Wilo Polska Niezawodne pompy do domu i ogrodu
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 214087
Porady od Wilo Polska
Jak zaoszczędzić nawet 50% wody w budynku mieszkalnym lub biurowym?
Woda jest nam niezbędna do życia. Ta, którą pijemy, musi spełniać wyśrubowane normy, żeby zagwarantować nam zdrowie. Z tego samego źródła pochodzi woda, którą używamy do spłukiwania toalet, mycia podłóg czy podlewania ogrodu. A gdyby tak, zamiast z kranu, „spadła nam z nieba”?
Jak zapewnić stabilne ciśnienie wody w domu?
Jedną z bardziej frustrujących sytuacji związanych z korzystaniem z wody jest jej słabe ciśnienie, będące częstym problemem powodującym, że nie jesteśmy w stanie spłukać mydła z ciała lub płynu z naczyń. Niskie ciśnienie wody może także niekorzystnie wpływać na urządzenia, które korzystają z przyłącza, w tym zmywarki i pralki. Problem ten rozwiązują hydrofory, jednak użytkownicy często narzekają na ich głośną pracę. W ofercie rynku pojawiło się bezobsługowe i nowoczesne urządzenie, które skutecznie stabilizuje ciśnienie wody, a do tego pracuje cicho, zapewniając komfort domownikom.
Ile energii zużywa pompa obiegowa Wilo-Stratos PICO?
Mieszkasz w domu lub masz działkę? Zwracasz uwagę na energooszczędność urządzeń? Denerwujesz się widząc wysokie rachunki za energię elektryczną? Troszczysz się o środowisko? Czy wiesz, że wybierając pompę smart Wilo-Stratos PICO rocznie zużyjesz 40 kWh.
Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Czy ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnych pomp obiegowych? Jak najlepiej zamontować pompę obiegową - na zasilaniu czy na powrocie? Czy pompa w świeżo zakupionym kotle będzie odpowiednia do pracy w instalacji Twojego domu? Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie pompy obiegowej do wodnego ogrzewania podłogowego.
Jaki wybrać zestaw pompowy do zaopatrzenia w wodę pitną? Porady ekspertów
Jak utrzymać stabilne ciśnienie w instalacji bytowo-gospodarczej? Jak zagwarantować dostawę wody do punktów czerpalnych? Co powinieneś wiedzieć o instalacjach tryskaczowych? Na te i na inne pytania odpowiadają eksperci Wilo Polska w swoich wideoszkoleniach.
Własne ujęcie wody z niezawodną pompą głębinową Wilo-Sub TWU 4
Wyobraź sobie dom - na skraju lasu, z dala od miejskiego zgiełku, z pięknym widokiem z tarasu, z którego jak okiem sięgnąć nie widać bloków, fabryk czy samochodów stojących w korkach i dymiących spalinami. Piękne marzenie!
Gdzie należy zainstalować pompę obiegową?
Najbezpieczniej jest zainstalować pompę na instalacji powrotnej, ponieważ przy braku odpowiedniego zabezpieczenia regulacji temperatury kotła, temperatura tłoczonego medium często jest przekraczana.
Czym są ścieki z gospodarstw domowych?
Ścieki z gospodarstw domowych są mieszanką wody pitnej, substancji organicznych i nieorganicznych w formie stałej i rozpuszczonej. Substancjami występującymi w ściekach z gospodarstw domowych są przede wszystkim: fekalia, włosy, odpady spożywcze, środki czyszczące i piorące, chemikalia, papier, ścierki oraz piasek (np. w systemach mieszanych ze względu na wymywanie go przez wodę deszczową).
Na co zwracać uwagę wybierając pompę obiegową?
Inwestor powinien zasięgnąć opinii fachowca – instalatora lub projektanta. Mają oni do wyboru wiele urządzeń różnych producentów, spełniających wymagania hydrauliczne konkretnej instalacji.
Mieszadła Wilo‑EMU - efektywność energetyczna i niezawodność pracy w każdej oczyszczalni
Prawie na każdej oczyszczalni pracują mieszadła, a większość z nich przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. W związku z tym, dla obsługi oczyszczalni bardzo ważna jest zarówno ich niezawodność, jak i efektywność energetyczna. Wilo, a wcześniej Emu, produkuje mieszadła od wielu lat. Gromadzi przy tym doświadczenia pozwalające tworzyć urządzenia niezawodne, trwałe i wykazujące się bardzo wysoką efektywnością oraz niskim zużyciem energii.
Gdzie należy zainstalować pompę obiegową?
Najbezpieczniej jest zainstalować pompę na instalacji powrotnej, ponieważ przy braku odpowiedniego zabezpieczenia regulacji temperatury kotła, temperatura tłoczonego medium często jest przekraczana.
Zabezpieczenie przed bakteriami Legionella
Zgodnie z dyrektywą UE standaryzującą "Zaopatrzenie w pitną wodę", nie tylko lokalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) odpowiada za jakość wody, ale również właściciele instalacji wodnych w domach są zobowiązani do kontrolowania stanu wody w każdym kranie. Dotyczy to w szczególności zabezpieczenia przed zabrudzeniem i skażeniem bakteryjnym. Groźne dla życia ludzkiego są bakterie Legionella. Ich występowanie związane jest z ciepłą wodą w zastoju.