Zastosowanie domofonów cyfrowych
Domofony cyfrowe zostały zaprojektowane głównie z myślą o dużych obiektach wielorodzinnych, jednak ich unikalne cechy sprawiają, że doskonale nadają się również do domów jednorodzinnych.
Przedstawiamy trzy kompatybilne systemy domofonowe.
Domofon CD-3100 został zaprojektowany do obsługi rozległych osiedli mieszkaniowych, ogrodzonych, z wieloma wejściami w ogrodzeniu, domofony CD-2502 i CD-2600 natomiast przeznaczone są do standardowych budynków z jednowejściowymi klatkami schodowymi.
Domofon CD-2600 to urządzenie typu monoblok (kaseta elektroniki domofonu zintegrowana z kasetą zewnętrzną) wykonane ze stali nierdzewnej, z podświetlaną klawiaturą mechaniczną. Panel ma niewielkie rozmiary, przez co łatwo go zamontować na wąskich elementach budynku oraz na słupkach ogrodzenia.
Wygoda i bezpieczeństwo
Użytkownicy korzystający z domofonów cyfrowych firmy Laskomex, mają do dyspozycji wiele użytecznych funkcji. Każdy panel domofonu jest jednocześnie zamkiem szyfrowym.
Żeby zwolnić elektrozaczep blokujący drzwi, nie są potrzebne klucze – wystarczy podać prawidłowy kod zamka szyfrowego. Ten sam efekt można uzyskać, używając klucza elektronicznego.
Domofony mogą być wyposażone w jeden z dwóch typów kluczy elektronicznych: dotykowe klucze i-Button lub zbliżeniowe klucze RFID. Żeby otworzyć drzwi, wystarczy zbliżyć klucz lub przyłożyć go do czytnika w panelu zewnętrznym.
Użytkownicy mogą sami zmieniać niektóre parametry pracy domofonu, np. ton sygnału i jego głośność, a także liczbę dzwonków. Do urządzeń można samodzielnie dodawać klucze elektroniczne lub zmieniać kod zamka szyfrowego.
Duży wybór elementów
Nowoczesne wnętrza, urządzane przez specjalistów, wymagają oryginalnych i różnorodnych urządzeń, dlatego producenci starają się zapewnić klientom wybór unifonów, monitorów i paneli zewnętrznych.
Firma Laskomex sukcesywnie wprowadza nowe modele i wzbogaca gamę dostępnych kolorów. Może wykonać panele zewnętrzne z różnych materiałów, w dowolnym kształcie i pokryć je nadrukami wykonanymi techniką laserową lub kolorowymi nadrukami UV.
Moduł GSM
Jednym z ważnych elementów systemów cyfrowych jest moduł GSM, którego głównym zadaniem jest przekierowanie rozmów z systemu domofonowego na telefon komórkowy lub stacjonarny.
Użytkownik może włączyć przekierowanie lub wyłączyć je przy pomocy klawiatury domofonu lub poprzez wiadomość SMS. Może też uruchomić elektrozaczep - w trakcie rozmowy, przy pomocy telefonu.
Moduł pozwala też na uruchomienie napędu bramy wjazdowej i na zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi.
Moduł portiera
Moduł portiera to urządzenie montowane w pomieszczeniu pracowników ochrony budynku lub osiedla mieszkalnego. Pracuje w dwóch trybach: dziennym i nocnym. W trybie dziennym domofon działa normalnie, w trybie nocnym wszystkie rozmowy kierowane są do modułu portiera.
Użytkownicy domofonu mogą wysłać do pracownika ochrony prośbę o kontakt z unifonów lub z monitorów zamontowanych w swoich mieszkaniach.
Sprawdzone rozwiązania
Systemy domofonowe i wideodomofonowe oferowane przez Laskomex są efektem ponad trzydziestu lat pracy i doświadczeń.
Firma jest wiarygodnym partnerem, który oferuje niezawodne rozwiązania stosowane w wielu krajach, na wszystkich kontynentach, sprawdzające się w różnych warunkach klimatycznych. Instalatorom i konserwatorom zapewnia cykl szkoleń, serwis oraz wsparcie techniczne przy projektowaniu, instalacji i konserwacji urządzeń.
Źródło i zdjęcia: Laskomex Cyfrowe Systemy Wideodomofonowe