Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Osprzęt

Jakie gniazda są niezbędne w biurze?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Każde nowoczesne biuro wykorzystuje urządzenia takie jak komputer, telefon, tablet, router czy drukarka. Wszystkie z nich potrzebują energii elektrycznej do działania. Wyposażenie pomieszczenia w nowoczesne gniazda znacznie ułatwi codzienną pracę. 

Gniazda pojedyncze czy podwójne - które z nich są lepsze?

Jeśli w pomieszczeniu, w którym pracujemy, są zamontowane gniazda pojedyncze, warto rozważyć ich wymianę na podwójne. Korzystanie z większej liczby sprzętów w tym samym pomieszczeniu będzie wówczas znacznie ułatwione. W ofercie Karlik Elektrotechnik dostępne są gniazda:

  • bez uziemienia,
  • z uziemieniem francuskim,
  • z uziemieniem występującym w Polsce
  • z uziemieniem SCHUKO.

Dodatkowym atutem są wbudowane przesłony torów prądowych, które ograniczają dostęp do części niebezpiecznych instalacji elektrycznych. Gniazda z wbudowanymi przesłonami nie wymagają montażu dodatkowych, zewnętrznych zabezpieczeń. Dzięki, takim rozwiązaniom Twoje domowe biuro staje się bezpieczniejsze dla wszystkich domowników, nawet tych najmniejszych. Gniazda z wbudowanymi przesłonami są standardem serii DECO, natomiast przy zakupie gniazd serii FLEXI oraz MINI należy zwrócić uwagę na ten aspekt – w ofercie występują gniazda zarówno z przesłonami jak i bez.

Podwójne gniazdo elektryczne w biurze
Podwójne gniazdo w biurze pozwoli na podłączenie większej liczby sprzętów fot. Karlik Elektrotechnik

Czy warto zamontować gniazda komputerowe?

Praca i nauka zdalna są możliwe dzięki komputerom stacjonarnym i laptopom. Jednak sama realizacja zadań bez komunikacji ze światem byłaby szalenie nieefektywna i wręcz bezużyteczna. O istotnej roli Internetu we współczesnym życiu, nie tylko zawodowym, nikogo nie trzeba przekonywać. We wnętrzach, w których chcemy korzystać z łączy stacjonarnych, zwykłe gniazdo może nie być wystarczające – warto postawić na gniazda komputerowe, które są zbawiennym mechanizmem osprzętu elektroinstalacyjnego. Dzięki takim gniazdom pewne podłączenie i prędkość pracy wpływa na naszą wydajność i komfort. Gniazda komputerowe serii DECO lub MINI są dostępne w wielu wariantach:

  • Gniazda pojedyncze oraz podwójne, które umożliwią podpięcie dwóch urządzeń, takich jak na przykład komputer czy niezbędna drukarka.
  • Dodatkowo w ofercie występują gniazda o różnym standardzie kategorii 5, 5e, 6.
  • Warto również zwrócić uwagę na to, czy gniazdo jest ekranowane czy też nie, gniazda nieekranowane są bardziej popularne i spełniają podstawowe oczekiwania użytkowników.
Gniazdo komputerowe Rj-45 w biurze
Gniazdo komputerowe zapewnia stabilny dostęp do Internetu fot. Karlik Elektrotechnik

Czy warto zamontować gniazdo ze złączem USB?

Mechanizm ładowarki USB DECO lub MINI to również przydatna w domowym biurze nowość wśród mechanizmów osprzętu elektrycznego. Dzięki ładowarkom USB zamontowanym w ścianie bez problemów związanych z poszukiwaniem przenośnej ładowarki do telefonu naładujemy to urządzenie i możemy sprawnie pracować. Problem rozładowanego smartfonu czy tabletu rozwiązuje zamontowanie ładowarki USB na przykład w pobliżu biurka w domowym miejscu pracy. Ładowarka zamontowana na stałe, będzie dostępna zawsze w tym samym miejscu, gotowa do zasilania baterii naszego telefonu. Produkty występują w dwóch wariantach. Ładowarki są dostępne w wielu kolorach, możliwe do montażu w ramkach wielokrotnych.

Ładowanie telefonu przez gniazdo USB
Gniazdo USB pozwoli naładować smartfon bez konieczności szukania odpowiedniej ładowarki fot. Karlik Elektrotechnik

źródło i zdjęcia: Karlik Elektrotechnik

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum