NOWOŚĆ: Izolowany system rozprowadzania powietrza do rekuperacji HEATPEX ARIA ADURO

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
NOWOŚĆ: Izolowany system rozprowadzania powietrza do rekuperacji HEATPEX ARIA ADURO

ARIA ADURO to system rozprowadzania powietrza do rekuperacji wykonany z materiału o doskonałych właściwościach izolacyjnych o średnicach: 125, 160, 200 mm. Służy do przesyłania dużych strumieni powietrza do i z rekuperatora. Posiada najwyższą klasę szczelności ATC1. Użyte do produkcji tworzywo (spieniony polistyren) jest lekkie i wytrzymałe, a dodatek w postaci grafitu powoduje, że jest ono także odporne biologicznie na grzyby, pleśń i bakterie.

aktualizacja: 2021-10-22 14:54:47

Został opracowany z myślą o rekuperacji w domach jednorodzinnych i wraz z systemem HEATPEX ARIA stanowi kompletny system rozprowadzania powietrza do rekuperacji.

ARIA ADURO to alternatywa dla kanałów metalowych, zwanych SPIRO. Posiada jednak przewagę w postaci 2 razy szybszego montażu. Ponieważ system jest 9 razy lżejszy od tradycyjnych kanałów wentylacyjnych opartych o rury metalowe, mocowanie kanałów ARIA ADURO do ścian lub podwieszanie pod stropem jest zdecydowanie łatwiejsze. Dodatkowo, na szybkość montażu wpływa dedykowany uchwyt montażowy, który wystarczy przymocować do ściany za pomocą dwóch kołków, przyłożyć rurę i zacisnąć opaskę.

Ze względu na niski współczynnik przewodzenia ciepła tworzywa, z którego wykonany jest system (λ = 0.029 W/mK - odpowiada to ok. 30 mm izolacji z wełny mineralnej), czas montażu jest skrócony do minimum, gdyż nie wymaga dodatkowego zaizolowania.

Dzięki przeniesieniu technologii OneClick znanej z systemu HEATPEX ARIA łączenie ze sobą kolejnych odcinków systemu ARIA ADURO jest szybsze i prostsze niż kiedykolwiek. Materiał z którego wykonane są elementy systemu, pomimo, że jest bardzo wytrzymały, to łatwo i szybko można go przyciąć do wymaganej długości za pomocą najprostszych narzędzi, nawet nożyka do tapet. Łączenie poszczególnych odcinków rury oraz pozostałych elementów jest równie szybkie. Systemowy łącznik wystarczy nasunąć na oba łączone elementy. Dołączona uszczelka zapewnia szczelne połączenie, dzięki czemu nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych operacji uszczelniających.

Więcej informacji o produkcie na: https://heatpex.pl/kategoria-produktow/aduro/

Firma powiązana:
HEATPEX Sp. z o.o

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje