ArmaFlex® Duct firmy Armacell - skuteczniejsza ochrona i łatwiejszy montaż izolacji na kanałach wentylacyjnych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
ArmaFlex® Duct firmy Armacell - skuteczniejsza ochrona i łatwiejszy montaż izolacji na kanałach wentylacyjnych

Czy wyższa skuteczność izolacji może iść w parze ze skuteczniejszą ochroną instalacji i większą wygodą montażu? ArmaFlex® Duct firmy Armacell to nowoczesny materiał izolacyjny wykonany z zamkniętokomórkowej, elastomerowej pianki. Stanowi doskonałą ochronę przed stratami ciepła, dyfuzją pary wodnej, ogranicza ryzyko korozji instalacji, a dodatkowo dzięki swoim właściwościom, jest bezpieczny i wygodny w montażu oraz zapewnia bezpieczeństwo pożarowe.

aktualizacja: 2021-08-30 10:30:36

Innowacje w segmencie materiałów budowlanych oraz coraz wyższe oczekiwania rynku sprawiają, że to, co jeszcze do niedawna było standardem, dziś nie spełnia już podstawowych wymagań. Od dobrej izolacji przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i instalacji rurowych oczekujemy dziś nie tylko jak najniższych współczynników przewodności cieplnej i ochrony przed zawilgoceniem instalacji, ale ze względu na szybkie tempo prac i wysokie koszty robocizny niezwykle istotna staje się też wyższa wygoda, a tym samym skrócenie czasu montażu.

Skuteczniejsza ochrona

Do produkcji produktów izolacyjnych ArmaFlex® Duct firmy Armacell wykorzystuje się elastomerową piankę (FEF) na bazie syntetycznego kauczuku. Zamkniętokomórkowa struktura materiału zapewnia wysoką skuteczność ochrony przed stratami ciepła, jak również ochronę przed przenikaniem do wnętrza pary wodnej, która mogłaby przyczyniać się do korozji przewodów. Taka struktura to także znacząca redukcja przenoszenia hałasów. Badania wykazały, że współczynnik oporu przeciw dyfuzji pary wodnej μ dla izolacji Armaflex® Duct kształtuje się na poziomie minimum 7000, a współczynnik przewodności cieplnej λ poniżej 0,036 W/mK (dla izolacji w przedziale 9-25 mm) oraz poniżej 0,038 W/mK (w przedziale 32-40 mm). Obydwa współczynniki pozwalają na znaczne ograniczenie grubości warstw izolacji w stosunku do tradycyjnych rozwiązań przy zachowaniu takiego samego stopnia ochrony i stosowanie tylko jednej warstwy izolacji, odpowiadającej zarówno za izolację termiczną jak i przeciwwilgociową.

Łatwiejszy montaż

Mniejsza grubość to znacznie wygodniejszy montaż i więcej przestrzeni roboczej, oraz możliwość wydajnego zaizolowania przewodów także w sytuacji bardzo ograniczonej przestrzeni. Dodatkowo, ArmaFlex® Duct firmy Armacell jest miękkim, trwale elastycznym materiałem, zachowującym swoje właściwości przez cały okres użytkowania, co znacznie ułatwia jego dopasowanie do nieraz skomplikowanych kształtów izolacji, zapewniając lepsze przyleganie, a tym samym większą szczelność izolacji.

Produkt dostępny jest w dwóch wariantach - samej izolacji oraz izolacji, która od wewnętrznej strony posiada zabezpieczoną folią polietylenową warstwę samoprzylepnego kleju na bazie zmodyfikowanego akrylu na osnowie siatkowej. Warstwa ta umożliwia jeszcze wygodniejszy i szybszy montaż - aby umocować izolację wystarczy docisnąć ją do instalacji - możemy więc zupełnie pominąć stosowanie klejów, czy montaż za pomocą osobnych taśm.

ArmaFlex® Duct firmy Armacell poddaje się również łatwej obróbce i jest materiałem niepylącym, wolnym od włókien i kurzu, co dodatkowo wpływa na komfort prac montażowych i konserwacyjnych.

Większe bezpieczeństwo

Poza skuteczną ochroną oraz wygodnym montażem ArmaFlex® Duct firmy Armacell wpływa także na wyższy poziom bezpieczeństwa w przypadku pożaru. Podczas spalania nie wytwarza płonących kropli, które mogłyby być niebezpieczne dla ewakuowanych osób. Dla przestrzeni wymagających podwyższonych standardów pożarowych w ofercie Armacell dostępna jest też wersja izolacji ArmaFlex® Duct Plus w Euroklasie B-s3,d0 którą oznaczane są materiały nierozprzestrzeniające ognia, samogasnące i niezapalne.

ArmaFlex® Duct możemy stosować, w zależności od wariantu produktu, nawet na instalacjach o temperaturze pracy w przedziale +110°C do -50°C. Zarówno w wariancie samoprzylepnym, jak i w wariancie do stosowania z klejami z rodziny ArmaFlex do wyboru mamy role szerokości 150 cm o grubości od 9 do 32 mm.

ArmaFlex® Duct
ArmaFlex® Duct możemy stosować, w zależności od wariantu produktu, nawet na instalacjach o temperaturze pracy w przedziale +110°C do -50°C. Fot. Armacell

ArmaFlex® Duct firmy Armacell to izolacja, która zapewnia nam równocześnie skuteczną ochronę przed stratami ciepła, przenikaniem wilgoci i hałasem. Sprawdzi się zatem w szerokim wachlarzu zastosowań, a dzięki łączeniu różnych właściwości zastąpi kilka rodzajów tradycyjnych izolacji technicznych i znacznie ułatwi prace montażowe. Warstwa samoprzylepna i wysoka elastyczność produktu pozwalają ograniczyć czas wykonania, a brak pylenia materiału podczas obróbki przyczynia się do poprawy warunków pracy. Jest to więc doskonała alternatywa w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, spełniająca oczekiwania wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego zarówno na etapie projektowym, wykonawczym, jak i późniejszej eksploatacji budynku.

Firma powiązana:
Armacell Poland

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje