Klimatyzatory Mitsubishi Electric z technologią Hyper Heating dla Twojego komfortu, przez cały rok

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Klimatyzatory Mitsubishi Electric z technologią Hyper Heating dla Twojego komfortu, przez cały rok

Klimatyzatory marki Mitsubishi Electric oferują wiele innowacyjnych funkcji poprawiających komfort i jakość powietrza. Jednostki Serii Diamond standardowo wyposażone są w dwie pracujące niezależnie żaluzje powietrzne. Zapewniają tym samym wysoką efektywność rozdziału powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu kilkoro domowników, przebywających w różnych miejscach w jednym pomieszczeniu, może odczuwać taki sam komfort.

aktualizacja: 2023-07-03 10:58:53

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniach klimatyzacyjnych Mitsubishi Electric jest czujnik 3D i-see. Pozwala on na wykrywanie obecności i położenia osób w pomieszczeniu. Na podstawie tych informacji dostosowuje strumień powietrza, zapewniając maksymalny komfort oraz optymalizację zużycia energii. Tryb nocny to kolejna przydatna funkcja, szczególnie, gdy klimatyzator usytuowany jest w sypialni lub obok niej. Pozwala na obniżenie poziomu hałasu jednostki zewnętrznej o 3 dB(A), wygaszając przy tym diodę LED i wyciszając przyciski na pilocie.

Korzystając z bezpłatnej aplikacji MELCloud, można zdalnie sterować urządzeniami z dowolnego miejsca o dowolnej porze. Dzięki temu, nawet będąc w drodze do domu z wakacji, czy pracy możemy zdalnie włączyć nasz klimatyzator, który zgodnie z naszym życzeniem ochłodzi, bądź ogrzeje mieszkanie. Aplikacja pozwala również na zmianę zadanej temperatury, trybu pracy czy śledzenie historycznych oraz bieżących danych pracy jednostki. Programator czasowy, za pomocą którego można zaprogramować konkretne godziny włączania i wyłączania oraz ustawić temperaturę zadaną urządzenia, pozwala na swobodne zaplanowanie pracy jednostki w powtarzalnych cyklach.

Ilustracja przedstawiająca technologię 3D i-see
Ilustracja przedstawiająca technologię 3D i-see

Więcej niż tylko chłodzenie

Większość dostępnych dziś na rynku klimatyzatorów oferuje również tryb grzania. W ofercie Mitsubishi Electric dostępne są modele z technologią Hyper Heating, które została opracowana specjalnie z myślą o efektywnej pracy w trybie grzania w zimnym klimacie. Możemy zatem nazwać te jednostki powietrznymi pompami ciepła. Wyróżnia je zdolność działania w trybie ogrzewania w trudnych zimowych warunkach, co zostało potwierdzone przez próby terenowe w zimnych rejonach Szwecji i Norwegii. Wybrane modele są w stanie utrzymać temperaturę wnętrza na poziomie 25°C, nawet gdy temperatura zewnętrzna spada do -30°C.

Technologia Hyper Heating urządzeń Serii M znakomicie wpisuje się w obecne trendy poszukiwania bardziej ekologicznych i pewnych rozwiązań grzewczych dla domów i mieszkań. To bardziej ekologiczna, tańsza i efektywna alternatywa dla kominków domowych. Nawet zachowując wysoką wydajność urządzenia te są cechuje energooszczędność. Osiągają wskaźnik SCOP (Współczynnik Efektywności Sezonowej) do 4,9 i klasę energetyczną A++ przy indeksie mocy 2,5 kW. Są zatem doskonałym rozwiązaniem np. dla domków letniskowych. Latem pomogą ochłodzić wnętrza, a w sezonie jesienno-zimowym możemy stosować je do ogrzewania.

Należy jednak pamiętać, że najważniejszą zasadą korzystania z klimatyzacji w upalne dni jest dopilnowanie, aby różnica między temperaturą zewnętrzną a wewnętrzną nie przekraczała 5°C. Dzięki temu unikniemy szoku termicznego, który może prowadzić do przeziębień. Niestety użytkownicy klimatyzacji mają tendencję do ustawiania klimatyzacji na bardzo niską temperaturę. Przy takim postępowaniu przeziębienia będą nieuniknione. Ważne zatem, aby mówić o tej zasadzie często i głośno.

Klimatyzacja to również czystsze powietrze

Współczesne klimatyzatory wiodących producentów posiadają funkcje oczyszczaczy powietrza. Zbędnym staje się zatem posiadanie odrębnego urządzenia. W klimatyzatorach Mitsubishi Electric zastosowano przykładowo technologię Plasma-Quad-Plus/Connect, której zadaniem jest skuteczne usuwanie aż sześciu rodzajów szkodliwych substancji, tj.: wirusy, bakterie, alergeny i pleśnie.

W urządzeniach klimatyzacyjnych Mitsubishi Electric zastosowano zaawansowane filtry oczyszczające powietrze
W urządzeniach klimatyzacyjnych Mitsubishi Electric zastosowano zaawansowane filtry oczyszczające powietrze

Jak wykazały badania laboratoryjne, technologia Plasma-Quad ponadto jest w stanie skutecznie neutralizować wirusy SARS-CoV-2. Dodatkowo w klimatyzatorach Mitsubishi Electric dostępne są takie filtry jak filtr oczyszczający powietrze, neutralizujący zapachy czy V-blocking, który blokuje wirusy i nawet najmniejsze cząsteczki szkodliwych substancji. Działają skutecznie przeciw cząsteczkom smogu, co istotne w sezonie jesienno-zimowym i neutralizują alergeny, co ważne jest wiosną i latem.


mitsubishielectric.com/pl
Firma powiązana:
Mitsubishi Electric Europe B.V. (Living Environment Systems)

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Możliwości klimatyzatory przenośne dla kamperów i przyczep kempingowych
Możliwości klimatyzatory przenośne dla kamperów i przyczep kempingowych