Gorąco... to dopiero będzie. Przygotuj swój dom na upały

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Gorąco... to dopiero będzie. Przygotuj swój dom na upały

W tym roku to już kwiecień wysoką temperaturą przypomniał, z czym przyjdzie nam się mierzyć tego lata. I choć przez całą zimę czekaliśmy z utęsknieniem na słońce i okazję, by włożyć krótki rękawek, to myśl o powrocie do nagrzanego domu dla wielu z nas jest przerażająca. Co więc zrobić, by to właśnie nasz dom lub nasze mieszkanie stało się przyjemną enklawą w najgorętsze dni tego lata i nie tylko tego? Odpowiedź wydaje się oczywista, a jest nią KLIMATYZACJA!

aktualizacja: 2024-05-13 10:27:54

Projekt: KLIMATYZACJA

To właśnie montaż klimatyzacji jest stosunkowo prostym i bardzo skutecznym rozwiązaniem na poradzenie sobie z wysoką temperaturą w pomieszczeniach, gdy na zewnątrz panują nieznośne upały. Zatem nie pozostaje nic innego, jak udać się do sklepu i kupić klimatyzator... Ale czy na pewno? I tu pojawia się pytanie: Jak kupić klimatyzator? Jaki powinien on być? Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, co zrobić, by wymarzony klimat w naszym domu stał się faktem za sprawą klimatyzacji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie kupić klimatyzator?
  • ile kosztuje klimatyzator wraz z montażem?
  • ile trwa montaż klimatyzatora?
  • i w końcu: jak wybrać klimatyzator i co nowego pojawiło się w ofercie Gree - wiodącego producenta systemów klimatyzacji na świecie?

No to zaczynamy!

1. Gdzie kupić klimatyzator?

W odróżnieniu od innych sprzętów AGD, klimatyzatora nie kupujemy w sklepie czy markecie. Urządzenie zamawiamy wraz z usługą montażu u wykwalifikowanego instalatora, który oprócz uprawnień f-gazowych, posiada również autoryzację danej marki. Kontakt do Autoryzowanego instalatora Gree z Twojej okolicy otrzymasz, wypełniając formularz ZNAJDŹ INSTALATORA na www.gree.pl/znajdz-instalatora.

2. Ile kosztuje klimatyzator wraz z montażem?

Czasy, w których klimatyzator był dobrem luksusowym, już dawno minęły. W ofercie Gree znajdziemy urządzenia, których cena za komplet zaczyna się już od 2499 zł netto (sprawdź klimatyzator ścienny Pular Matt&Shiny). Montaż natomiast to koszt rzędu 1000-3000 zł netto w zależności od stopnia skomplikowania instalacji. Zatem przyjmując szacunkowo, że do pomieszczenia o powierzchni 40 m² wystarczający jest klimatyzator o wydajności 3,5 kW, system klimatyzacji może kosztować nas od 3500 zł netto w górę.

Klimatyzator ścienny Airy Dark z technologią G-AI Plus 2.0.
Klimatyzator ścienny Airy Dark z technologią G-AI Plus 2.0.

3. Ile trwa montaż klimatyzatora?

Sam proces montażu to zwykle kwestia 1 dnia roboczego. Oczywiście czas ten może się wydłużyć w zależności od stopnia skomplikowania instalacji oraz jej wielkości. Jednak duże znaczenie ma tutaj nie sam czas poświęcony na montaż, ale też okres oczekiwania na termin instalacji. W środku lata natłok pracy firm instalacyjnych jest naprawdę duży, dlatego warto zdążyć z decyzją o montażu klimatyzacji jeszcze przed falą upałów.

4. Jak wybrać klimatyzator?

Pierwszym krokiem przy wyborze klimatyzatora jest określenie, jakiej mocy chłodniczej potrzebuje nasze pomieszczenie. Dla uproszczonych obliczeń założyć można, że przeciętne pomieszczenie wymaga około 120 W/m². W takim wypadku przykładowy pokój o powierzchni 25 m² wymagał będzie 3,0 kW mocy chłodniczej. Aby mieć pewność prawidłowego doboru wydajności, wstępnie obliczona wartość musi zostać finalnie sprawdzona i przeliczona przez Autoryzowanego Instalatora Gree. Fachowiec, oprócz powierzchni pomieszczenia, weźmie pod uwagę również inne czynniki, takie jak ilość okien, nasłonecznienie, sąsiedztwo z nieklimatyzowanymi pomieszczeniami, a nawet ilość osób i sprzętów elektrycznych, znajdujących się w pomieszczeniu.

Znając już wydajność chłodniczą, możemy wybrać typ klimatyzatora. Najbardziej popularne są urządzenia split, składające się z jednej jednostki wewnętrznej i jednej zewnętrznej. Chcąc zamontować klimatyzację w kilku pomieszczeniach, możemy zdecydować się na system multi split. Umożliwia on podłączenie nawet 5 jednostek wewnętrznych do jednego agregatu zewnętrznego, co sprawdza się świetnie w domach jednorodzinnych lub biurach, gdzie chcemy klimatyzować więcej niż jedno pomieszczenie.

Klimatyzator Gree Clivia Satin Black
Klimatyzator Gree Clivia Satin Black

Przy wyborze konkretnego modelu klimatyzatora powinniśmy zwrócić uwagę na szereg aspektów, które w zależności od naszych preferencji, będą miały różny wpływ na naszą decyzję.

Najważniejsze z nich to:

  • Energooszczędność - tu należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia - im wyższa, tym klimatyzator działa wydajniej i bardziej energooszczędnie.
  • Przeznaczenie - współczesne klimatyzatory mogą nie tylko chłodzić latem, ale także ogrzewać w okresach przejściowych lub zimą. Jeśli klimatyzator ma nam zapewnić komfort cieplny przez cały rok, wybierzmy urządzenie, które poradzi sobie nawet w skrajnych warunkach naszego klimatu, takie jak Gree Amber Prestige czy Airy.
  • Funkcje prozdrowotne - czyli jonizacja powietrza, samooczyszczanie, sterylizacja LED UV - niezastąpione, gdy w domu mamy dużego lub małego alergika.
  • Inteligentna praca - jeśli zależy nam na absolutnej wygodzie, zwróćmy uwagę na możliwość łatwej integracji z systemem Smart Home, czy sterowania zdalnego za pomocą aplikacji. Tu warto też pamiętać o modelach z wbudowaną sztuczną inteligencją.
  • Design - wybór form, kolorów i tekstur jest tak szeroki, że bez problemu dopasujemy model, który będzie dopełnieniem i ozdobą naszego wnętrza.

5. Co nowego w ofercie Gree? Czyli najnowsze trendy w klimatyzacji

Gree jest największym producentem klimatyzatorów na świecie. Co trzeci klimatyzator produkowany jest w właśnie w fabryce Gree. Marka obecna jest na rynku niezmiennie od 30 lat, ciągle rozwijając swoje technologie i wyznaczając trendy. Stojąc przed wyborem swojego wymarzonego klimatyzatora, warto poznać najnowsze rozwiązania Gree na rok 2024.

Klimatyzator Gree Clivia Satin Black - czwarty kolor komfortu!

Najnowsza odsłona bestsellerowej kolekcji klimatyzatorów Clivia w kolorze satynowej, nieoczywistej czerni. Model ścienny Clivia Satin Black to urządzenie wykorzystujące innowacyjną technologię G-AI, która pozwala znacznie ograniczyć zużycie energii. Algorytm dynamicznie zmienia sposób pracy klimatyzatora, wybierając najkorzystniejszą strategię energooszczędności. Urządzenie wyposażone w funkcję inteligentnej kontroli wilgotności, a także funkcje prozdrowotne, takie jak technologia LED UVC, jonizacja czy samooczyszczenie wymiennika ciepła, dba o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Nocny tryb cichej pracy jednostki zewnętrznej redukuje poziom hałasu nawet do 40 dB(A), co zapewnia spokój domowników i sąsiedztwa. Wydajna i energooszczędna praca zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania (nawet przy temp. -25° na zewnątrz), potwierdza, że klimatyzator Clivia sprawdzi się doskonale, jako urządzenie całoroczne.

Klimatyzator Gree Clivia Satin Black - czwarty kolor komfortu!
Klimatyzator Gree Clivia Satin Black - czwarty kolor komfortu!

Klimatyzator Gree Airy z technologią G-AI Plus 2.0.

Model AIRY nie tylko inspiruje nowatorskim wzornictwem, odwagą koloru, czy intrygującym kolażem tekstur. AIRY to przede wszystkim innowacyjne technologie, które przekładają się na wydajne, trwałe i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Wyposażony w sztuczną inteligencję G-AI Plus 2.0, zapewnia maksymalny komfort dla użytkowników przy jednoczesnym energooszczędnym działaniu (nawet do 24% oszczędności energii rocznie). Szeroki zakres temperatury pracy w połączeniu z przełomową technologią hybrydowego odszraniania gwarantują bezpieczną i stabilną pracę systemu oraz niezawodne ogrzewanie nawet do -25°C. Czas defrostu w zakresie temperatury zewnętrznej -10°C ~ +5°C wynosi średnio do 2-3 min i polega na usuwaniu cienkiego szronu poprzez modulację pracy oraz temperatury czynnika na wymienniku jednostki zewnętrznej. Dzięki temu urządzenie może pracować w trybie ogrzewania w sposób ciągły nawet do 10 godzin.

Konstrukcja zaokrąglonej żaluzji z szerokim zakresem ruchu umożliwia ustawienie nawiewu pod wieloma kątami, gwarantując wysoki komfort niezależnie od tego, czy użytkownik znajduje się bezpośrednio przy urządzeniu, czy w drugim końcu pomieszczenia - zasięg nawiewu w zależności od modelu sięga nawet do 15,5 m. Aby uniknąć nawiewu bezpośrednio na ludzi, dzięki specjalnemu ustawieniu żaluzji możliwa jest realizacja dwukierunkowego nawiewu w tym samym czasie.

Klimatyzator Gree Airy z technologią G-AI Plus 2.0.
Klimatyzator Gree Airy z technologią G-AI Plus 2.0.

Klimatyzator Gree Pular Pro - inspirowany klasyką, otwarty na nowoczesność!

Najnowsza kolekcja Pular PRO to kontynuacja kultowej już serii klimatyzatorów Pular. Przy zachowaniu prostej formy i estetyki w duchu minimal urządzenia zyskały nowy, mocny kolor i całe spektrum funkcji i udogodnień. Pular PRO to klimatyzator, który nie tylko efektywnie chłodzi, ale także wydajnie ogrzewa. Szeroki zakres temperatury pracy oraz fabryczne podgrzewanie karteru sprężarki i tacy kondensatu gwarantują niezawodne działanie nawet przy -25°C na zewnątrz.

Poza klasycznymi atutami serii Pular, takimi jak sterowanie WiFi w komplecie, automatyczna żaluzja pionowa i pozioma oraz samooczyszczanie wymiennika jednostki wewnętrznej i jonizator powietrza, zaletą tego modelu jest także możliwość doposażenia go w szeroką gamę sterowników i akcesoriów, takich jak kontroler przewodowy naścienny, sterownik centralny, moduł pozwolenia na pracę, czy sterownik pracy rotacyjnej. Dodatkowo opcjonalny sterownik naścienny XK76 posiada w standardzie gniazdo Modbus RTU, co umożliwia integrację urządzenia z systemami BMS i inteligentnymi budynkami. Klimatyzator dostępny jest w wersjach kolorystycznych White i Dark w eleganckim, matowym wykończeniu.

Klimatyzator Gree Pular Pro - inspirowany klasyką, otwarty na nowoczesność!
Klimatyzator Gree Pular Pro - inspirowany klasyką, otwarty na nowoczesność!

Poznaj pełną ofertę Gree na gree.pl i zamów swój klimatyzator już dzisiaj - bo gorąco to dopiero będzie!

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Możliwości klimatyzatorów przenośnych dla kamperów i przyczep kempingowych
Możliwości klimatyzatorów przenośnych dla kamperów i przyczep kempingowych