Oświetlenie w nowoczesnym domu 

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Oświetlenie w nowoczesnym domu 

Współczesne rozwiązania sterowania światłem dają obecnie duże możliwości. Wychodzą poza standardowe włączanie i wyłączenia oświetlenie przy pomocy prostego mechanizmu łącznika. Wymagania użytkowników są coraz większe, a rynek stara się sprostać tym oczekiwaniom. W tym krótkim artykule przedstawiamy kilka ciekawych opcji, jakie dają nam nowoczesne systemy oświetleniowe.

aktualizacja: 2021-05-10 08:22:57

Jednym z najciekawszych rozwiązań jest zautomatyzowany system oświetlenia, który pozwala na ustawienie parametrów działania systemu. Przykładem może być system, który przy użyciu odpowiednich sensorów umożliwia ustawienie światła tak, aby włączało się ono za każdym razem, gdy ilość lumenów w pomieszczeniu spadnie poniżej określonego poziomu. Co więcej, przy odpowiednim doborze sprzętu możliwe jest też sterowanie natężeniem i kolorem światła, zarówno w sposób zautomatyzowany, jak i manualny przy użyciu tabletu lub nowoczesnych paneli kontrolnych.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są wspomniane wcześniej panele kontrolne. Mają wiele zalet. Są łatwe w instalacji, oferują szerokie możliwości integracji z zaawansowanymi instalacjami elektrycznymi a wzornictwo paneli dotykowych to nowoczesne i minimalistyczne rozwiązania, pozwalające wtopić się w aranżacje pomieszczenia lub stać się ciekawy akcentem wnętrza.

Znajdujące się między innymi w ofercie Kontakt Simon panele Simon 54 TOUCH, to gładka forma szklanych ramek skrywająca nowoczesne elektroniczne sterowniki, która pozwalają na załączanie obwodów elektrycznych poprzez dotknięcie niebieskiego podświetlenia LED. Dzięki dostępności w serii Simon 54 TOUCH konfiguracji ze stykami bezpotencjałowymi, taki panel umożliwia kontrolę nawet w złożonym systemie oświetleniowym.

Seria paneli Simon 54 TOUCH

Warto wspomnieć, iż jeden łącznik światła (np. taki jak wspomniany wyżej Simon 54 Touch) przy odpowiedniej konfiguracji może kontrolować wiele grup oświetleniowych np. wiele pomieszczeń.

Przy odpowiedniej konfiguracji wiele łączników może kontrolować jedną grupę światła - tak zwane układy schodowe lub krzyżowe, w zależności od ilości łączników dla jednej grupy światła. Ta druga implementacja ma często zastosowanie na klatkach schodowych, w większych pomieszczeniach lub w pokojach, w których kontrola z wielu miejsc po prostu znacznie zwiększa wygodę, np. w sypialni, kiedy mamy jeden łącznik umieszczony przy wejściu a drugi przy łóżku, pozwalający na zgaszenie światła bez wychodzenia z łóżka.

Seria paneli Simon 54 TOUCH
Seria paneli Simon 54 TOUCH

Jak widać wachlarz możliwości sterowania oświetleniem w naszych domach jest naprawdę duży. Obecnie w każdym z pomieszczeń znajduje się wiele punktów światła, a za pomocą współczesnych systemów sterowania możemy budować w naszych domach przyjazną atmosferę oraz wpływać na samopoczucie mieszkańców.

Kontakt Simon - logo
www.kontakt-simon.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje