Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Panele

Czym wykończyć podłogi i ściany? Nasz typ to wodoodporne produkty Rocko!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Materiał, z jakiego wykonane są ściany i podłogi powinien być trwały, zarówno pod względem wytrzymałości, jak i estetyki. Dlatego świadomi tego inwestorzy coraz częściej wybierają takie produkty, które wyglądają jak prawdziwy dar natury, a jednocześnie, w przeciwieństwie do niego są w stanie wytrzymać próbę czasu. Do takich materiałów należą właśnie wodoodporne panele podłogowe i płyty ścienne marki Rocko.

Panele trwałe jak kamień

- bowiem z niego aż w 74% zbudowane. Takie są wodoodporne płyty ścienne SPC, które w swoim składzie zawierają głównie sproszkowany marmur. Dzięki temu są łatwe w obróbce i bez problemu można ja nawiercać, frezować bądź ciąć. A ponieważ są wodoodporne, sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w bardziej wymagających pod względem użytych materiałów miejscach, takich jak łazienka czy kuchnia.

Nie tylko zresztą podwyższona odporność na wilgoć, ale także na ogień stanowią niewątpliwy walor tych produktów. Płyty Rocko Tiles spełniają wymogi normy [EN 13501-1], a do tego są łatwe w czyszczeniu a także odporne na uszkodzenia mechaniczne i zaplamienia, w związku z czym są chętnie wybierane także do dużych obiektów komercyjnych. Istotne jest przy tym to, że posiadają atest higieniczny oraz że nie jest im straszne działanie promieni UV.

Wodoodporne panele Rocko
Wodoodporne panele Rocko są odporne na temperaturę, łatwe w montażu i nie odkształcają się

Ich zaletą jest również łatwość montażu - inwestorzy cenią sobie, że można je instalować nawet na starych płytkach ceramicznych, a także na betonie, drewnie i gresie (pod warunkiem wcześniejszego przygotowania podłoża). Te cechy powodują, że płyty Rocko są chętnie wybierane m.in. w przypadku remontu bądź renowacji.

Płyty Rocko - zobacz całą ofertę

Ważne, aby podłoże, na którym zostaną zamocowane płyty ścienne, było równe i stabilne. Do montażu używa się przeznaczonego do tego celu kleju, a następnie płyty łączy się fugą epoksydową lub silikonem.

W sprzedaży oferowane są płyty o wymiarach 2800 x 1230 mm oraz 4 mm grubości. W zależności od potrzeb można je montować w całości, ale także bez trudu przyciąć na potrzebny wymiar, bowiem są elastyczne i stabilne wymiarowo.

Znajdź specjalistę - Kronosfera.pl

Podłogi na solidnym gruncie

Nie tylko ściany, ale również podłogi wymagają solidnej podstawy. Tę zapewnić mogą wodoodporne panele, podobnie jak ściany, w 74% wykonane ze sproszkowanego marmuru, zapewniającego im ponadprzeciętną wytrzymałość. Cechy fizyczne podłogi marki Rocko są bardzo zbliżone do opisanych wcześniej właściwości płyt ściennych.

Panele są odporne na temperaturę, niezmienne wymiarowo, są łatwe w montażu i nie odkształcają się. Wszystko to sprawia, że sprawdzają się na każdej powierzchni – małej, dużej, na ogrzewaniu podłogowym czy na starej podłodze wykonanej z drewna lub płytek.

Design ma ogromne znaczenie

Poza wysoką trwałością i jakością płytek ściennych i podłogowych Rocko, na uwagę zasługuje także ich wzornictwo. Najbardziej popularne opiera się na doskonałym odwzorowaniu naturalnego piękna drewna, a także marmuru i betonu. Producent osiągnął to sięgając po innowacyjne narzędzie - najpierw zeskanował materiał, który ma byś naśladowany, a następnie naniósł go na powierzchnię płyt za pomocą cyfrowego wydruku.

Wodoodporne panele Rocko Rocko znajdują zastosowanie nie tylko w salonie także w kuchni, łazience, przedpokoju czy pokoju dziecięcym
Wodoodporne panele Rocko Rocko znajdują zastosowanie nie tylko w salonie także w kuchni, łazience, przedpokoju czy pokoju dziecięcym

Rocko zadbało także o to, by materiał w dotyku do złudzenia przypominał ten, który ma imitować. Co ciekawe, na 14 m2 możemy ułożyć podłogę bez powtórzenia wzoru deski. Naprawdę trudno osiągnąć bardziej prawdziwy efekt.

Aby wykończenie podłogi było perfekcyjne, producent zadbał o ofertę listew wykończeniowych w tym samym co podłoga odcieniu. Co więcej, można je docinać pod kątem 45 stopni i nie stosować zaślepek, co powoduje, że efekt końcowy jeszcze bardziej przypomina ten, jaki można osiągnąć stosując naturalne drewno.

Podłogi łatwe w utrzymaniu

Dla użytkowników równie ważny jak trwałość i dobre wzornictwo jest sposób pielęgnacji i utrzymania czystości na podłogach. Przypominamy przy tym, że te oferowane przez firmę Rocko znajdują zastosowanie zarówno w salonie, jak i w intensywniej eksploatowanych miejscach, takich jak kuchnia, łazienka, przedpokój czy pokój dziecięcy.

Zainspiruj się produktami Kronospan

Wszędzie tam narażone są w sposób szczególny na uszkodzenia i zaplamienia. Jednak dzięki warstwie plamoodpornej po żadnym z rozlanych płynów nie pozostanie najmniejszy ślad. Z kolei przed zarysowaniami powierzchnię paneli chroni warstwa polimerów.

Podłogi Rocko posiadają także powłoki antypoślizgowe i antystatyczne, a do tego warstwę izolacji zapewniającą komfort akustyczny. Wodoodporne podłogi Rocko można myć zarówno w sposób tradycyjny, jak i zyskującą na popularności metodą wykorzystującą parę wodną. 

źródło i zdjęcia: Kronospan

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum