PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Zaaranżowanie wnętrza zgodnie z zasadami less waste

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Dbanie o środowisko to coś więcej, niż tylko współczesna moda. Warto wybierać produkty, które nie generują zbędnych odpadów, w szczególności z tworzyw sztucznych. Jednym z najnowszych trendów jest urządzanie mieszkania w duchu less waste - tak, aby było wyposażone jedynie w niezbędne przedmioty.

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Czy warto odnawiać stare meble?
  • Jakie wyposażenie jest zbędne w naszym domu?

Odnowienie i wykorzystanie starszych mebli

Odnawianie mebli ma dziś wielu zwolenników. To świetny sposób, by dać upust swojej kreatywności, ale również możliwość posiadania czegoś niepowtarzalnego, co w dobie masowej produkcji przedmiotów jest szczególnie pożądane.

Jeśli chcemy odnowić większe meble, warto skorzystać z pomocy specjalistów, jednak te mniejsze, niezniszczone, a wymagające jedynie odświeżenia krzesła czy komody z powodzeniem możemy odnowić sami. W sieci znajdziemy wiele praktycznych filmów instruktażowych oraz porad, jak to zrobić.

A co, jeśli nie chcemy odnawiać starych mebli, tylko kupić nowe? Czy te również mogą być w duchu less waste? Oczywiście! Firma Pfleiderer produkując m.in. płyty drewnopochodne do produkcji mebli, kładzie ogromny nacisk na to, by jej działalność miała pozytywny wpływ na środowisko. Produkty te powstają głównie z odpadów drzewnych.

Technologia produkcji płyt drewnopochodnych Pfleiderer pozwala również na ponowne wykorzystane np. starych mebli czy palet. Wybierając meble wykonane z płyty drewnopochodnej Pfleiderer, mamy pewność, że wspieramy tym samym recykling i pomagamy w niezaśmiecaniu środowiska.

Kupno wyłącznie niezbędnego wyposażenia

Aranżacja wnętrza w duchu less waste pozwala uzmysłowić sobie, co tak naprawdę jest nam w domu potrzebne. Świadome projektowanie nie polega na wyeliminowaniu z mieszkania wygód, jakie oferuje nam współczesna technologia, a na oczyszczeniu przestrzeni z niepotrzebnych rzeczy.

W byciu less chodzi o to, by wybierać te przedmioty, z których będziemy faktycznie korzystać. Zamiast kupować więcej rzeczy gorszej jakości, lepiej kupić mniej, ale przedmiotów wykonanych w taki sposób, które posłużą nam przez wiele lat. Podobnie jest z wyborem aranżacji wnętrza.

Zamiast kierować się chwilową modą, warto przyjrzeć się temu, w otoczeniu jakich kolorów i materiałów czujemy się najlepiej i właśnie na nich oprzeć projekt wnętrza. Pozwoli to stworzyć aranżację wnętrza, która będzie zgodna z naszym gustem estetycznym i posłuży nam przez wiele lat.

Dekory z nastroju Country Set 02 od PFLEIDERER
Dekory z nastroju Country Set 02 fot. PFLEIDERER Polska sp. z o.o.

W tym kontekście bardzo ciekawym rozwiązaniem jest oferowana przez Pfleiderer kolekcja Mood Stories, podzielona na nastroje, a każdy nastrój na sety. Dzięki takiemu praktycznemu rozwiązaniu pozwala nam dobrać najlepiej pasujące do siebie zestawy dekorów i dopasować je do naszych preferencji oraz cieszyć się nimi przez lata.

W kolekcji Mood Stories znajdziemy imitacje ponadczasowych wzorów drewna i kamienia, ale również stali, mosiądzu czy betonu. Nie brak też wzorów kreatywnych i najmodniejszych dekorów jednobarwnych. Wybór mebli wykonanych z płyty laminowanej Pfleiderer to prosty krok do ochrony środowiska.

Nie musimy kupować naturalnego surowca, którego zasoby mogą być ograniczone lub wyczerpywalne, aby cieszyć się jego urodą. Dostępne w ofercie Pfleiderer reprodukcje drewna wzorowane są na popularnych gatunkach, ale też tych występujących pod ochroną czy rzadko występujących w przyrodzie.


Dekory z nastroju Color&Wood Set 09 fot. PFLEIDERER Polska sp. z o.o.

Urządzając dom, warto wziąć pod uwagę aspekt ekologii i wybierać takie produkty, które powstają z dbałością o środowisko naturalne. Również samodzielnie, małymi krokami, możemy przyczynić się do poprawy jakości środowiska.

Wykorzystujmy więc dostępne energooszczędne technologie, pozwalające oszczędzać wodę i energię. Wybierajmy produkty dobrej jakości, które przetrwają lata. A także otaczajmy się zielenią, ponieważ ma ona dobry wpływ na nasze zdrowie.

źródło i zdjęcia: PFLEIDERER Polska sp. z o.o.