Jak dobrać moc grzejnika do łazienki?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Jak dobrać moc grzejnika do łazienki?

Odpowiednia moc cieplna grzejnika jest określona w projekcie instalacji centralnego ogrzewania. W łazience dla zapewnienia odpowiedniego komfortu po kąpieli wymagamy wyższej temperatury, więc jednostkowe zapotrzebowanie na ciepło jest wyższe niż w innych pomieszczeniach.

Najczęściej potrzeba od 130 do 150 W na m2 powierzchni. Do łazienki 5-6-metrowej odpowiedni będzie model o mocy od 650 do 900 W. Obliczenia należy jednak skonsultować z instalatorem lub projektantem, bowiem na wymaganą wielkość grzejnika wpływają też inne czynniki jak np. parametry instalacji. W doborze grzejników pomocna będzie aplikacja: Kalkulator Doboru Grzejników dostępna na stronie internetowej PURMO.

A co w przypadku, kiedy planujemy w łazience podgrzewaną podłogę? Czy w takim przypadku ogrzewanie podłogowe wystarczy, czy potrzebny jest dodatkowo grzejnik łazienkowy? Temperatura w łazience powinna wynosić 24°C. Samo ogrzewanie podłogowe rzadko zapewnia takie warunki, ponieważ pod wanną, kabiną i innym wyposażeniem usytuowanym na podłodze, nie układa się rur grzejnych. Zmniejszona powierzchnia grzejna nie pokryje więc całkowitego zapotrzebowania na ciepło. Dlatego zaleca się instalowanie również grzejnika.

Grzejniki łazienkowe pełnią dodatkowo rolę suszarki, ale także są niewątpliwie ozdobą pomieszczenia. Przykładem jest unikatowy model Evia - zapraszamy do obejrzenia modeli grzejników łazienkowych Purmo na www.purmo.pl.

Eksperci PURMO

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!