Grupa Roca przejmuje firmę Sanit

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Grupa Roca przejmuje firmę Sanit

Grupa Roca, światowy lider w branży łazienkowej wzmacnia swoją pozycję poprzez przejęcie niemieckiej firmy Sanit, producenta systemów podtynkowych.

aktualizacja: 2021-06-16 12:17:26

Dzięki tej transakcji Grupa Roca, obecna w 170 krajach i mająca 85 fabryk, wzmocni swoją pozycję na rynku (operacja oczekuje na zatwierdzenie przez organy ochrony konkurencji). Sanit jest bowiem trzecim co do wielkości w Niemczech i piątym w Europie producentem w swojej kategorii. Za stronę prawną odpowiedzialne są firmy Alantra oraz Allen & Over.

Na segment systemów podtynkowych składają się zbiorniki podtynkowe, przyciski spłukujące i ramy. Obecnie jest to rynek, który dynamicznie się rozwija, ze względu na coraz większe zainteresowanie podwieszanymi toaletami WC czyli rozwiązaniami higienicznymi, komfortowymi i zajmującymi mało miejsca w przestrzeni łazienkowej.

Firma Sanit, założona w 1945 roku, z siedzibą w Eisenbergu należy do grupy Aliaxis, światowego lidera systemów w zakresie wody i energii, obecnego w ponad 40 krajach. Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady produkcyjne w Niemczech, zlokalizowane w Eisenbergu, Rödental i Wittenberdze. Centra te zatrudniają 378 specjalistów i eksportują towary do ponad 70 krajów. Oprócz wyżej wymienionych kategorii produkują również akcesoria do montażu. W 2020 roku obroty firmy wyniosły 74 mln euro.

W ramach strategii grupy polegającej na tworzeniu wyspecjalizowanych centrów kompetencji dla różnych kategorii produktów łazienkowych, Sanit stanie się centrum rozwoju stelaży podtynkowych Grupy Roca.

CEO Grupy Roca, Albert Magrans zwrócił uwagę na efekt synergii, który przyniesie transakcja - Przejęcie Sanit jest fundamentalnym krokiem, aby integrować produkty i tworzyć kompletne rozwiązania łazienkowe, które oferują zaawansowaną technologie jako wartość dodaną. Tym samym wzmocnimy naszą globalną pozycję lidera.

Firma powiązana:
Roca

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje