Roca przejmuje 75% udziałów w grupie Royo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Roca przejmuje 75% udziałów w grupie Royo

Roca i Royo podpisują porozumienie, na mocy którego powstanie światowy lider w branży mebli łazienkowych

aktualizacja: 2021-03-05 10:48:56
  • Grupa Roca przejmuje 75% udziałów w walenckiej spółce
  • Dzięki joint venture, globalne centrum rozwoju mebli łazienkowych Grupy Roca zlokalizowane zostanie w Walencji

Grupa Roca podpisała umowę przejęcia 75% udziałów Royo Group, europejskiego lidera w dziedzinie mebli łazienkowych. Roca kupiła 62% akcji spółki od amerykańskiego funduszu HIG. Rodzina Royo nadal będzie mieć 25% kapitału firmy.

Grupa Royo posiada trzy zakłady produkcyjne w Hiszpanii i Polsce oraz dwa centra innowacji. Firma produkuje około miliona sztuk mebli łazienkowych rocznie, osiągając obroty 95 milionów euro w 2019 roku i zatrudniając 793 pracowników.

Dzięki tej operacji Grupa Roca i Royo stają się światowym liderem w produkcji mebli łazienkowych, z globalnym obrotem ponad 173 milionów euro w tym segmencie i produkcją blisko dwóch milionów sztuk rocznie w dziewięciu centrach produkcyjnych zlokalizowanych w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Czechach, Rosji, Chinach i Brazylii. Dodatkowo, Grupa Roca umocni swoją pozycję lidera w kreowaniu przestrzeni łazienkowych, zwiększając swój udział w rynku w ramach działalności komplementarnej do ceramiki sanitarnej.

W ramach strategii Grupy Roca polegającej na tworzeniu wyspecjalizowanych centrów rozwoju dla różnych kategorii produktów w obszarze łazienek, Grupa Royo stanie się centrum rozwoju segmentu mebli dla Grupy Roca, jednocześnie kontynuując komercyjny rozwój swoich marek.

Według Alberta Magrans, CEO Grupy Roca, "dzięki temu sojuszowi wzmacniamy kategorię mebli łazienkowych, kluczową w naszym sektorze, z europejskim liderem, z którym dzielimy wizję biznesową i z którym ściśle współpracujemy przez ostatnie 10 lat. Ta fuzja pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć naszą konkurencyjność w obszarze łazienek i osiągnąć pozycję światowego lidera w tym segmencie".

Raúl Royo, CEO Grupy Royo, podkreśla, że jest to "wspaniały sojusz strategiczny w ramach joint venture między dwiema firmami, który wzmacnia maksymalne możliwe zaangażowanie obu stron". "Umowa z Roca, jedną z największych hiszpańskich grup przemysłowych i liderem w branży łazienkowej na świecie, pomoże nam wspólnie zbudować wiodącą i jeszcze bardziej innowacyjną firmę, gromadzącą prawie 150 lat historii w branży łazienkowej między dwiema rodzinami" - dodaje.

Grupa Roca działa w 170 krajach, ma 81 zakładów produkcyjnych i zatrudnia 24 tysiące specjalistów na całym świecie. W 2019 roku osiągnęła obrót w wysokości 1.861 milionów euro.

O grupie ROCA

Grupa Roca to firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów do przestrzeni łazienkowych, a także ceramicznych płytek podłogowych i ściennych dla architektury, budownictwa i wyposażenia wnętrz. Hiszpańska grupa należąca do rodziny Roca, jest liderem na rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej, Indiach i Rosji. Ma również silną pozycję w Chinach i pozostałych krajach Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce. Dzięki temu jest światowym liderem w obszarze swojej działalności.

O grupie ROYO

Założona w 1972 roku, RGIB jest największym europejskim producentem mebli łazienkowych i liderem w takich krajach jak Hiszpania, Francja, Polska i Włochy. Firma eksportuje swoje produkty do ponad 70 krajów.

O grupie ROCA w Polsce

Grupa Roca umacnia swoją pozycję w Polsce jako czołowego producenta i dostawcy kompleksowego wyposażenia łazienek. W następstwie porozumienia joint-venture, do działających dotychczas dwóch fabryk ceramiki sanitarnej w Gliwicach oraz rozwiązań kąpielowych w Gryficach dołączą dwie fabryki mebli: Elita i Maximus Trading w Sztumskim Polu.

Obie organizacje będą nadal prowadzić swoją działalność niezależnie, aczkolwiek ściśle ze sobą współpracując w celu dalszego zapewniania partnerom i klientom najlepszych rozwiązań do przestrzeni łazienki oraz wysokiej jakości obsługi.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Firma powiązana:
Roca

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje