Advantix Vario - nowa wersja odpływu prysznicowego Viega

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Advantix Vario - nowa wersja odpływu prysznicowego Viega

Nowa wersja Advantix Vario zapewnia jeszcze więcej opcji przy projektowaniu pryszniców z odpływem na poziomie posadzki. Odpływ ten można przycinać na odpowiedni wymiar, przedłużać lub montować w narożniku. Kolejną zaletą jest jego wysoka wydajność.

aktualizacja: 2017-07-13 08:42:30

Nowy model przeznaczony specjalnie do prac renowacyjnych, zainstalujemy nawet przy wyjątkowo niskiej przestrzeni w posadzce. Dzięki bardzo niskiej wysokości montażowej, pozwala on zrealizować marzenie o prysznicu bez brodzika również w przypadku modernizowanych pomieszczeń.

Advantix Vario w wersji do remontów idealnie sprawdza się podczas renowacji łazienek. Niezwykle niską wysokość zabudowy (zaledwie 70 mm) osiągnięto dzięki nowej konstrukcji odpływu. Mimo płaskiego korpusu wydajność odwodnienia wynosi min. 0,55 l/s, a w razie potrzeby można ją jeszcze podwoić. W tym celu wystarczy połączyć ze sobą dwa odpływy. Wysokość zamknięcia wodnego 25 mm skutecznie zabezpiecza przed nieprzyjemnymi zapachami z kanalizacji.

Nowa wersja Advantix Vario przekonuje także komfortowym i prostym mechanizmem samoczyszczącym. Konstrukcja o niskich oporach przepływu pozwala na osiągnięcie wysokiej prędkości przepływu wody. Zapewnia to skuteczne odprowadzenie wszystkich zanieczyszczeń. Odwodnienie można również łatwo i szybko wyczyścić ręcznie za pomocą spirali kanalizacyjnej, zdejmując wcześniej ruszt i osadnik zanieczyszczeń.

Instalację odwodnienia prysznicowego ułatwia obracany o 360º króciec przyłączeniowy. Odpływ można podłączyć do rur o średnicy DN 40 lub DN 50 bez stosowania złączki przejściowej.

Nowa wersja Advantix Vario

Uszczelnienie warstwowe

Połączenie odwodnienia z uszczelnieniem warstwowym jest niezwykle proste. Podobnie jak inne modele z serii Advantix Vario również wersję do remontów wyposażono w specjalny kołnierz, który ma dużą powierzchnię umożliwiającą połączenie go z taśmą uszczelniającą.

Pozwala to na bezpieczny montaż odwodnienia na przejściach do warstwy jastrychu i kompensację ewentualnych przesunięć, jakie mogą się pojawić po instalacji. Żeby ułatwić współpracę pomiędzy fachowcami, firma Viega dołącza do odpływu "zestaw dla płytkarza". Zawiera on styropianową wkładkę, będącą elementem pomocniczym przy układaniu płytek, odpowiednią taśmę uszczelniającą, właściwy klej oraz precyzyjną instrukcję montażu.

Nowy model Advantix Vario (z prawej strony) mieści się na znacznie mniejszej przestrzeni zabudowy niż tradycyjna wersja.

Nowy model Advantix Vario (z prawej strony) mieści się na znacznie mniejszej przestrzeni zabudowy niż tradycyjna wersja. Został opracowany specjalnie pod kątem prac modernizacyjnych i doskonale radzi sobie z utrudnieniami w miejscu montażu: odpływ i łuk odpływowy można obracać o 360°. 

Szerokie pole do popisu dla projektantów, także przy remontach

Advantix Vario wyróżnia elastyczność montażowa - regulacja długości w zakresie 30 - 280 cm umożliwia idealne dopasowanie do każdej sytuacji budowlanej. Specjalne łączniki podłużne i narożne pozwalają na kreatywne i indywidualne projekty strefy prysznicowej z odpływem na poziomie posadzki. W przypadku deszczownic lub innych rozwiązań o dużym przepływie wody możemy łączyć ze sobą dwa odwodnienia, aby osiągnąć odpowiednio wysoką wydajność odpływu.

Advantix Vario przekonuje także swym minimalistycznym wzornictwem. Szczelina odprowadzająca wodę o szerokości zaledwie 20 mm, z położonym centralnie wąskim rusztem ze stali nierdzewnej, nadaje odpływowi elegancki i stonowany wygląd. Przyciąga on wprawdzie wzrok, lecz nie dominuje nad całą aranżacją łazienki.

Dzięki nowej wersji Advantix Vario, ta elastyczność jest możliwa również przy remoncie łazienki. Niska wysokość montażowa, regulowana w zakresie od 70 do 95 mm pozwala na montaż prysznica z odpływem na poziomie posadzki nawet w warstwie jastrychu o znacznie ograniczonej grubości.

Firma powiązana:
Viega Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny