Finał II edycji konkursu - Oszczędzaj wodę z Deante

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2010-11-18 10:13:32
Finał II edycji konkursu - Oszczędzaj wodę z Deante
II edycja ogólnopolskiego konkursu „Oszczędzaj wodę z Deante” organizowanego dla przedszkolaków została zakończona. „Ekologiczne jury” wybrało zwycięzców z ponad 120 nadesłanych prac.

Główną ideą przyświecającą 2. edycji konkursu „Oszczędzaj wodę z Deante” było propagowanie proekologicznych wartości wśród najmłodszych. Chcieliśmy zainteresować dzieci ekologią, a w szczególności tematyką związaną z oszczędzaniem i ochroną zasobów wody. Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło, aby przedszkolaki namalowały dowolnej wielkości plakat przedstawiający pomysły na oszczędzanie wody lub obrazujący jej znaczenie dla Ziemi.

 

Oceniając nadesłane prace, staraliśmy się więc przede wszystkim wybrać te najbardziej zaskakujące, zarówno wyobraźnią, jak i oryginalnymi pomysłami, które dorosłym z trudem przyszłyby do głowy. To właśnie kreatywne podejście do tematu było najważniejszym kryterium wyboru zwycięzców. Spośród 120 nadesłanych prac jury musiało dokonać trudnego wyboru.

Ostatecznie zwyciężyli:

I miejsce: Nie zanieczyszczaj wody – bądź przyjacielem przyrody
I miejsce: „Nie zanieczyszczaj wody – bądź przyjacielem przyrody”
Przedszkole Nr 10 im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
Grupa „Motylki” (5-6-latki)
Wychowawca: Katarzyna Gabrukiewicz
II miejsce: Każda kropla wody to życie
II miejsce: „Każda kropla wody to życie”
Przedszkole Miejskie nr 40 w Sosnowcu
Grupa „Motyle” (5-latki)
Wychowawca: Edyta Kiełtyka
III miejsce: Oszczędzamy wodę bo woda jest skarbem drogim
III miejsce: „Oszczędzamy wodę bo woda jest skarbem drogim”
Przedszkole Miejskie nr 10 w Świnoujściu
Grupa „Pszczółki” (4-latki)
Wychowawca: Lidia Wiosna

Jury w skład którego wchodzili pracownicy Działu Marketingu firmy Deante, docenili oryginalne pomysły, technikę wykonania, ciekawe materiały wykorzystane przy realizacji no i oczywiście tzw. ogólne wrażenie artystyczne, i kierowanie się tym ostatnim kryterium jest zawsze najtrudniejsze, bo każda praca jest jedyna w swoim rodzaju i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Praca, która wygrała wykonana jest na amortyzacyjnej piance z tworzywa, służącej do pakowania, a wykorzystywanej głównie w przemyśle meblarskim, budowalanym, itd. Wręcz wyrzeźbione w piance morskie fale w połączeniu z wyciętymi i pokolorowanymi przez maluchy morskimi i domowymi stworzeniami, które nie mogą żyć bez wody, urzekła większość członków jury. Teoretycznie prosty, ale bardzo oryginalny pomysł i naturalność dziecięcego wykonania zdecydowały o tym, że praca „Motylków” z Suwałk zdobyła pierwsze miejsce.

 

Praca, którą postanowiliśmy wyróżnić jako drugą to przede wszystkim złożona praca plastyczna wykonana z wielu surowców wtórnych takich jak szary papier pakowy, foremka po ciastkach, słoma z maty, kawałki kolorowych rajstop imitujących chmurki, a nawet rolka po papierze toaletowym, w roli palmy kokosowej z konarami w postaci spinaczy od bielizny. Wszystko szczegółowo przemyślane. „Motyle” z Sosnowca wykazały się dużą empatią i chyba jako jedyne przedszkolaki postanowiły w swojej pracy pokazać jak nieszczęśliwi są mieszkańcy Afryki, którzy najbardziej cierpią z powodu niedostatku wody.

Praca plastyczna zamknięta w pudełku z pięknie ozdobionym i zarazem podpisanym wieczkiem to jednak nie wszystko. Przedszkolaki wraz ze swoją opiekunką napisały także rymowany wierszyk, o tym czego nauczyły się podczas „Lekcji ekologii z Deante”. Brawo, za tak wszechstronne podejście od tematu i zaangażowanie.

Ostatni plakat, jaki mogliśmy wyróżnić, to praca rozczulająca, bajkowo kolorowa, prosta ale bardzo wymowna w przekazie, praca młodych artystów z przedszkola „Kolorowy Świat” w Świnoujściu. Plakat wykonany został kredkami świecowymi, na kawałku kartonowego, szarego pudła, a przedstawia uśmiechnięte buzie chłopca i dziewczynki, którzy biorą wspólnie prysznic. Należy podkreślić, że autorami tego prawdziwego dzieła sztuki są zaledwie 4-latki, którzy w prosty ale jakże piękny sposób postrzegają rzeczywistość – to kwintesencja szczęśliwego świata dzieci i „naturalna kreska”, która od razu urzekła wszystkich członków jury.

 

Choć Deante nie zdoła nagrodzić wszystkich przedszkoli, postara się maksymalnie dużo prac pokazać całemu światu na ekologicznej stronie internetowej eco.denate.pl.

 

Ilość otrzymanych prac nastraja bardzo optymistycznie, ponieważ oznacza, że temat ekologii jest bliski nie tylko dorosłym. Dzieci oprócz świetnej zabawy nauczyły się jak i dlaczego warto oszczędzać wodę, a to z pewnością przyniesie korzyści całemu Światu!

{mosloadmodule mod_firmy} 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny