Zgrabny odpływ liniowy w kabinie typu walk-in

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zgrabny odpływ liniowy w kabinie typu walk-in

Zgrabny odpływ liniowy, kabina walk-in i podłogówka to najlepsze elementy wyposażenia, jakie udało mi się wprowadzić - mówi Małgosia, Czytelniczka Budujemy Dom, która odpływ liniowy zamontowała w 2018 r.

Łazienka rodzinna: 7 m2. Prysznic - typu walk-in, o wymiarach 1,90 x 1,10 m, zasłonięty hartowaną szybą. Posadzka i ściany - z płyt gresu. Jednokierunkowy spadek na posadzce o nachyleniu 2,7%.

Odpływ liniowy:

  • Posadzkowy; wymiary 220 × 40 × 80 mm.
  • Syfon - o przepływie wody 59 l/min.
  • Maskownica - pełna, ze szczotkowanej stali nierdzewnej.

Decyzja: Podczas remontu łazienki poprosiłam wykonawcę o usunięcie wanny. Zamiast niej zaplanowałam obszerny natrysk typu walk-in, z odpływem liniowym i minimalistyczną podtynkową armaturą. Ponadto zamierzałam dodać w posadzce (w obrębie prysznica i sedesu) wodną podłogówkę. Po odkrywce okazało się jednak, że do położenia odpływu o standardowej głębokości 12 cm oraz typowych rurek podłogówki i nowego jastrychu jest za mało miejsca. Musiałam zatem szukać nietypowych rozwiązań.

Szczęśliwie w hipermarkecie budowlanym trafiłam na obeznanego młodego sprzedawcę, który poznawszy ograniczenia w mojej łazience i plan modernizacji, natychmiast zarekomendował zastosowanie mat z cieńszymi rurami grzewczymi (o połowę) oraz nowego modelu "liniówki" o małych wymiarach i z dobrym syfonem. Zapewnił, że na szkoleniu poznał parametry i zalety tego modelu i właśnie on najbardziej nadaje się do mojej płytkiej posadzki na stropie. Nie grymasiłam, tylko zaufałam fachowcowi.

Zgrabny odpływ liniowy, kabina walk-in i podłogówka to najlepsze elementy wyposażenia, jakie udało mi się wprowadzić. Remont okazał się bardzo udany.

System odprowadzania wody usytuowano na linii deszczownicy
System odprowadzania wody usytuowano na linii deszczownicy.

Odpływ liniowy w kabinie typu walk-in - rady i przestrogi:

  • Początkowo nie wierzyłam, że tak mały odpływ - ma długość tylko 22 cm i szerokość 4 cm - może szybko odbierać całą wodę z kąpieli. Przyznaję, że kupiłam go z duszą na ramieniu, nie był tani. Pierwsza kąpiel pod deszczownicą pozytywnie zweryfikowała moje obawy. Syfon okazuje się efektywny. Przekonałam się, że korytko wcale nie musi być duże. Pokrywa daje się łatwo podważyć palcem, dlatego często ją otwieram, wyjmuję z rynienki i syfonu włosy i zabrudzenia. Robię to przed kąpielą, ta czynność "weszła mi w krew". Co jakiś czas stosuję środki dezynfekujące oraz zapobiegające osadzaniu się kamienia i występowaniu grzybów. Żałuję tylko, że nie pomyślałam o zamontowaniu zmiękczacza wody - na fugach i hartowanej szybie osadza się nalot mineralny. Minimalistyczny wystrój natrysku podkreśla jednokierunkowy spadek na posadzce, duża prosta szyba, podtynkowa bateria i deszczownica (szczególnie lubię jej używać).
  • Do uszczelnienia odpływu glazurnik wykorzystał załączony do zestawu kołnierz i taśmy wodoszczelne. Płytki przytwierdził zaprawą klejową, fugi wykonał z zaprawy epoksydowej (na ścianach są kafelki bez fug). Szkło przy prysznicu i armaturę uszczelnił silikonem sanitarnym.

Koszty zakupu odpływu liniowego:

  • Odpływ liniowy 700 zł.
  • Szyba hartowana 500 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Odpływ liniowy jest mały, ale zawiera efektywny syfon.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA