Punktowy odpływ w dekoracyjnej posadzce jest doskonały!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Punktowy odpływ w dekoracyjnej posadzce jest doskonały!

Glazurnik doskonale zrozumiał nasze intencje i perfekcyjnie zintegrował odpływ z posadzką. Nie mogliśmy wybrać lepiej! - mówią Zuza i Jarek, którzy odpływ punktowy założyli w 2019 r.

Łazienka przy master bedroom:

  • Powierzchnia 5 m2.
  • Prysznic - o wymiarach 1 x 1 m, odgrodzony kabiną z hartowanego szkła z powłoką samoczyszczącą.
  • Posadzka i ściany - z płyt gresu.
  • Ogrzewanie podłogowe (oprócz kabiny prysznicowej).

Odpływ punktowy:

  • Z tworzywa sztucznego, kratka w kształcie kwadratu 11 x 11 cm, z wklejonym kaflem.
  • Syfon - przepływ wody 54 l/min, wyjmowany (wysokość zamknięcia wodnego 50 mm), klasa K3.

Decyzja: Zuza - Początkowo zaplanowaliśmy pod prysznicem odpływ liniowy. Chcieliśmy taki, a nie brodzik, żeby nie zmniejszać optycznie tego wnętrza i nie robić niepotrzebnych barier. Kiedy jednak dobieraliśmy sprzęt łazienkowy w specjalistycznym sklepie, okazało się, że modele wysokiej jakości są co najmniej pięć razy droższe, od wariantów punktowych. To dało nam do myślenia. Ponadto obsługujący zapewnił, że te drugie są zazwyczaj bardziej wydajne.

Porównaliśmy przepustowość syfonów wybranych egzemplarzy obu odmian. Potwierdziło się - ten w odwodnieniu punktowym odbierał więcej wody na sekundę, niż w wytypowanym liniowym! To przeważyło. Kolejnym istotnym argumentem były względy estetyczne - tak mały odpływ łatwo zamaskować. Wcześniej dobraliśmy kafle z dekoracyjnym obrzeżem i nie chcieliśmy psuć efektu - przez prostą szklaną kabinę woleliśmy oglądać piękną posadzkę, a nie elementy techniczne.

Glazurnik doskonale zrozumiał nasze intencje i perfekcyjnie zintegrował odpływ z posadzką. Nie mogliśmy wybrać lepiej!

Najefektowniejszym elementem łazienki jest posadzka z gresu
Najefektowniejszym elementem łazienki jest posadzka z gresu.

Punktowy odpływ - rady i przestrogi:

  • Jarek: Kiedy wykańczaliśmy małżeńską łazienkę, musieliśmy ograniczać koszty, więc dobrze się stało, że kupiliśmy tani, lecz wydajny odpływ punktowy, wykonany z trwałego tworzywa sztucznego. Glazurnik nie miał żadnego problemu z osadzeniem go w wylewce posadzki (tylko lekko ją wydrążył). Celowo wyznaczył lokalizację dość blisko narożnika kabiny, w miejscu w którym nie stoimy na krzywiźnie podczas brania prysznica. Odpowiednio wyprofilował kopertowy spadek w kierunku wpustu, do izolacji przeciwwilgociowej wykorzystał płynną folię, a przy układaniu płytek - wodoodporne i sanitarne zaprawy. Wzorzyste kafle świetnie maskują i spadek, i kwadratową pokrywę! Podczas kąpieli woda błyskawicznie spływa do kanalizacji, nigdy nie stoimy w kałuży. Kafle szybko wysychają, chociaż nie są podgrzewane (rury wodnego ogrzewania podłogowego biegną poza obrębem kabiny prysznicowej). Co 2-3 tygodnie czyszczę syfon. Operacja jest banalnie prosta, trwa dosłownie 3 minuty. Nigdy nie pojawił się przykry zapach z kanalizacji, nawet po powrocie z dłuższego urlopu.
  • Sprzedawca, który nam doradzał, zapytał, czy zamierzamy zamontować deszczownicę. Kiedy to potwierdziliśmy, wskazał dobry model, następnie do jego wydajności dopasował przepustowość syfonu w odpływie punktowym. To istotny parametr przy wyborze, trzeba na to uważać.

Koszty zakupu odpływu punktowego:

  • odpływ punktowy 200 zł + robocizna.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Wzorzyste kafle doskonale maskują odpływ punktowy i kopertowy spadek.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły