Wanna z prysznicem 2 w 1 - pomysły na prysznic w wannie
Wanna z prysznicem 2 w 1 - pomysły na prysznic w wannie
Wanna czy prysznic? To częsty dylemat przy urządzaniu łazienki. Najlepiej wykorzystać oba rozwiązania, ale jeśli nie mamy wystarczająco miejsca, to najlepszym pomysłem będzie zainstalowanie wanny połączonej z prysznicem.
Data publikacji: 2022-02-11
Data aktualizacji: 2022-02-14
Wanna z prysznicem - czy takie rozwiązanie ma sens?
Wanna z prysznicem to dobre rozwiązanie, szczególnie do małej łazienki, gdyż pozwala korzystać z funkcji obu urządzeń bez utraty cennej przestrzeni. Prysznic sprawdzi się do codziennej higieny i po treningu, a wanna daje możliwość relaksującej kąpieli.
Korzystanie z szybkiego prysznica pozwala na oszczędność wody i obniżenie wysokości rachunków. Natomiast wanna jest świetnym rozwiązaniem, np. dla małych dzieci, które uwielbiają zabawy w wodzie.
Wanna połączona z prysznicem - zalety i wady
Wanna połączona z prysznicem:
zapewnia oszczędność miejsca,
umożliwia branie kąpieli lub szybkiego prysznica w zależności od upodobań,
jest dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci,
ogranicza rozbryzgiwanie się wody po łazience.
Wanno-prysznic ma właściwie jedną wadę, którą jest wyższa cena.
Prysznico-wanna sprawdzi się w mieszkaniu osób starszych i niepełnosprawnych. Możemy zdecydować się na model z otwieranymi drzwiczkami i siedziskiem, fot. od lewej: Duscholux, Teuco.
Wanna z prysznicem - jaką wybrać?
Bogaty wybór urządzeń umożliwia dostosowanie wanny z prysznicem do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Na rynku są dostępne osłony w wielu wymiarach i kształtach, które dopasujemy do wanny przyściennej lub narożnej. Prysznic możemy również zamontować w wannie wolno stojącej.
Najdroższa jest prysznico-wanna w pełni zabudowana z funkcją masażu czy biczy wodnych.
Optymalnym, ale i najdroższym rozwiązaniem jest wanna z prysznicem w pełnej zabudowie, fot. Radaway.
Najtańsze rozwiązanie to zakupienie do wanny odpowiednich akcesoriów, np. zasłony prysznicowej lub składanego parawanu, aby mieć możliwość wzięcia prysznica na stojąco.
Możemy wybrać również wysoką lub niską prysznico-wannę. Drugie rozwiązanie świetnie sprawdzi się dla osób z ograniczeniami ruchowymi.
Czym osłonić wannę z prysznicem?
Wanna z szybą - szklany parawan na wannie
Ciekawym rozwiązaniem jest wanno-prysznic ze szklanym parawanem, który będzie pasował do wielu łazienkowych aranżacji. Podobnie jak w przypadku kabiny prysznicowej, szklany parawan trzeba często czyścić - tylko wtedy będzie estetycznie wyglądał.
Wanna 2 w 1 ze szklanym parawanem, fot. procontributors / pl.depositphotos.com.
Mała wanna z prysznicem - zasłonka prysznicowa lub składany parawan
Do małej wanny z prysznicem możemy dokupić składany parawan, który jest szczelny i uniemożliwi rozchlapywanie się wody po łazience. Natomiast, jeżeli zależy nam na ekonomicznym rozwiązaniu, to zamontujmy zasłonę prysznicową. Pamiętajmy o jej częstym praniu, gdyż po długim kontakcie z wodą zaczyna brzydko pachnieć.
Planując wannę z funkcją prysznica, możemy zdecydować się na składany parawan, fot. Ravak.
Najtańszym rozwiązaniem jest montaż zasłony prysznicowej, fot. dbvirago / stock.adobe.com.
Narożna wanna z prysznicem
Narożna wanna z prysznicem to idealna propozycja do małych łazienek, w których każdy centymetr ma znaczenie. Ładnie wygląda, a dzięki różnym kształtom parawanów i stelaży do zasłonek prysznicowych, będziemy mogli jej używać jako prysznica.
Wanna narożna z prysznicem to dobre rozwiązanie do małych łazienek, fot. Ravak.
fot. Ravak.
Wanna z prysznicem - inspiracje
Zanim przystąpimy do aranżacji łazienki z wanną 2 w 1, warto przejrzeć inspiracje w Internecie. W ofertach producentów dostępne są ciekawe propozycje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.
Wanna wolno stojąca z prysznicem, fot. denisismagilov / stock.adobe.com.
fot. Ceramika Paradyż, K. Dobrzańska / Ceramika Paradyż.