Wykończenie gipsowych ścian z nową szlifierką do gipsu Bosch GTR 550 Professional

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wykończenie gipsowych ścian z nową szlifierką do gipsu Bosch GTR 550 Professional

Bosch Professional zaprezentował pierwszą w ofercie szlifierkę do gipsu - model GTR 550. Urządzenie wyposażone jest w specjalną, opatentowaną przez firmę głowicę UltraFlexible, która umożliwia lekkie i precyzyjne wygładzanie gipsowych ścian w każdym kierunku, chroniąc powierzchnię przed mikrouszkodzeniami. Ma też funkcję przysysania do sufitu oraz uchwyt w kształcie litery "L", co bardzo podnosi komfort pracy.

aktualizacja: 2021-11-19 07:22:27
Robert Bosch Sp. z o.o.

Szlifierka do gipsu GTR 550 typu "Żyrafa" umożliwia niemal całkowicie bezpyłową obróbkę płyt gipsowo-kartonowych, służących m.in. do konstruowania ścianek działowych, podwieszanych sufitów oraz wykańczania poddaszy w budownictwie jednorodzinnym. Szlifierkę można z powodzeniem stosować w połączeniu z odkurzaczami klasy pyłoszczelności M i L, wyposażonymi w system automatycznego czyszczenia filtra (AFC), co pozwala utrzymać wysoką moc ssania bez ryzyka uszkodzenia urządzenia - takimi jak GAS 35 M AFC. Dzięki temu prace związane ze szlifowaniem gładzi gipsowych w miejscach łączeń płyt będą przebiegały w naprawdę komfortowych warunkach. Jest to o tyle istotne, że pył gipsowy potrafi osiadać dosłownie wszędzie i niezwykle trudno się go potem pozbyć.

Ergonomia ułatwia pracę

Ważące niecałe 5 kg urządzenie jest bardzo wygodne w obsłudze. Wszystko za sprawą specjalnie wyprofilowanego drążka segmentowego z blokadą i regulacją długości. Dzięki niemu można błyskawicznie dostosować szlifierkę do warunków panujących na budowie i szlifować wysoko osadzone sufity lub pracować na wąskich powierzchniach. Na komfort użytkowania "Żyrafy" wpływa także uchwyt w kształcie litery "L" , który zmniejsza naprężenie ramion podczas pracy.

Bosch GTR 550 Professional: szlifierka do gładzi, "Żyrafa"

Idealnie gładka powierzchnia

Dzięki funkcji Constant Speed mamy gwarancję podtrzymania stałej, ustawionej wcześniej prędkości obrotowej. Dzięki temu powierzchnia jest idealnie równa i pozbawiona ząbkowania. Ponadto stała prędkość obrotowa pozwala dostosować moc elektronarzędzia do konkretnego osprzętu i oszczędzić siły operatora. Mimo niewielkiego wysiłku, praca z tym urządzeniem idzie szybko i sprawnie.

Szlifowaną powierzchnię chroni także przed uszkodzeniami głowica UltraFlexible. Jak sama nazwa wskazuje cechuje się ona "elastycznością", a poprzez połączenie z przedłużką nie tylko idealnie dopasowuje się do obrabianej powierzchni, ale też zapewnia łatwe operowanie szlifierką. Warto dodać, że jest to autorski patent marki Bosch Professional.

 Ergonomiczny uchwyt, elastyczna głowica i możliwość regulacji długości szlifierki wpływają na komfort użytkowania w każdych warunkach.
Ergonomiczny uchwyt, elastyczna głowica i możliwość regulacji długości szlifierki wpływają na komfort użytkowania w każdych warunkach.

Moc tkwi w silniku

Urządzenie zostało wyposażone w wydajny silnik o mocy 550 W, który zapewnia szybką pracę w każdych warunkach, a ponadto jest niezwykle trwały. GTR 550 ma też bardzo przydatną funkcję przysysania. Polega ona na tym, że w trakcie szlifowania sufitu zasysane powietrze generowane przez podłączony odkurzacz, powoduje przysysanie się głowicy do wygładzanej powierzchni. Dzięki temu operator szlifierki ma o wiele lżejszą pracę, ponieważ realnie urządzenie podczas obsługi staje się lżejsze.

Szlifierka GTR 550 ma funkcję przysysania
Szlifierka GTR 550 ma funkcję przysysania

Stworzona dla profesjonalistów, sprawdzi się przy domowych remontach

Nowa szlifierka do gładzi Bosch Professional przeznaczona jest przede wszystkim dla profesjonalistów zajmujących się budowlanką i remontami, a więc malarzy, monterów płyt g-k, ekip wykończeniowych i wszystkich specjalistów zajmujących się wykańczaniem powierzchni pod gruntowanie i malowanie. Ale z urządzenia z powodzeniem mogą korzystać też amatorzy, którzy własnymi siłami przeprowadzają remont lub modernizację domu.

Warto pamiętać, że szlifierka jest nie tylko łatwa w obsłudze, ale też bardzo ułatwia pracę, eliminując praktycznie ryzyko popełnienia błędów związanych z wygładzaniem powierzchni. Urządzenie ma standardowy krążek, dostosowany do papieru ściernego o średnicy 225 mm. Można także stosować do niego rekomendowane siatki szlifierskie M480 Best for Wood and Paint o ziarnistości 120/150/180.

Szlifierka Bosch Professional GTR 550
Szlifierka Bosch Professional GTR 550

Wiele osób często zastanawia się, czy do wygładzania powierzchni z gipsu lepiej stosować papier ścierny czy siatki. Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Papier ma tendencję do "zapychania się", co może skutkować powstawaniem na szlifowanej powierzchni niewielkich rysek. Siatka jest pod tym kątem lepsza, bo łatwiej ją przedmuchać. Poza tym jest ona dwustronna - gdy jedna strona się stępi, można przełożyć ją na drugą stronę. Ale tak naprawdę dobór odpowiedniego materiału ściernego jest kwestią bardzo indywidualną i często zależy po prostu od preferencji wykonawcy.

Wspomniana "Żyrafa" Bosch GTR 550 Professional jest już dostępna u Partnerów Handlowych Bosch Professional

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje