Posadzka z warstwowej deski - trzeba uważać na drobiny piasku!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Posadzka z warstwowej deski - trzeba uważać na drobiny piasku!

Cieszymy się, że na tej posadzce nie zostają plamy np. po sokach i buraczkach. Jedyny problem sprawiają drobiny piasku - mówią Ania i Piotr, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy posadzkę układali w 2019 r.

Posadzka:

  • z przemysłowo zaolejowanej trójwarstwowej deski podłogowej;
  • wymiary 14 × 180 × 2200 mm (grubość części dekoracyjnej 2,5 mm);
  • produkt polski z 20-letnią gwarancją.

Podkład: standardowy z betonu (wykonany przez dewelopera), z wodnym ogrzewaniem podłogowym.

Decyzja: Jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego kupiliśmy 100 m2 warstwowej drewnianej deski. Zachwyciła nas szlachetnym wyglądem i zabezpieczeniem olejem, a nie lakierem, oprócz tego chcieliśmy skorzystać z chwilowej, bardzo atrakcyjnej, promocyjnej ceny. Jej inną istotną zaletą było to, że nadawała się na ogrzewanie podłogowe (wiedzieliśmy, że założył je deweloper).

W sklepie od razu zaznaczyliśmy, że w odpowiednim momencie skorzystamy z firmowego montażu. Posadzkarze zrobili to zgodnie z zaleceniem producenta, pracowali 2 dni. Elementy łączyli na zatrzask (tzw. klik).

Sprawdza się klasyczna naturalna kolorystyka drewnianej posadzki
Sprawdza się klasyczna naturalna kolorystyka drewnianej posadzki.

Warstwowa deska podłogowa - rady i przestrogi:

Deski fabrycznie nasączono olejem UV, który rzeczywiście dobrze się sprawdza w naszym bardzo nasłonecznionym salonie. Podłoga nie blaknie, nie ma na niej miejscowych przebarwień od słońca. Taki sposób zabezpieczenia od początku traktowaliśmy priorytetowo, bo mamy małe dzieci i sami też skłaniamy się ku naturalnym materiałom. Jeśli niedługo zajdzie potrzeba odnowienia powłoki w salonie, to ją powtórzymy - skorzystamy z takiego samego oleju UV (już zrobiliśmy przymiarkę, po roku użytkowania odnowiliśmy deski w pokoju gościnnym).

Cieszymy się, że na tej posadzce nie zostają plamy np. po sokach i buraczkach - przy dzieciach zdarzają się różne niechciane przygody. Jedyny problem sprawiają drobiny piasku, które dostają się pod wycieraczki, osłonę przed kominkiem, matę pod fotelem obrotowym. Jeśli nie usuniemy ich na czas, to pod wpływem tarcia, miejscowo niszczą warstwę ochronną z oleju. Wciąż musimy na to uważać. W innych rejonach pojawiły się tylko mikrorysy (nie przeszkadzają) oraz kilka drobnych wgłębień po upadku ciężkich przedmiotów.

Elementy szczelnie połączono, nie wichrują się. Raz dziennie je odkurzamy lub myjemy ciepłą wodą z octem (nie używamy chemii gospodarczej). Kolorystykę drewna oceniamy na "szóstkę". Od razu przypadła nam do gustu, jest naturalna i neutralna (nie chcieliśmy być zakładnikami modnego koloru i wzoru). Kiedy działa podłogówka, elementy są ciepłe, ale gres w kuchni i łazienkach - cieplejszy. Mimo to, nie zmienilibyśmy olejowanego drewna na inny materiał.

Koszty zakupu warstwowej deski podłogowej:

  • deska 120 zł/m2 (zamiast 199,90 zł/m2).

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Trójwarstwowe deski zostały fabrycznie zabezpieczone olejem UV.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje