Jak ograniczyć nagrzewanie wnętrza ogrodu zimowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak ograniczyć nagrzewanie wnętrza ogrodu zimowego?

Odpowiedź eksperta: Nadmierne nagrzewanie ogrodu zimowego to problem, z którym mierzą się na co dzień wykonawcy i użytkownicy. Mamy jednak kilka propozycji, które pomogą rozwiązać ten problem.

aktualizacja: 2019-07-17 06:33:47

Pierwsza propozycja to zastosowanie, jako wypełnienia dachu, szkła selektywnego. Jest ono pokryte tlenkami metali w celu uzyskania efektu odbicia oraz ograniczenia przenikania energii słonecznej. Szkło selektywne może być bezbarwne lub barwione w masie. Można również stosować barwione szkła typu antisol lub refleksyjne, mają one jednak tę wadę, że przy pochmurnej pogodzie zaciemniają ogród zimowy.

Najczęściej stosowaną i polecaną przez nas metodą jest zastosowanie rolety dachowej. Roleta montowana jest na dachu i wyposażona w silnik elektryczny oraz automatykę pogodową. Dostępne są różne wzory i kolory wodoodpornych tkanin, co dodatkowo pozytywnie wpływa na wygląd ogrodu zimowego.

Trzeba również pamiętać o zabezpieczeniu elementów pionowych, mogą być tu stosowane różnego rodzaju żaluzje fasadowe, rolety aluminiowe, drewniane lub tekstylne. Przy wysokich temperaturach na zewnątrz, zastosowanie rozwiązań przeciwsłonecznych nie spowoduje obniżenia temperatury wewnątrz ogrodu, jeżeli nam na tym zależy to jedynym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji.

Ogród zimowy powinien być również wyposażony w sprawnie działającą wentylację.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Sylwester Karbowiak
TS POLSKA

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak dbać o trawnik po zimie?
Jak dbać o trawnik po zimie?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny