Wybierając myjkę ciśnieniową należy wziąć pod uwagę wielkość utwardzonej powierzchni i stopień jej zabrudzenia. Do mycia kostki nadają się myjki o ciśnieniu od 100 do 180 barów. Wąż powinien być wytrzymały, elastyczny i odporny na skręcanie. Jego długość wpływa na przepływ wody (im dłuższy wąż, tym mniejszy przepływ), ale także komfort pracy i swobodę ruchów. Optymalną przepustowość wody zapewnia wąż, który ma co najmniej 7,5 m.
Usuwanie innych zabrudzeń, zwłaszcza z większych powierzchni pokrytych kostką lub płytami betonowymi, ułatwi i przyspieszy użycie specjalnej przystawki do powierzchni płaskich, w które można wyposażyć myjkę ciśnieniową. Przystawka ma dwie płaskie dysze wysokociśnieniowe zamontowane na obracającym się śmigle. Dzięki nim, woda nie odbija się od nawierzchni i nie brudzi elewacji domu, ponieważ strumień jest skierowany dokładnie w miejsce, które chcemy wyczyścić. Efekty takiej pracy są znacznie lepsze.
Myjka wysokociśnieniowa przyda się nie tylko do czyszczenia nawierzchni ścieżek, podjazdu i tarasu, ale również do mycia mebli i narzędzi ogrodowych, bramy garażowej, ogrodzenia i elewacji. Do usuwania chwastów i mchu ze szczelin kostki można też użyć akumulatorowego wycinaka z szybko obracającą się głowicą z nylonowym włosiem.
Natalia Bała
Starszy Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej i PR KÄRCHER
Na zdjęciu otwierającym: Wybierając myjkę ciśnieniową należy zwrócić uwagę na wyposażenie standardowe zwierające, np. czterometrowy wąż wysokociśnieniowy, lancę jednostrumieniową, dyszę rotacyjną i przystawkę do czyszczenia płaskich powierzchni. (fot. Kärcher)
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej
Zobacz mniej