15 lat rozwoju H+H Polska

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
15 lat rozwoju H+H Polska

Firma H+H obchodzi 15-lecie działalności biznesowej w Polsce. Mocną pozycję na polskim rynku H+H zawdzięcza przejrzystej filozofii i solidnej ofercie produktowej. Przewodnie hasło, "Partner w budowaniu ścian", odzwierciedla przemyślaną strategię, w której priorytetem jest fachowe wsparcie projektantów, wykonawców i inwestorów na każdym etapie budowy.

aktualizacja: 2021-03-18 11:46:51

H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H, będącej jednym z przodujących w Europie producentów i dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów. Wszystko zaczęło się w grudniu 2005, kiedy zakupiono 5 zakładów: Faelbet S.A. w Warszawie, Prefabet Puławy Sp. z o.o. w Puławach, H+H Celcon Gorzkowice, Prefabet S.A. w Lidzbarku Welskim oraz Prevar Sp. z o.o. w Skawinie. W 2006 roku ruszyła działalność biznesowa H+H Polska. Od listopada 2013 r. Prezesem Zarządu jest Piotr Dauksza.

Na początku lutego 2015 r. nastąpiło przejęcie 100% akcji Grupy PREFABET S.A., a w 2018 r. nastąpiło kolejne ważne wydarzenie, wzmacniające pozycję H+H Polska: połączenie z Grupą SILIKATY Sp. z o.o. Dzięki temu powstał jeden mocny i wyspecjalizowany zespół sprzedażowy, a na rynku polskim pojawiła się rozbudowana oferta duo-produktowa, łącząca w portfolio zarówno silikaty (nowoczesne bloczki i cegły wapienno-piaskowe), jak i wysokiej jakości produkty z betonu komórkowego.

Plusy płynące z fuzji to szanse na szybki rozwój naszej firmy, jak również pakiet korzyści dla samych klientów. Zyskują oni dostęp do kompleksowej oferty materiałów ściennych, zbudowanej w oparciu o doświadczenie produkcyjne i sprzedażowe oraz zaplecze technologiczne obu firm. Od początku działalności H+H zainwestowało w Polsce blisko 0,5 miliarda złotych. Naszym celem jest stałe zwiększanie bezpieczeństwa pracy, troska o środowisko naturalne oraz tworzenie produktów o jak najwyższej jakości, dzięki optymalizacji procesów produkcyjnych - podkreśla Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska.

Dynamiczny rozwój H+H Polska jest możliwy dzięki zaangażowaniu 800 pracowników oraz 13 zakładom produkcyjnym, w tym 6-ciu zajmujących się produkcją betonu komórkowego (w Warszawie, Redzie, Lidzbarku, Gorzkowicach, Puławach oraz Żelisławicach) i 7-miu specjalizujących się w wyrobach silikatowych (w Krukach k. Ostrołęki, Piszu, Jedlance, Leżajsku, Ludyni, Kluczach i Przysieczynie).

Zarówno silikaty, jak i beton komórkowy H+H powstają z naturalnych składników. Oznacza to, że produkty są bezpieczne zdrowia, przyjazne dla środowiska, a także mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i izolacyjne. Doświadczeni eksperci H+H doradzają zarówno przy doborze odpowiedniego systemu, jak i służą wsparciem w przypadku pojawienia się pytań czy wyzwań konstrukcyjnych. Spółka tworzy także wartościowe merytorycznie materiały edukacyjne, wpierające wykonawców i projektantów w codziennej pracy. Od trzech lat specjaliści H+H aktywnie uczestniczą w programie edukacyjnym Builder for the Future (a w szczególności Builder for Young Architects).

Murowanie ścian
Zarówno silikaty, jak i beton komórkowy H+H powstają z naturalnych składników. Oznacza to, że są bezpieczne dla zdrowia, przyjazne dla środowiska, a także mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i izolacyjne. (fot. H+H Polska)

Jako Partner w budowaniu ścian H+H Polska wspiera nie tylko inwestorów, projektantów i wykonawców. Równie ważna jest troska o lokalną społeczność. Spółka angażuje się w działania na rzecz klubów sportowych, domów dziecka i schronisk dla zwierząt, a w trudnym okresie pandemii koronawirusa w 2020 r. 4 szpitale otrzymały wsparcie finansowe o łącznej wartości 400 000 zł.

Jak podkreśla Piotr Dauksza: Jestem dumny, że w ciągu 15 lat rozwinęliśmy się ze średniej firmy w duże, nowoczesne przedsiębiorstwo, którego marka H+H jest widoczna na ryku materiałów ściennych. Warto dodać, że według naszych szacunków w co siódmym budynku w Polsce w ścianach zostały wykorzystane nasze produkty. Połączenia spółek, modernizacja parku maszynowego oraz niezawodny zespół pracowników w znaczący sposób pozwoliły nam rozwinąć portfolio produktowe. Naszym celem jest ciągły rozwój produktów i zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Kwestie ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju są również bardzo istotne.

Dotychczasowe sukcesy H+H Polska potwierdzają, że strategia działania oparta na autentycznym zaangażowaniu oraz szacunku do otoczenia sprawdza się doskonale. Firma trzykrotnie zdobyła tytuł Budowlanej Firmy Roku (2014, 2017 i 2019) oraz została Kreatorem Budownictwa Roku 2020. Piotr Dauksza, Prezes Zarządu H+H Polska otrzymał natomiast dwukrotne wyróżnienia w kategorii Osobowość branży budowlanej 2014 i 2017, Polski Herkules 2019 oraz Kreator Budownictwa 2020.

Firma powiązana:
H+H Polska Sp.z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje