Nowości od Wienerberger: linia Porotherm D

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowości od Wienerberger: linia Porotherm D

Wienerberger, producent pustaków ceramicznych pod marką Porotherm wprowadza na rynek nowe produkty, które poszerzą kompleksową ofertę sprawdzonych ceramicznych rozwiązań ściennych.

aktualizacja: 2020-11-24 10:12:15

Oferta ciepłych pustaków murowanych na cienkie spoiny zostaje wzbogacona o dodatkowe produkty do wszystkich typów ścian a wśród nich dwa nowe pustaki o najwyższych parametrach termoizolacyjnych wypełniane wełną mineralną. Pustaki z linii D produkowane są w niemieckim zakładzie w Reetz i przeznaczone na rynek polski.

Wszystkie formaty będą dostępne w dwóch wersjach - z cienkowarstwową zaprawą klejową Porotherm Profi (dostępne w sprzedaży od listopada) oraz z cienkowarstwową suchą zaprawą Porotherm Dryfix, które będą dostępne w punktach sprzedaży od stycznia. Obie zaprawy są w cenie pustaków i dodawane są gratis w odpowiedniej ilości do partii pustaków (wg. wyliczenia średniego zużycia, zgodnego z zaleceniami producenta).

Ściana jednowarstwowa bez docieplenia zewnętrznego

Wypełniane wełną mineralną pustaki Porotherm D 42.5 T lub Porotherm D 36.5 T zapewnią najwyższe parametry cieplne ściany zewnętrznej a także dodatkowe korzyści w postaci wysokiej trwałości rozwiązania i paroprzepuszczalności. Oba rozwiązania to także gwarancja uzyskania nowych parametrów: parametr U ściany z pustaka 42.5 to 0,16 W/(m2K), a ściany o grubości 36,5 cm - 0,19 W/(m2K).

Ściana dwuwarstwowa wymagająca docieplenia z zewnątrz

Ściana dwuwarstwowa to wciąż popularne w Polsce rozwiązanie. Nowa oferta Wienerberger to dwa produkty: Porotherm D 30 oraz Porotherm D 24. W pierwszym przypadku stosując standardową 15-centymetrową warstwę termoizolacji uzyskujemy współczynnik ściany zewnętrznej U=0,19 W/(m2K), a w drugim U=0,20 W/(m2K) a zatem zgodne z nowymi wymaganiami.

Wśród produktów z nowej linii na ściany wewnętrzne nośne jest przeznaczony wspomniany wyżej pustak Porotherm D 24 oraz Porotherm D 17.5, z którego można budować ściany o grubości 17,5 cm.

Do ścian działowych o standardowej grubości 11,5 cm jest przeznaczony Porotherm D 11.5.

Pełna oferta pustaków Porotherm znajduje się na stronie: www.wienerberger.pl/produkty

Firma powiązana:
Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje