Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nowości od Wienerberger: linia Porotherm D

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowości od Wienerberger: linia Porotherm D

Wienerberger, producent pustaków ceramicznych pod marką Porotherm wprowadza na rynek nowe produkty, które poszerzą kompleksową ofertę sprawdzonych ceramicznych rozwiązań ściennych.

aktualizacja: 2020-11-24 10:12:15

Oferta ciepłych pustaków murowanych na cienkie spoiny zostaje wzbogacona o dodatkowe produkty do wszystkich typów ścian a wśród nich dwa nowe pustaki o najwyższych parametrach termoizolacyjnych wypełniane wełną mineralną. Pustaki z linii D produkowane są w niemieckim zakładzie w Reetz i przeznaczone na rynek polski.

Wszystkie formaty będą dostępne w dwóch wersjach - z cienkowarstwową zaprawą klejową Porotherm Profi (dostępne w sprzedaży od listopada) oraz z cienkowarstwową suchą zaprawą Porotherm Dryfix, które będą dostępne w punktach sprzedaży od stycznia. Obie zaprawy są w cenie pustaków i dodawane są gratis w odpowiedniej ilości do partii pustaków (wg. wyliczenia średniego zużycia, zgodnego z zaleceniami producenta).

Ściana jednowarstwowa bez docieplenia zewnętrznego

Wypełniane wełną mineralną pustaki Porotherm D 42.5 T lub Porotherm D 36.5 T zapewnią najwyższe parametry cieplne ściany zewnętrznej a także dodatkowe korzyści w postaci wysokiej trwałości rozwiązania i paroprzepuszczalności. Oba rozwiązania to także gwarancja uzyskania nowych parametrów: parametr U ściany z pustaka 42.5 to 0,16 W/(m2K), a ściany o grubości 36,5 cm - 0,19 W/(m2K).

Ściana dwuwarstwowa wymagająca docieplenia z zewnątrz

Ściana dwuwarstwowa to wciąż popularne w Polsce rozwiązanie. Nowa oferta Wienerberger to dwa produkty: Porotherm D 30 oraz Porotherm D 24. W pierwszym przypadku stosując standardową 15-centymetrową warstwę termoizolacji uzyskujemy współczynnik ściany zewnętrznej U=0,19 W/(m2K), a w drugim U=0,20 W/(m2K) a zatem zgodne z nowymi wymaganiami.

Wśród produktów z nowej linii na ściany wewnętrzne nośne jest przeznaczony wspomniany wyżej pustak Porotherm D 24 oraz Porotherm D 17.5, z którego można budować ściany o grubości 17,5 cm.

Do ścian działowych o standardowej grubości 11,5 cm jest przeznaczony Porotherm D 11.5.

Pełna oferta pustaków Porotherm znajduje się na stronie: www.wienerberger.pl/produkty

Firma powiązana:
Wienerberger

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje