ArmaSound RD firmy Armacell

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2010-05-20 07:53:00
ArmaSound RD firmy Armacell
Firma Armacell wprowadza na polski rynek system izolacji akustycznej ArmaSound RD.

ArmaSound RD
Zgubny wpływ hałasu na nasze życie możemy odczuwać każdego dnia. W miejscu pracy nie pozwala nam się on skupić na wykonywanych czynnościach obniżając naszą wydajność oraz negatywnie wpływa na pamięć, natomiast w domu przeszkadza nam w zasłużonym odpoczynku.

 

Co więcej, długotrwałe narażenie na niechciane dźwięki o wysokim natężeniu może powodować rozdrażnienie, zmęczenie psychiczne, a w ekstremalnych przypadkach nawet uszkodzenie słuchu. Dlatego też, ważne jest, by w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie, zapewnić odpowiedni komfort akustyczny.

 

Większość niepożądanych dźwięków, które dochodzą do naszych uszu, to połączenie dwóch rodzajów hałasu: strukturalnego i powietrznego. Pierwszy z nich jest powodowany przez drgające lub uderzające o siebie elementy konstrukcyjne i przenoszony jest przez samą strukturę budynku, a następnie emitowany w postaci dźwięku powietrznego na powierzchni ściany lub podłogi. Dźwięki strukturalne mogą powstawać również podczas uderzeń w elementy struktury budynku, np. dźwięk kroków po posadzce.

 

W przypadku hałasu powietrznego dźwięki rozchodzą się w powietrzu i potęgują swoje natężenie poprzez interferencję odbijających się od ścian poszczególnych fal. Ze względu na to, ważny jest odpowiedni dobór materiału izolacyjnego, tak, by kompleksowo zabezpieczyć się przed działaniem uciążliwych dźwięków. Pomoże nam w tym produkowana przez firmę Armacell izolacja ArmaSound RD, która skutecznie obniży poziom hałasu.

Cicho, ciszej, ArmaSound RD

ArmaSound RD firmy Armacell jest materiałem do kompleksowej izolacji akustycznej. Dzięki swojej strukturze będącej efektem ponad czterech lat badań, potrafi on bardzo wydajnie pochłaniać dźwięki oraz znacząco ograniczyć przenoszenie hałasu poprzez tłumienie wibracji. Izolacja Armasound RD posiada otwartokomórkową strukturę o odpowiednich właściwościach, która w znacznej mierze zapobiega odbiciom, pozwalając efektywnie eliminować hałas powietrzny o szerokim paśmie częstotliwości.

 

Co więcej, unikalne połączenie cech fizycznych umożliwiło zwiększenie chłonności akustycznej dla poszczególnych częstotliwości dźwięku. Natomiast dzięki względnie dużej gęstości oraz wysokiemu współczynnikowi tłumienia ArmaSound RD firmy Armacell skutecznie redukuje przenoszony hałas, stanowiąc tym samym bardzo dobrą alternatywę dla wielowarstwowych barier piankowych. Ta elastyczna izolacja wykonana z kauczuku syntetycznego, pozwoli również znacznie zredukować hałas strukturalny w budynku. Jej visco-elastyczne właściwości wspomagają tłumienie i wyciszanie rezonansu w metalowych strukturach takich jak obudowy czy szyby, ograniczając w ten sposób efekt reemisji.

 

Dodatkowo, ArmaSound RD może służyć jako podkład izolacyjny pod wszelkiego rodzaju elementy, których wibracje mogą być przeniesione na strukturę budynku powodując dodatkowy dyskomfort użytkowników. Wszystko to sprawia, że produkt ten doskonale nadaje się jako materiał izolujący instalacje przemysłowe, rury, kanały, zbiorniki, pomieszczenia, elementy wyposażenia oraz wszelkiego rodzaju obudowy.

Dobierz izolację do własnych potrzeb

Izolacja ArmaSound RD występuje w dwóch wersjach różniących się od siebie gęstością objętościową - wynoszącą 120 bądź 240 kg/m3. Dodatkowo, mamy możliwość wyboru pomiędzy kilkoma grubościami materiału, co również wpływa na współczynnik absorpcji. Pozwala to doskonale dobrać izolację, optymalizując jej właściwości chłonne dla konkretnego środowiska, natężenia oraz częstotliwości hałasu. Jest to o tyle istotne, że szacunkowe roczne straty wynikające z hałasu, na który jesteśmy narażeni, sięgają od 13 do 38 miliardów Euro (Wypis z Dyrektywy EC 2000/0194/(COD)).

 

Składają się na nie koszty leczenia, utracone dni pracy, ograniczenia w wykorzystaniu gruntów oraz spadki cen mieszkań. Stosując izolację akustyczną ArmaSound RD możemy znacznie podnieść komfort miejsca w którym pracujemy lub mieszkamy, co na pewno korzystnie wpłynie na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

 

Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 6 mm, cena 56,24 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 10 mm, cena 89,32 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 15 mm, cena 136,14 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 20 mm, cena 183,71 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 120 (120 kg/m3) grubość 25 mm, cena 215,79 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 6 mm, cena 71,88 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 10 mm, cena 119,11 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 15 mm, cena 174,68 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 20 mm, cena 243,02 zł brutto
Armaflex ArmaSound RD 240 (240 kg/m3) grubość 25 mm, cena 286,36 zł brutto

 

{mosloadmodule mod_firmy}

 

Firma powiązana:
Armacell Poland

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny