Jak pielęgnować nawierzchnie z kamienia elewacyjnego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak pielęgnować nawierzchnie z kamienia elewacyjnego?

Odpowiedź eksperta: Pielęgnacja nawierzchni z kamienia elewacyjnego, dekoracyjnego czy też różnego rodzaju płytek imitujących cegłę nie powinna stanowić wielkiego problemu.

aktualizacja: 2019-07-18 10:48:09

Na rynku dostępnych jest wiele środków, które możemy zastosować. Są to najczęściej różnego rodzaju grunty i impregnaty. Przy wyborze odpowiedniego środka należy wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim materiał z którego wykonane są cegiełki, następnie miejsce w którym będą zamontowane. Ze względu na efekt końcowy, możemy uzyskać powierzchnię matową lub z połyskiem.

Należy zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię ponieważ po zabezpieczeniu na powierzchni tworzy się dosyć twarda i śliska warstwa często uniemożliwiająca usunięcie wcześniejszych zabrudzeń lub ewentualne przemalowanie ściany i można powiedzieć, że jest to główna wada zastosowania tego rodzaju zabezpieczenia.

Większość preparatów można stosować poprzez nakładanie natryskowe - jest to najlepszy sposób, ze względu na nierówną powierzchnię a także równomierne pokrycie. Stosowanie np. pędzla może spowodować powstanie śladów na powierzchni , szczególnie gdy ściana nie jest dostatecznie odkurzona.

Dobrze jest wykonać próbę na małej powierzchni. Przy preparatach matowych przy kilkukrotnym, czasem nawet dwukrotnym naniesieniu może wystąpić efekt połysku, a także przyciemnienie powierzchni. Potem pozostaje już tylko odkurzanie, ewentualnie przecieranie na sucho lub mokro.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Robert Świerżewski
Współwłaściciel firmy ELKAMINO DOM

Dodaj komentarz

time image
time image
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny