Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Cegła i beton na elewacji oraz we wnętrzach

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Cegła i beton na elewacji oraz we wnętrzach

Wykonanie pięknej elewacji budynku, niezależnie od tego, czy jest to dom mieszkalny, biuro czy fabryka jest bardzo ważnym akcentem kończącym dzieło. Szeroka dostępność różnorodnych materiałów, począwszy
od gotowych tynków, poprzez drewno, stal, szkło, kamień ceramikę, beton, aż do różnego rodzaju żywic, paneli itd. daje ogromne możliwości wykonania ciekawej i funkcjonalnej elewacji czy aranżacji wnętrza.

aktualizacja: 2020-10-28 08:42:25

Elkamino Dom zajmuje się produkcją różnego rodzaju płytek ściennych, podłogowych, tarasowych, schodowych i parapetowych. Płytki są wykonane głównie na bazie cementu, w ofercie mamy także kamień dekoracyjny gipsowy. 

Płytki jak stara cegła - właściwości i zastosowanie

Płytki ścienne to głównie stylowe cementowe płytki Stara Cegła - jest to wzór starej oryginalnej XIX-wiecznej cegły z charakterystycznymi wyżłobieniami, rysami i ubytkami w strukturze powierzchni. Zostały one wykonane na bazie autentycznych ponad stuletnich cegieł, mają nieco większe wymiary niż obecnie produkowana cegła budowlana, co również podkreśla ich wiekowy charakter.

Płytki Stara Cegła na ścianie

Obecnie mimo rozwoju nauki także w dziedzinie materiałów budowlanych i pojawieniu się na rynku wielu rozwiązań bazujących na nowych, często syntetycznych materiałach, mamy do czynienia z bardzo dużym zainteresowaniem naturalnymi i tradycyjnymi materiałami używanymi w budownictwie od wieków, typu drewno, kamień, beton, ceramika itp. Powoduje to, że wielu inwestorów szuka i stosuje tego typu materiały także na elewacje i do wykańczania wnętrz.

Płytki Stara Cegła na tarasie

Płytki typu Stara Cegła dostępne są w dziesięciu wersjach kolorystycznych, od szarografitowej, poprzez m.in. brązową, beżową, gotycką, aż do białej, a także wielu rodzajach: od płaskich ściennych po narożne schodowe, parapetowe, podłogowe i tarasowe. Płytki mają grubość, zależnie od rodzaju, 1,5 lub 3,5 cm. Są przeznaczone na elewacje, tarasy, schody zewnętrzne i do wykańczania wnętrz, ścian, podłóg, schodów i parapetów.

Schody czy taras z cegły, najlepiej żeby wyglądały na przynajmniej sto lat, ale tu pojawia się problem, ponieważ wyłożenie tarasu zwykłą cegłą powoduje po niedługim czasie użytkowania wiele problemów. Kruszenie się, tzw. lasowanie, sprawia że taras czy schody wyglądają źle i niewygodnie się też po nich chodzi. Płytki produkowane w naszej firmie znakomicie rozwiązują ten problem. Są bowiem odporne na warunki atmosferyczne, bardzo trwałe, mają znacznie mniejszą grubość i, co najważniejsze: wyglądają jak cegła, trudno uwierzyć, że to nie jest zwyczajna stara cegła.

Kamień elewacyjny i dekoracyjny, wzór skały łupkowej z charakterystyczną wyraźną fakturą powierzchni daje efekt przyjemnego i odprężającego klimatu, a staranne wykonanie sprawia, że po ułożeniu praktycznie nie widać łączeń między płytkami. 

Płytki Stara Cegła na podłodze balkonu

Beton architektoniczny - możliwości stosowania

Ciekawym pomysłem na elewację czy aranżację wnętrz jest zastosowanie betonu architektonicznego. Wnętrze w nowoczesnym, industrialnym stylu to propozycja, która cieszy się zainteresowaniem ludzi poszukujących oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań.

Płyty z betonu architektonicznego produkowane są w kilku rozmiarach, mała grubość od 1,5 do 2,5 cm i niewielka waga płyt dają możliwość uzyskania efektu "fabrycznej" ściany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, np. w formie elewacji. Powierzchnia płyt może być gładka lub bardziej surowa, porowata.

Płyty standardowo produkowane są w kolorze szarobetonowym, istnieje również możliwość wykonania każdego niemal koloru. Płyty można mocować, kotwiąc je do ścian. Istnieje też możliwość klejenia, każda z naszych płyt jest dodatkowo wyposażona w wąsy montażowe.

Beton architektoniczny na ścianie
Logo Elkamino Dom

Elkamino Dom Sp. J.

tel. 46 856 40 40, 509 477 770, 509 477 779, 602 292 707

Biuro i dział sprzedaży:

ul. Średnia 33,
05-822 Milanówek

biuro@elkaminodom.pl
www.elkaminodom.pl 

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Jak usunąć zielony nalot z elewacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje