Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BRUK-BET
Czy warto budować dom z elementów prefabrykowanych?
Aktualne trendy w budownictwie mieszkaniowym skupiają się wokół założeń dotyczących zrównoważonego rozwoju. W ten nurt wpisują się rozwiązania systemowe bazujące na elementach prefabrykowanych.
Jak czytać rynkowe przeglądy stolarki okiennej?
W czasopismach budowlanych czy wnętrzarskich często pojawiają się rynkowe przeglądy stolarki okiennej. Są one o tyle ważne, że podpowiadają nam, które okna są warte zakupu. Z tego powodu zestawienia powinny być przeprowadzone w sposób obiektywny, dokładny, a przede wszystkim rzetelny.
Wybieramy baterię umywalkową
Ważne, by prócz walorów estetycznych, bateria umywalkowa posiadała również funkcje użytkowe. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając nową armaturę?
OKNOPLAST
Duże przeszklenia poleca ekspert Oknoplast
Duże okna cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród architektów, jak i inwestorów. Otwierają one nasze wnętrza na malownicze widoki, co daje nowe możliwości ciekawych aranżacji. Niektórych jednak przed spełnieniem marzeń o przestrzeni i swobodzie powstrzymują wątpliwości dotyczące dużych okien.
ELEKTROTERMIA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
Jak prawidłowo dobrać i zamontować kurtynę powietrzną
Kurtyny powietrzne stanowią dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie w efekcie wzmożonego ruchu osób czy też pojazdów, występuje napływ zimnego powietrza lub straty ciepła. Musimy wtedy ponosić dodatkowe koszty za ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczenia. Możemy ich uniknąć montując kurtyny powietrzne.
Jak przygotować dach, zanim spadnie pierwszy śnieg?
Zima to prawdziwy test dla pokrycia dachowego. Sroga aura najlepiej weryfikuje jakość zastosowanego materiału oraz umiejętności dekarskie ekipy, która go montowała.
Zalety brązowej dachówki ceramicznej
Brąz to kolor ciepły, a jednocześnie wyrazisty. Pokrycie dachu w takim odcieniu daję gwarancję, że budynek nabierze niepowtarzalnego charakteru.
PVC - zastoswanie
Kanapka owinięta folią, nakrętka od ulubionego soku, świąteczna choinka czy elewacja domu to tylko niektóre zastosowania jednego z najstarszych tworzyw termoplastycznych. Gdzie można spotkać produkty PVC?
Czas na zeroenergetyczne budynki
Wymagania odnośnie charakterystyki energetycznej ulegną w przyszłości zaostrzeniu, zaś wskaźnik efektywności energetycznej będzie miał kluczowe znaczenie dla wartości rynkowej obiektu.
Praktyczny słownik oznaczeń paneli podłogowych
Czy klasa użyteczności i klasa ścieralności to to samo? Co oznaczają symbole na opakowaniach paneli podłogowych? Które deski sprawdzą się w pomieszczeniach mieszkalnych, a które w pomieszczeniach użyteczności publicznej?
KFA Armatura
Cieplej zimą – grzejniki i akcesoria
Jesienią, tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego często zastanawiamy się nad modernizacją systemu grzewczego. Działania renowacyjne, polegające na wymianie grzejników i armatury c.o. skutecznie wpłyną na podniesienie efektywności instalacji grzewczej.
Czy okna generujące wysokie straty energii są zgodne z prawem?
Stolarka okienna ma istotny wpływ na bilans energetyczny budynku. W skrajnych przypadkach aż 45% ciepła ucieka właśnie przez okna. Czy w polskim prawie funkcjonują przepisy, które pomagają temu zapobiec?
Paroc
Ocieplanie ścian zewnętrznych metodą lekką suchą
W metodzie lekkiej suchej ściany zewnętrzne ociepla się bez stosowania prac mokrych na budowie. W związku z tym, metoda ta nie ma praktycznie ograniczeń temperaturowych dotyczących procesu technologicznego.