Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Bauder Polska Sp. z o.o.
Czy poddasze można ocieplić płytami PIR?
Coraz częściej stosowane na rynku budowlanym płyty poliuretanowe typu „PIR” są materiałem o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych (lambda już od 0,022 W/(m x K).
Ferro S.A.
Jak urządzić czarną kuchnię?
Kuchnia to dla wielu najważniejsze miejsce w domu, jego serce. Centrum życia rodzinnego, jak i przestrzeń do przyjmowania gości. Dobrze zaprojektowana, powinna nie tylko ułatwiać proces przygotowywania posiłku, ale także sprawiać, że przebywanie w niej będzie przyjemnym doświadczeniem.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Jak zmniejszyć rachunki za energię i zaoszczędzić?
Rekordowy wzrost cen prądu uderza w kieszenie Polaków. Eksperci podkreślają, że w tej sytuacji warto zmienić nawyki domowe, a w dłuższej perspektywie pomyśleć o inwestycji w energooszczędne rozwiązania, które pozwolą obniżyć rachunki, np. dzięki wymianie okien dachowych na nowe, trzyszybowe możemy zyskać nawet do 28% oszczędności energii rocznie.
Xella Polska
Postaw na ciepłe ściany jednowarstwowe
Domy wznoszone są na ogół w jednej z dwóch technologii – ze ścian dwu- lub jednowarstwowych. Pierwsza z metod jest znana od dawna, druga jest wciąż bardziej nowatorska, ale ze względu na liczne korzyści cieszy się coraz większą popularnością. Jakie są walory ścian jednowarstwowych?
Pipelife Polska
Drenaż i wody deszczowe
Wpływ człowieka na naturę i pośrednio związane z tym zmiany klimatyczne odcisnęły mocne piętno na gospodarce wodnej. Choć wysoko rozwinięte technologie pozwalają z wyprzedzeniem i z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć aurę, nagłe i obfite opady deszczu dają się we znaki wielu gospodarstwom domowym. Tam, gdzie pojawiają się problemy, pojawiają się i rozwiązania. Są nimi systemy drenarskie, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort ich użytkownikom w każdych warunkach pogodowych.
Ekoklimax-Projekt
Domowy system wentylacji mechanicznej z systemem antysmogowym
Stosując w instalacji wentylacyjnej dodatkowe filtry, można zapobiec przedostawaniu się smogu do wnętrza domu. Jednak eksploatacja takich filtrów jest mało ekonomiczna. Jaką mamy alternatywę?
Uponor
Ekspert wyjaśnia dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe
Wysokie rachunki za ogrzewanie to zjawisko, które obserwujemy od dłuższego czasu. Ostatnie wydarzenia na świecie oraz rosnące ceny surowców energetycznych jedynie pogorszyły sytuację, przez co nadchodzący sezon grzewczy budzi obawy w wielu gospodarstwach domowych. Sposobem na znalezienie oszczędności w tym obszarze może być zmiana stosowanego systemu ogrzewania na tzw. podłogówkę. Ekspert firmy Uponor wyjaśnia dlaczego ogrzewanie podłogowe pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie oraz przedstawia dodatkowe zalety tego rozwiązania.
Gerda
Jakie parametry decydują o bezpieczeństwie zapewnianym przez zamki i wkładki?
Nawet najlepsze drzwi antywłamaniowe nie spełnią odpowiednio swojej funkcji, jeżeli zastosowany w nich zamek będzie łatwy do sforsowania. Łatwo więc dojść do wniosku, że solidna konstrukcja skrzydła i odpowiednio dobrane zamki w połączeniu z wkładkami odpornymi na ingerencję z zewnątrz, gwarantują najwyższy poziom ochrony antywłamaniowej.
PPG Deco Polska
Domowe DIY, czyli metamorfoza mebli z Tikkurila
Znaczącą odmianę wnętrza, zgodną z aktualnymi trendami, można przeprowadzić bez wydawania znaczących sum. Zamiast nabywać nowe krzesła czy komody czasem wystarczy zakup emalii w wymarzonym kolorze i zorganizowanie sobie kilku godzin, a z podniszczonych lub niemodnych mebli można wyczarować finezyjne cuda, wprowadzające nowy styl do domowej przestrzeni.
Gerda
Jak prawidłowo zamontować wkładkę do drzwi? Instrukcja w 6 krokach
Do prawidłowej wymiany wkładki w drzwiach wystarczą dwa pomiary. Sprawdź je i dowiedz się, czy potrzebujesz wkładki z zębatką czy wkładki profilowej z zabierakiem. Pamiętaj - dobrze dobrany rozmiar wkładki skutecznie zabezpieczy Twój dom.
Polbruk S.A.
Jak zbudować pochyły zjazd do garażu?
Przydomowy garaż może być zbudowany na dwa sposoby. Można dobudować go z przodu lub z boku posesji, tworząc odrębną bryłę lub zupełnie schować go w budynku.
Stiebel Eltron Polska
Rekuperacja w istniejącym budynku bez gruntownej przebudowy? To możliwe, dzięki decentralnej wentylacji od STIEBEL ELTRON
Decentralne systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON to świetny wybór dla osób, które pragną dostarczyć do swojego budynku świeże powietrze, rozwiązać problem wilgoci, przefiltrować szkodliwe cząsteczki, a przy okazji odzyskać ciepło z powietrza wywiewanego, a co za tym idzie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.
Elektra
Elektryczne ogrzewanie podłogowe jako główne źródło ciepła
Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest w pełni funkcjonalnym i komfortowym systemem grzejnym. Struktura budownictwa mieszkaniowego, gdzie królują systemy ogrzewania centralnego sprawia, że ogrzewanie podłogowe, jest kojarzone głównie, jako system wspomagający już istniejące źródła ciepła.
Białe ściany w pokoju dziecka
Niezależnie, czy szukamy dekoracyjnych pomysłów na urządzenie pokoju niemowlęcia, czy bardziej surowego wnętrza dorastającego nastolatka, klasyczna biel stanowi wdzięczną bazę dla różnego rodzaju pomysłów aranżacyjnych w pokoju dziecka. Sprawdzi się zarówno z delikatnymi pastelowymi dodatkami, jak również będzie perfekcyjnym tłem dla wyrazistych kolorów i industrialnych dekoracji.
KFA Armatura
Jak utrzymać w domu komfort cieplny?
Przed nami trudny sezon grzewczy, nie tylko ze względu na ryzyko braku dostępności np. węgla, ale przede wszystkim z uwagi na wzrost kosztów ogrzewania, niezależnie od jego źródła. W szybkim tempie rosną ceny gazu, węgla, drewna… jest to problem, który dotyczy każdego z nas. To ostatnia prosta przed zimą, aby poradzić sobie z tym wyzwaniem. Poniżej kilka ważnych porad, jak to zrobić.