Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
EURO SZAKK PL
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - co należy wiedzieć?
Zarówno na wsiach jak i w miastach wciąż istnieją tereny, które nie mają podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Powodów może być wiele, a wśród nich – problemy techniczne i kosztowność inwestycji. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w takiej sytuacji jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Co powinniśmy wiedzieć, decydując się na taką inwestycję?
EURO SZAKK PL
Jak zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków na kopcu nasypowym?
W sytuacji występowania wysokiego poziomu wody gruntowej, nie jest możliwe zamontowanie oczyszczalni ścieków w standardowej konfiguracji. Co należy zrobić?
EURO SZAKK PL
Co należy wiedzieć przed zakupem przydomowej oczyszczalni ścieków?
Przy zakupie przydomowej oczyszczalni ścieków należy wziąć pod uwagę kilka czynników pozwalających na odpowiedni dobór samej oczyszczalni jak również odpowiednie umiejscowienie jej zgodne z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.
ENERZON Sp. z o.o.
Sposoby na ogrzewanie domu letniskowego
Domek letniskowy może być uciążliwy pod względem ogrzewania z powodu niedostatecznej izolacji budynku, możliwości zamarzania wody w instalacji bądź braku mediów (np. gazu). Przedstawiamy metody na ogrzanie domków letniskowych, które są jednocześnie wydajne i ekonomiczne.
ENERZON Sp. z o.o.
Panele grzewcze na podczerwień - jak to działa?
Wysokowydajne panele grzewcze na podczerwień są rozwiązaniem z wyboru często stosowanym w przypadku wymiany starego pieca na niskoemisyjny kocioł grzewczy lub instalacji paneli fotowoltaicznych. Ich mocne strony to komfort związany z bezobsługowym użytkowaniem i energooszczędność. Są zdecydowanie tańsze w eksploatacji niż tradycyjne grzejniki elektryczne. Jednak najważniejszym ich walorem jest działanie w zgodzie z naturą, z której zresztą technologia ta czerpie inspirację.
ENERZON Sp. z o.o.
Jak optymalnie wykorzystać nadwyżki prądu z fotowoltaiki?
Instalując systemy fotowoltaiczne, można odnieść liczne korzyści. Do zalet zaliczają się niższe rachunki za energię elektryczną, mniejszy ślad węglowy, a także wzrost wartości nieruchomości. Prąd ze słońca można również wykorzystać do ogrzewania domu.
ENERZON Sp. z o.o.
Dlaczego warto ogrzewać podczerwienią?
Ogrzewanie na podczerwień jest jednym z najbardziej efektywnych strefowych technologii grzewczych lokali mieszkalnych, komercyjnych czy pomieszczeń biurowych.
Hettich Polska
Funkcjonalna szafa, czyli jaka?
Kiedy kobieta mówi o wymianie szafy, zwykle ma na myśli nie mebel, ale jego zawartość. W każdym razie z pewnością dzieje się tak wtedy, kiedy szafa-mebel jest doskonałej jakości, a jej wnętrze stoi dla kobiety otworem. Aby tak było, konieczne są dobre i przemyślane rozwiązania, zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić szybki, komfortowy i cichy dostęp do przechowywanych rzeczy. Tak, skrzypiące bądź trzaskające drzwi szaf są zdecydowanie passe. Warto dziś postawić na najnowsze rozwiązania.
Hettich Polska
Pokój dzienny z funkcją home office
Pandemia spowodowała, że coraz więcej z nas pracuje z trybie zdalnym lub hybrydowym. Nie wszyscy mamy jednak taką dogodność, by przeznaczyć jedno z pomieszczeń na domowe biuro.
Hettich Polska
Jakie szuflady do kuchni, sypialni i łazienki?
Wykorzystanie szuflad pozwala znacznie podnieść użytkowość mebli. Dzięki nim łatwiej utrzymać porządek oraz odnaleźć niezbędne drobiazgi. Czy wiesz o tym, że specjalne technologie prowadnic pozwalają łatwo dobrać je do każdego wnętrza? Jakie szuflady do kuchni, łazienki oraz sypialni sprawdzą się najlepiej? Przyjrzyjmy się możliwościom, jakie dają systemy Hettich.
"LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
Jakimi parametrami sugerować się przy wyborze szlifierki kątowej?
Przy wyborze szlifierki kątowej pod uwagę powinniśmy wziąć kilka ważnych kwestii. Jeżeli dobrze przeanalizujemy je pod kątem naszych potrzeb i dodatkowo wybierzemy model (potocznie zwanej) „kątówki” spośród sprawdzonych, renomowanych firm, z pewnością się nie zawiedziemy. Na co więc zwracać uwagę?
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Z czego wykonać szambo?
Przed laty szamba wykonywano samodzielnie, z kręgów betonowych. Obecnie powszechnie wykorzystuje się zbiorniki prefabrykowane z betonu lub laminatów (kupując zbiornik, należy zadbać o to, by wraz z nim otrzymać certyfikat szczelności, który będzie potrzebny do odbioru budowlanego).
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na różnych warunkach wodno-gruntowych
Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Nic w tym dziwnego. Taka oczyszczalnia ścieków to nie tylko ekologiczne, ekonomiczne i łatwiejsze rozwiązanie problemów z odprowadzaniem ścieków, ale także inwestycja, która szybko się zwraca i może służyć przez wiele lat.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków na każde warunki gruntowe
Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze odpowiedniej oczyszczalni ścieków są warunki wodno-gruntowe miejsca, w którym planowany jest montaż instalacji. Jednak nawet trudne grunty nie wykluczają możliwości zastosowania tego rozwiązania.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Budowa oczyszczalni ścieków - jakie odległości należy zachować?
Zanim przystąpimy do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, należy najpierw dokładnie zaplanować gdzie będziemy chcieli ją zamontować. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę warunki terenowe (rodzaj gleby, wodoprzepuszczalność) – od tego zależy wybór odpowiedniego rodzaju oczyszczalni.