Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
IMI Hydronic Engineering
Zawory termostatyczne Eclipse. Zrównoważona instalacja grzejnikowa
Równoważenie hydrauliczne systemów grzewczych wpływa na komfort użytkowania i w istotny sposób zmniejsza zużycie energii cieplnej. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiego efektu jest zastosowanie termostatycznych zaworów grzejnikowych Eclipse. Tajemnica tkwi w technologii AFC.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak wybrać kocioł gazowy? Radzi Ekspert De Dietrich
Zmiana sposobu ogrzewania domu na nowoczesną instalację z kondensacyjnym kotłem gazowym niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest niewielka emisja szkodliwych substancji do atmosfery, co przekłada się na lepszą jakość powietrza. W ten sposób nie zatruwamy siebie i środowiska oraz dbamy nasze zdrowie. Zapytaliśmy Roberta Malaczka eksperta De Dietrich jak dobrać kocioł do mieszkania.
Elektra
Jak zabezpieczyć trakty na posesji przed oblodzeniem?
Na ścieżkach i podjazdach z kostki brukowej może być ślisko, ale można temu zapobiec, jeśli pod nawierzchnią zainstaluje się system przeciwoblodzeniowy.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
EKO-RATY dla każdego, kto marzy o fotowoltaice
Stosowanie rozwiązań opierających się na odnawialnych źródłach energii przyczynia się do ograniczania emisji szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. Warto zatem rozważyć inwestycję w instalację fotowoltaiczną, która pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Marka De Dietrich, chcąc umożliwić realizację wymarzonych EKO-inwestycji wprowadza narzędzie finansowania instalacji OZE o nazwie “EKO-RATY”.
VACUFLO POLSKA
Odkurzacze centralne - najlepsze rozwiązania
Systemy odkurzania centralnego stają się coraz bardziej powszechne i popularne. Z racji rosnącego zapotrzebowania w branży staramy się ciągle doskonalić naszą ofertę i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta. W tym celu wprowadzamy ciągłe nowości.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Buderus
Jak współpracują pompy ciepła Buderus z panelami fotowoltaicznymi?
Buderus dba o komfort użytkownika oferując systemy dopasowane do jego indywidualnych potrzeb dbając jednocześnie o środowisko. Takie właśnie są powietrzne pompy ciepła, które mogą współpracować z panelami fotowoltaicznymi.
Iglotech Sp. z o.o.
Nie planuj termomodernizacji bez rekuperacji!
W ostatnich latach można zaobserwować wzrost liczby budynków termomodernizowanych. Ze względu na stale rosnące ceny energii elektrycznej zaczęliśmy poszukiwać sposobów na poprawę efektywności energetycznej budynków, w których mieszkamy, po to, by najzwyczajniej w świecie zaoszczędzić na rachunkach.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Czy nawet nieznaczne zacienienie ma wpływ na wydajność paneli fotowoltaicznych?
Zastosowanie paneli fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Jednak podczas montażu instalacji należy zwrócić uwagę na ddpowiednie rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych. Pełne słońce, zero cienia.
Fronius
Fronius Solar.web: inteligentne zarządzanie energią i monitorowanie instalacji PV
Monitorowanie jest niezbędną funkcją instalacji PV. Wykracza ono daleko poza rejestrowanie uzysków z produkcji. Fronius Solar.web prezentuje przepływy energii w przejrzysty sposób i umożliwia dokonywanie aktualizacji, analiz i konserwacji na odległość.
Stiebel Eltron Polska
STIEBEL ELTRON radzi: załóż rekuperację! Miej święty i świeży (s)pokój
Wentylacja i rekuperacja STIEBEL ELTRON
Ferro S.A.
Dlaczego tlen szkodzi instalacji grzewczej?
W instalacjach typu zamkniętego panuje zawsze pewne ciśnienie wstępne wody (1–2 bary), zatem cały obieg musi być szczelny. Jednak utrzymanie absolutnej szczelności podczas eksploatacji jest praktycznie niemożliwe i zawsze gdzieś pojawiają się mikroprzecieki powodujące powolny ubytek wody.
Ferro S.A.
Jaki zbiornik do hydrofora zastosować - bezprzeponowy czy przeponowy?
Powszechnie wykorzystywane kiedyś zbiorniki bezprzeponowe (kłopotliwe w obsłudze, ponieważ wymagały dość częstego dopompowywania powietrza do zbiornika) zostały praktycznie wyparte przez zbiorniki przeponowe, wyposażone w gumową przeponę oddzielającą poduszkę gazową od przestrzeni, w której znajduje się woda.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Czy rekuperacja się opłaca?
Czy wentylacja zawsze musi oznaczać utratę ciepła, reakcję alergiczną i zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu? Teraz nie musimy już wybierać między oszczędzaniem, ciepłem i świeżym powietrzem. Rozwiązaniem łączącym wszystkie te cechy jest urządzenie z systemem rekuperacji.
Valvex S.A.
Grupa pompowo-mieszająca PROFF PLUS w instalacjach grzewczych
Grupa pompowo-mieszająca PROFF PLUS to nowy standard energooszczędnych rozwiązań do zintegrowanych systemów grzewczych. Pompa ma płynną regulację prędkości obrotowej, charakteryzującą się nowym współczynnikiem efektywności energetycznej. Moduł elektroniczny sterowania wyposażony jest w zielony przycisk, ułatwiający prosty wybór funkcji. Takie rozwiązanie systemowe gwarantuje uzyskanie optymalnej temperatury czynnika grzewczego w instalacji podłogowej.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak zabezpieczyć instalację fotowoltaiczną przed piorunami?
Właściwie zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna zamontowana i sprawdzona przez eksperta działa praktycznie bezobsługowo. Taka inwestycja działa przez wiele lat i pozwala użytkownikowi zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Ważne jest, aby zadbać o coroczny przegląd serwisowy urządzeń.