Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Hybrydowe ogrzewanie domu - dlaczego warto je wybrać?

Hybrydowe systemy grzewcze pozwalają na kompleksowe zaopatrzenie domu w energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych. Dzięki nim połączymy różne urządzenia, np. pompy ciepła, kotły grzewcze czy kolektory słoneczne, i zaopatrzymy dom w ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie.

Hybrydowe ogrzewanie domu - dlaczego warto je wybrać?
Galmet Elektryczne ogrzewacze wody i wymienniki c.w.u
galmet.com.pl
Galmet Elektryczne ogrzewacze wody i wymienniki c.w.u
Dane kontaktowe:
77 403 45 00, 77 403 45 60
Raciborska 36, 48-100 Głubczyce

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Dzięki hybrydowym systemom grzewczym ogrzewanie c.o. i ciepła woda użytkowa pozyskiwane są z zachowaniem najwyższej ochrony środowiska naturalnego. Systemy hybrydowe pozwalają na łączenie różnych urządzeń, np. pomp ciepła i kotłów grzewczych z kolektorami słonecznymi. Integralność ta polega na współdziałaniu kilku mechanizmów i na wspólnym, automatycznym sterowaniu kilkoma źródłami ciepła.

Nowoczesne hybrydowe systemy grzewcze to wariant ekologiczny (m.in. redukcja emisji CO2) i ekonomiczny w jednym. Dzięki niemu ciepło może być pobierane ze źródła, które w danym momencie jest bardziej ekonomiczne (pompy ciepła). Opcja ekologiczna polega na tym, że - gdy zachodzą odpowiednie okoliczności - wykorzystuje się lepsze parametry energii pierwotnej (temperatura zewnętrzna - kolektory słoneczne).

Systemy hybrydowe nadają się zarówno do modernizacji istniejących domów, jak i do nowego budownictwa. Systemy ogrzewania hybrydowego mają zastosowanie także w obiektach użyteczności publicznej.

Hybrydowe ogrzewanie domu
Hybrydowe ogrzewanie domu

Systemy hybrydowe - dlaczego warto je wybrać?

Zalety systemów hybrydowych:

 • gwarantują ciągłość dostarczania ciepła,
 • zapewniają najbardziej ekonomiczne rozwiązanie o danej porze roku,
 • dają możliwość wyboru - które z dostępnych źródeł ciepła ma ogrzać dom i wodę,
 • są wygodne - to automatyczny system bezobsługowy.

Hybrydowy system grzewczy jest na tyle elastycznym rozwiązaniem, że pozwala na dostosowanie pracy układu do ceny paliw bądź warunków atmosferycznych. Latem np. można wykorzystywać głównie kolektory słoneczne.

Hybrydowe ogrzewanie domu

W sytuacji, kiedy ceny za energię ciągle rosną, warto rozważyć, czy hybrydowe ogrzewanie domu nie jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Zakup urządzeń jednego producenta pozwala na zastosowanie kombinacji wielu sprzętów przy pewności, że cały Hybrydowy System Grzewczy będzie działał optymalnie i bez problemów. Wszystko po to, by sprostać indywidualnym wymaganiom każdego użytkownika.

Dzięki Hybrydowemu Systemowi Grzewczemu Galmet zyskujesz:

 • jednego producenta, instalatora i serwis całego systemu,
 • atrakcyjną cenę systemu,
 • pomoc doradcy w doborze urządzeń,
 • pomoc w znalezieniu lokalnego wykonawcy Twojej instalacji,
 • system z urządzeniami korzystającymi z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), kwalifikującymi się do dofinansowania z programów regionalnych i ogólnopolskich,
 • lepszą jakość środowiska, w którym żyjesz,
 • efektywność systemu i ograniczenie kosztów związanych z dostarczaniem ciepła oraz ciepłej wody użytkowej.

Źródło i zdjęcia: Galmet