Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Elektra
Jak zapewnić największą efektywność instalacji przeciwoblodzeniowej?
Zima zawsze była nieprzewidywalna. Może być ciepła i sucha, jednak zmiany klimatyczne wskazują na to, że spodziewać się możemy także okresowych silnych mrozów i obfitych opadów. To realne zagrożenie dla instalacji wodociągowych, tryskaczowych i hydrantowych, a także dla rur kanalizacyjnych i odprowadzających skropliny w instalacjach wentylacyjnych. Wszędzie tam zastosowanie znajdują specjalne systemy ochrony przed mrozem, czyli maty i przewody grzejne. Ich pracą sterują regulatory. Niedawno pojawiło się całkiem nowe urządzenie tego typu.
Immergas
Hybrydowe pompy ciepła szansą na dekarbonizację budownictwa mieszkalnego
Unia Europejska, w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych o 55% do roku 2030. Osiągnięcie tych celów możliwe będzie m.in. dzięki dekarbonizacji budownictwa mieszkaniowego. W sukurs tym ambitnym planom idą nowe technologie w zakresie urządzeń grzewczych. Coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła. Ich hybrydowa wersja należy do pionierskich, ale niezwykle obiecujących rozwiązań.
Daikin Airconditioning Poland
Pompy ciepła - ekologiczne rozwiązanie dla wszystkich
Pompy ciepła to rozwiązanie nie tylko dla właścicieli nowych domów. Coraz chętniej stosuje się je również w remontowanych domach. Dobrze dobrane sprawują się tam znakomicie. Jednak w takiej sytuacji przy ich wyborze trzeba kierować się nieco innymi zasadami.
REGULUS - system
Grzejniki remontowe. Grzejniki do pompy ciepła. Programy doboru i wyceny.
Jeśli decydujemy się na wymianę czegokolwiek, to na coś co jest lepsze, ładniejsze, bardziej ekonomiczne, funkcjonalne a czasem także modne. Pamiętajmy jednak, że moda przemija…
Immergas
Pompa ciepła czy kocioł gazowy? Które źródło ciepła lepiej i taniej ogrzeje dom?
Wzrost cen nośników energii, niejednokrotnie zmusza nas do poszukiwania coraz bardziej energooszczędnych, nowoczesnych i przyjaznych środowisku źródeł ciepła. Wśród urządzeń spełniających powyższe wymagania, do najpopularniejszych należą kotły kondensacyjne i pompy ciepła.
Immergas
Jak funkcjonuje hybrydowy system grzewczy?
Jednym z bardziej zauważalnych trendów na rynku energooszczędnych instalacji jest rozwijanie hybrydowych technologii. Polega to na zintegrowaniu przynajmniej dwóch niezależnych źródeł ciepła, które ze sobą współpracują i się uzupełniają. W ten sposób zwiększa się efektywność energooszczędna i tym samym obniżają koszty ogrzewania.
Stiebel Eltron Polska
Wentylacja z rekuperacją. Wybierz dobrze!
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) w nowych domach to już standard. I to nie tylko w związku z nowymi wymaganiami energetycznymi WT 2021, a poprzez podwyższony komfort.
ECOMAX
Jaki rekuperator wybrać - obrotowy czy przeciwprądowy?
Przyszły nabywca rekuperatora powinien przede wszystkim sprawdzić, jakie warunki pracy spełniają jedne i drugie rodzaje wymienników – jest to w jego interesie, bowiem to on będzie wraz z rodziną zamieszkiwał dom, w którym owa jednostka będzie pracować. Nie powinien również ślepo wierzyć instalatorom, którzy nierzadko mają już upatrzoną jednostkę centralną. Są to najczęściej jednostki, które były przez nich montowane i są oni do nich przyzwyczajeni. Jeśli klient nie uda się do instalatora z zamiarem montażu konkretnej jednostki, wówczas ten może zamontować mu taką jednostkę, której montaż jest dla niego chlebem powszednim, dodając "będziesz pan zadowolony". Instalator na pewno będzie zadowolony, tylko czy zadowolony będzie rzeczywiście również klient?
Nibco
Systemy NIBCO w instalacjach wody lodowej
Ważnym zastosowaniem systemów klejonych NIBCO są instalacje wody lodowej wykorzystywane w chłodnictwie w przemysłach spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz do chłodzenia wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń.
ALTER S.A.
Zasady doboru i lokalizacji systemów detekcji gazów w obiektach
Jak prawidłowo dobrać i zaprojektować system detekcji niebezpiecznego stężenia gazów, który w porę ostrzeże o niebezpieczeństwie? Jakie odległości mocowania poszczególnych elementów systemu powinny być zachowane oraz jak optymalnie rozmieścić urządzenia w chronionym obiekcie? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.
REGULUS - system
Grzejniki ścienne i podłogowe kanałowe REGULUS®-system
Co wyróżnia grzejniki REGULUS® na tle innych grzejników? Mała masa całkowita oraz duża powierzchnia wymiany. Pierwsza cecha jest niezbędna do podjęcia funkcji grzania niewielkim nakładem energii startowej. Druga jest warunkiem sprawnego grzania niskotemperaturowego. To oczywiste, że wysoka sprawność, krótki czas dostępu do ciepła, łatwa kontrola emisji ciepła, a co za tym idzie komfort cieplny, to niższy koszt gospodarowania ciepłem oraz poszanowanie energii.
ABB
Na co zwrócić uwagę, wybierając osprzęt elektroinstalacyjny i gdzie go zainstalować? Wywiad z projektantką wnętrz Kasią Orwat
Urządzając mieszkanie rzadko myślimy o osprzęcie elektrycznym. To błąd, bo osprzęt będzie mieć wpływ na wystrój i naszą wygodę. O tym, na co zwrócić uwagę, wybierając osprzęt i gdzie go zainstalować, aby był ergonomiczny i rzeczywiście potrzebny, rozmawiamy z Kasią Orwat*, projektantką wnętrz i właścicielką pracowni projektowej ORWAT DESIGN.
Boryszew Erg
Płyny do instalacji solarnych i pomp ciepła Ergolid
Kolektory słoneczne i pompy ciepła od lat cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Zainstalowanie takich źródeł energii wiąże się z poważnymi nakładami finansowymi, ale w dłuższej perspektywie czasowej przynosi wymierne korzyści ekonomiczne. Nie bez znaczenia jest również aspekt ekologiczny takiej inwestycji, ponieważ zarówno kolektory słoneczne, jak i pompy należą do czystych źródeł ciepła, czyli nieprodukujących gazów cieplarnianych.
ARISTON THERMO Polska
Największe zalety kotłów gazowych kondensacyjnych
Ekonomia, efektywność i ekologia to trzy kluczowe aspekty, na które zwracają uwagę osoby, poszukujące urządzenia grzewczego do swojego domu. Kotły gazowe kondensacyjne to przykład rozwiązania, które spełnia wszystkie te kryteria, dlatego też z roku na rok cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem.
Auraton
Smart Home, czyli energooszczędny dom, który dba o komfort całej rodziny
Dzisiaj wygodny i oszczędny dom to znacznie więcej niż dobrze przemyślany projekt, izolowane ściany oraz materiały wysokiej jakości. To także inteligencja wewnątrz i na zewnątrz budynku. Technologie jeszcze niedawno zarezerwowane dla najbardziej zaawansowanych obiektów komercyjnych teraz pukają do naszych domów ułatwiając nam życie na każdym kroku.