Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak często trzeba zmieniać filtry w rekuperatorze?
Zakup systemu wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacji, pozwala na podwyższenie komfortu przebywania w naszym domu i na uzyskanie lepszej jakości powietrza w jego wnętrzach. Jak powinniśmy dbać o rekuperator, żeby był maksymalnie wydajny?

Odetchnij świeżym powietrzem w domu w stylu eco
Ekologiczne budownictwo – które jest dziś tyleż modne, co konieczne, opiera się w swoim założeniu na zasadach dbałości o środowisko. Jak pokazują światowe trendy, coraz więcej osób podchodzi do tematu poważnie, wybierając te rozwiązania, które służą planecie. A jeśli do tego wpływają też korzystnie na naszą codzienność i na nasze zdrowie? Czy można dokonać lepszego wyboru?

Jak działa pompa abisynka?
Pompy ręczne do wody, tzw. abisynki to klasyczne urządzenia, które są używane od wieków. Choć nie wytwarzają dużego ciśnienia ani nie potrafią przepompować wody na dalszą odległość, to wciąż cieszą się popularnością w naszych ogrodach, co zawdzięczają zarówno swojej rustykalnej urodzie, jak i funkcjonalności, którą docenić można zwłaszcza w przypadku braku dostępu do wody wodociągowej.

Na jakie inwestycje można uzyskać dofinansowanie w programie Mój Prąd 5.0?
Lada dzień rusza nabór do programu Mój Prąd 5.0. Dotacje rządowe można uzyskać nie tylko na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, ale również na pompy ciepła, bufory, magazyny energii, systemy HEMS/EMS.

Jak jakość powietrza wpływa na codzienne funkcjonowanie?
Świeże i czyste powietrze jest niezbędne dla naszego zdrowia. Przeludnione miasta, zatłoczone drogi, dymiące kominy wielkich fabryk, postęp prac budowlanych i działalność rolnicza wywierają negatywny wpływ na jakość otaczającego nas powietrza.

Co lepsze, anemostat czy kratka wentylacyjna?
Anemostat i kratka to dwa popularne zakończenia systemów wentylacji lub rozprowadzania ciepłego powietrza. Choć pełnią podobną rolę, występują pomiędzy nimi istotne różnice, które wpływają na ich funkcje użytkowe.

Jaki płyn do prania tapicerki samochodowej?
Zachowanie czystości w samochodzie nie jest proste, zwłaszcza, jeśli podróżują nim dzieci i zwierzęta. Zwykle najbardziej cierpi tapicerka, która jest dodatkowo jednym z najtrudniejszych do wyczyszczenia elementów samochodu. Jej stan pogarsza się również wraz z wiekiem pojazdu. W jaki sposób skutecznie i bez większego wysiłku wyczyścić tapicerkę samochodową?

Czym jest audyt fotowoltaiczny i jakie elementy go tworzą?
Audyt fotowoltaiczny polega na przeprowadzeniu dokładnej analizy miejsca, gdzie planowana jest instalacja paneli fotowoltaicznych oraz określenia warunków technicznych, jakie będą miały wpływ na wydajność systemu.

Zasady działania, zalety oraz cena integracji fotowoltaiki i pompy ciepła
Aktualnie fotowoltaika oraz pompa ciepła są najlepiej ze sobą współpracującymi systemami pozwalającymi na generowanie darmowej energii. Dzięki pompie ciepła możemy bezpłatnie pozyskiwać ciepło, a panele fotowoltaiczne pomagają zredukować rachunki za prąd. Łączenie tych dwóch systemów umożliwia nam całkowitą niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej oraz cieplnej, co daje możliwość osiągnięcia samowystarczalności energetycznej.

Ile kosztuje magazyn energii?
Magazyny energii zyskują na popularności w ostatnim czasie z powodu kilku czynników, a jednym z głównych powodów jest wprowadzenie zasad net-billingu, które obowiązywać będą od kwietnia 2023 roku dla prosumentów.

Jakie są dotacje na pompę ciepła 2023 roku?
W najpopularniejszych rządowych programach dofinansowania, takich jak Czyste Powietrze czy Moje Ciepło, dostępne są środki na zakup i montaż pomp ciepła. Co istotne, od tego roku w programie Czyste Powietrze nastąpiły pewne zmiany. Przede wszystkim uproszczony został sposób wypełniania wniosków i ich składania, a także obniżeniu uległ próg dochodowy, który uprawnia do otrzymania środków. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać środki z rządowych dotacji na zakup pompy ciepła?

Jak podłączyć magazyn energii?
Przy montażu magazynu energii istotne jest, aby uwzględnić sposób przyłączenia do sieci elektrycznej i instalacji fotowoltaicznej. Chociaż to zagadnienie jest dobrze znane monterom, którzy będą przeprowadzać instalację, warto wcześniej przemyśleć możliwości przyłączenia w naszym domu oraz sposób przygotowania się do montażu, aby uniknąć dodatkowych kosztów. W przypadku braku pewności co do przygotowań przed montażem magazynu, warto skontaktować się z zespołem FlexiPower Group, który zajmuje się tego typu instalacjami.

Dlaczego warto stosować instalacje zgrzewane z polipropylenu PP-R?
Systemy rur z polipropylenu cieszą się dużą popularnością w instalacjach rozprowadzania wody i w systemach centralnego ogrzewania. Do ich mocnych stron należą m.in. łatwość i szybkość montażu, korzystna cena oraz wysoka trwałość i estetyka.

Ocieplanie fasad w systemie ETICS w praktyce
Wzrastające codziennie wiosenne temperatury są niezawodnym sygnałem rozpoczynającego się sezonu ociepleniowego. Fasada otynkowana to popularny i trwały sposób wykończenia zewnętrznych ścian budynku. Jednakże, wykonawcy muszą uważać na wiele potencjalnych, kosztownych błędów. Jak uniknąć ich i stworzyć niezawodną izolację termiczną, korzystając z lekkiej mokrej metody z użyciem płyt z wełny kamiennej i systemów cienkowarstwowych? Oto kilka ważnych wskazówek!

Grill węglowy czy gazowy?
Grille gazowe cieszą się dużą popularnością zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które stawiają na wygodę i oszczędność czasu, a także zdrowy styl życia. Grill gazowy umożliwia szybkie i łatwe przygotowanie potraw bez konieczności używania węgla, co z kolei minimalizuje emisję dymu i szkodliwych substancji. Dzięki temu grillowanie na gazie jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska i pozwala cieszyć się smakiem grillowanych potraw bez obawy o zdrowie.