Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

KAN-therm Wall: ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe - montaż krok po kroku

Montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego jest kluczowym elementem w zapewnieniu komfortu termicznego w pomieszczeniach. System KAN-therm Wall oferuje nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie efektywność energetyczną z łatwością instalacji. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące montażu tego systemu.

KAN-therm Wall: ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe - montaż krok po kroku
KAN KAN-therm - ogrzewanie płaszczyznowe
kan-therm.com
KAN KAN-therm - ogrzewanie płaszczyznowe
Dane kontaktowe:
85 749 92 00
Zdrojowa 51, 16-001 Białystok-Kleosin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Charakterystyka systemu KAN-therm Wall

System KAN-therm Wall to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Jego zastosowanie znajduje się zarówno w nowych, jak i modernizowanych obiektach. Dzięki zastosowaniu suchego montażu, system ten jest idealnym wyborem dla osób poszukujących szybkich i czystych metod instalacji.

Montaż systemu

Montaż systemu KAN-therm Wall opiera się na kilku kluczowych etapach:

  1. Przygotowanie konstrukcji nośnej: System pozwala na montaż płyt grzewczo-chłodzących do specjalnej konstrukcji nośnej, wykonanej z metalu lub drewna. Konstrukcja ta może przybierać formę łat drewnianych lub ramowej konstrukcji drewnianej, a także profili stalowych. Ważne jest, aby konstrukcja była stabilna i odpowiednio przygotowana pod kątem wymagań systemu.

  2. Montaż płyt grzewczo-chłodzących: Płyty te mogą być montowane bezpośrednio na powierzchniach, np. poprzez przyklejenie lub przykręcenie. Jest to możliwe tylko w przypadku, gdy powierzchnie są bardzo równe, co zapewnia optymalne przyleganie i efektywność działania systemu.

Przed przystąpieniem do montażu konstrukcji nośnej, konieczne jest wykonanie instalacji zasilającej płyty grzewczo-chłodzące. Dodatkowo, należy zaplanować i zainstalować inne niezbędne systemy, takie jak instalacje elektryczne czy kanalizacyjne, które będą umiejscowione za konstrukcją nośną.
Po zakończeniu układania wszystkich wymaganych instalacji, następnym krokiem jest montaż stelaża, który posłuży jako konstrukcja nośna dla płyt.

Zalety systemu KAN-therm Wall

  • Efektywność energetyczna: System ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach, co przekłada się na wyższy komfort użytkowania oraz mniejsze zużycie energii.
  • Szybki i czysty montaż: Dzięki zastosowaniu suchego montażu, instalacja systemu jest szybka i nie generuje dodatkowych odpadów budowlanych.
  • Wszechstronność zastosowania: System KAN-therm Wall może być stosowany zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym, co czyni go rozwiązaniem uniwersalnym dla różnych typów obiektów.

Płyty grzewczo-chłodzące można zamocować do konstrukcji nośnej na kilka sposobów:
Przykręcanie wkrętami do konstrukcji nośnej wykonanej ze stali (rys. 1), Przykręcanie wkrętami do konstrukcji nośnej z drewna (rys. 1), Mocowanie za pomocą klamer do drewnianej konstrukcji nośnej (rys. 2), Mocowanie klamrami do płyt gipsowo-włóknowych (z podwójnym poszyciem) (rys. 3).

Podsumowując, montaż systemu KAN-therm Wall to proces, który wymaga dokładnego przygotowania i zrozumienia specyfiki systemu. Dzięki swoim zaletom, takim jak efektywność energetyczna i łatwość instalacji, system ten stanowi atrakcyjną opcję dla osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.