Jak tanio i efektywnie zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%?

O czym warto pamiętać przy wymianie ogrzewania na niskotemperaturowe? Jak tanio zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%? Sprawdź innowacyjne rozwiązania.

Jak tanio i efektywnie zwiększyć moc grzewczą grzejnika nawet do 60%?
REGULUS - system REGULUS®-system - niskotemperaturowe systemy grzewcze
Dane kontaktowe:
33 496 99 99, 33 815 10 25
Grażyńskiego 51 43-300 Bielsko-Biała

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jak podwyższyć moc grzejnika?

Przy montażu pompy ciepła nie zawsze trzeba wymieniać grzejniki na większe, choć wiadomo, że ogrzewanie niskotemperaturowe wymusza inne podejście do tego zagadnienia.

Żeby podwyższyć moc grzejnika, należy jak najszybciej usunąć ogrzane powietrze z jego otoczenia, czyli wymusić ruch powietrza poprzez grzejnik i wokół niego. To zadanie doskonale spełnia uniwersalny wentylator podgrzejnikowy Zefir.

Efekt jest kolosalny! Następuje wzrost mocy grzewczej grzejnika nawet do 60% bez zmiany jego wielkości! Wystarczy jeszcze dodać progi wymuszonej cyrkulacji powietrza (sterowanie biegami) i mamy wielostopniową skrzynię biegów mocy grzewczej.

To ważny atut, kiedy ilości ciepła, których potrzebujemy, są bardzo zmienne w zależności od pory roku.

Listwa montażowa i wentylator podgrzejnikowy
Listwa montażowa i wentylator podgrzejnikowy Zefir

Gdy ktoś słyszy rozmowy o grzejnikach z wentylatorem, najczęściej pojawia się w jego głowie skojarzenie z farelką. Tymczasem zamontowany pod dowolnym typem grzejnika wentylator (poprzeczny, długi, wąski, w kształcie walca) pracuje z głośnością około 30 dB (30 dB to cichy szept słyszany z odległości 1 m), pobór prądu przez taki wentylator to zaledwie kilkanaście W.

O czym warto pamiętać przy wymianie ogrzewania?

Warto pamiętać, że:

  • zmieniając ogrzewanie na niskotemperaturowe nie trzeba zmieniać grzejników na większe;
  • efektywnym i tanim sposobem na zwiększenie mocy grzewczej grzejnika jest intensyfikacja cyrkulacji powietrza wokół niego poprzez zastosowanie wentylatora.

Źródło i zdjęcia: REGULUS®-system