Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
REGULUS - system
Źródło ciepła w ciepłym domu
Potrzeby grzewcze słabo ocieplonych domów wynoszą często nawet 150-200 W/m². Potrzeby grzewcze obecnie budowanych domów mieszczą się w przedziale 30-60 W/m². Jest to, wyliczona na podstawie OZC, moc potrzebna do ogrzania takiego domu do temp. +20° C, przy temperaturze na zewnątrz -20°C! Zatem do skutecznego ogrzania domu o powierzchni np. 200 m², podczas takich właśnie mrozów, źródło ciepła musi posiadać moc od 6-12 kW.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Sofath: Co warto wiedzieć o energii geotermalnej?
Możliwa skończoność kopalnych źródeł energii oraz wciąż stale rosnące ceny paliw takich jak gaz, węgiel czy olej opałowy, skłaniają nas do zwrócenia większej uwagi na odnawialne źródła energii. Nowością ostatniej dekady jest wykorzystywanie energii ulokowanej w ziemi, czyli geotermalnej, do ogrzewania domów tych jedno, jak i wielorodzinnych. W temacie energii geotermalnej oraz ogrzewania ekologicznego obserwujemy więc swojego rodzaju przełom.
Paroc
Paroc: Krok po kroku: ocieplanie podłóg, ścian i dachu na poddaszu użytkowym
Ocieplenie dachu skośnego stanowi dla fachowców prawdziwy test wiedzy i umiejętności. Jakość wykonania tego typu konstrukcji przekłada się bezpośrednio na wiele aspektów związanych z eksploatacją – od efektywności energetycznej, przez standard akustyczny, aż po zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników budynku. Szczególnie, jeśli mówimy o przestrzeni pełniącej funkcje dodatkowych pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę, wykonując izolację podłóg, ścian i więźby dachowej na poddaszu użytkowym?
Akra
Akra: Magnetyzery do wody Ecomag - oszczędność energii, troska o zdrowie
W zasobach polskiego internetu znajdują się tysiące wizytówek firm proponujących chemiczne uzdatnianie wody, w których wody średniotwarde i twarde (z węglanami wapnia i magnezu) przedstawiane są jako zagrożenie dla zdrowia człowieka i urządzeń. Proponowane są dwie podstawowe metody: wymiana jonowa (tzw. zmiękczacze) lub odwrócona osmoza (OR).
Paroc
Paroc: Nadciąga sezon grzewczy. Jak przygotować dom na wyższe rachunki?
Panująca za oknem jesień to już nie tylko krótsze dni i spadające z drzew liście. Coraz większe dobowe wahania temperatury zwiastują w Polsce początek sezonu grzewczego. Rosnące koszty eksploatacyjne co roku skłaniają właścicieli domów jednorodzinnych do zastanowienia się, gdzie warto poszukać oszczędności w okresie jesienno-zimowym. Eksperci podpowiadają: najpierw ograniczmy zapotrzebowanie na ciepło, a dopiero potem inwestujmy w wydajniejsze ogrzewanie.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Jakie urządzenia i dlaczego są polecane do modernizacji źródła ciepła w domu jednorodzinnym?
Modernizacja źródła ciepła w domu jednorodzinnym, to inwestycja mogąca w niedalekiej przyszłości przynieść użytkownikowi znaczne oszczędności eksploatacyjne, ale pochopne decyzje lub powielanie wcześniej sprawdzonych schematów mogą czasami oznaczać niepotrzebne koszty zarówno podczas samej modernizacji, jak i użytkowania systemu grzewczego.
Jøtul Polska
Jøtul: Co powinien zrobić kominiarz?
Na pytania dotyczące czyszczenia komina odpowiada Fred Ekberg ze straży pożarnej w Oslo.
Ensto Pol
Ensto: O czym należy pamiętać przy projektowaniu wentylacji w naszym domu?
Wentylacja jest doskonałym pomysłem na zdrowy i oszczędny dom. Jednak warunkiem jej poprawnego działania jest dobry projekt i wykonanie. Podstawową zasadą przy projektowaniu wentylacji, jest jej dokładne zaplanowanie przed rozpoczęciem powstawania domu. Późniejsze przeróbki w konstrukcji domu mogą być bardzo kłopotliwe i kosztowne. Projekt wentylacji powinien być wykonany przez sprawdzonego fachowca.
Karlik Elektrotechnik
Karlik: Jak używać regulatora oświetlenia?
Ściemniacz przeznaczony jest do sterowania natężeniem oświetlenia lamp wyposażonych w żarówki tradycyjne lub halogenowe na napięcie 230V lub żarówki niskonapięciowe 12V (24V) poprzez transformator konwencjonalny lub elektroniczny do współpracy ze ściemniaczami oświetlenia. Załączenie lub wyłączenie oświetlenia następuje poprzez krótkie naciśnięcie górnej części klawisza ściemniacza (załączenie: "+") lub dolnej części klawisza ściemniacza (wyłączenie: "-").
Akra
Akra: Magnetyzery w instalacjach wodociągowych
W polskich warunkach kamień kotłowy składa się głównie z węglanu wapnia i magnezu. Utrudnia przewodzenie ciepła i cyrkulację wody. Oznacza to straty energii i pieniędzy. Rozwiązaniem stosowanym od lat 30. XX wieku są magnetyzery. Ich wpływ na zmniejszenie intensywności wytrącania się osadów zależy od kilku aspektów, o których napisze w poniższym artykule.
Purmo Group Poland
Nowy grzejnik do nowej łazienki
Remont łazienki to kosztowne przedsięwzięcie, którego podejmujemy się zazwyczaj raz na kilkanaście lat. Aby nakłady czasowe i finansowe, jakie w związku z nim ponosimy, nie okazały się daremną inwestycją, warto zdecydować się na najlepsze rozwiązania na każdym etapie prac, począwszy od izolacji przeciwwilgociowej, a na doborze najwyższej jakości elementów wyposażenia skończywszy. Bogata oferta niezawodnych grzejników łazienkowych Purmo obejmuje zarówno modele, które doskonale sprawdzą się w neutralnie urządzonej łazience rodzinnej, jak i takie, które dodadzą nutę niepowtarzalności i ekstrawagancji łazience gościnnej lub indywidualnej.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Jak podczas sprzątania możemy zadbać o środowisko?
Powszechnie używane środki czystości wpływają niekorzystnie zarówno na nasze zdrowie, jak i otoczenie. Przedostające się do środowiska naturalnego szkodliwe substancje wraz z wodą i żywnością trafiają do naszego organizmu, w konsekwencji wywołując różnego rodzaju alergie.
Omnigena
Omnigena: Wybieramy pompę zatapialną
Przy doborze parametrów hydraulicznych pompy zatapialnej należy wziąć pod uwagę, że parametry podawane przez nas w tabelach jak i na wykresach, tak jak i u innych dostawców są parametrami hydraulicznymi uzyskiwanymi bezpośrednio na wyjściu z pompy bez uwzględnienia strat wynikających z oporów instalacji tłocznej.
Paroc
Paroc: Spokojnie, nie pali się. Jak zabezpieczać przed ogniem konstrukcje stalowe budynków?
W warunkach pożaru, niezabezpieczone stalowe konstrukcje nośne w przeciągu 15-40 minut tracą połowę wytrzymałości strukturalnej. Tymczasem minimalne wymagania odporności ogniowej dla tego typu konstrukcji wynoszą 30-150 minut. Aby zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa pożarowego na poziomie projektu, niezbędny jest dobór izolacji o odpowiednich właściwościach ogniowych i grubości. Co należy uwzględnić, projektując izolacje konstrukcji profili stalowych?