Czy pompy ciepła typu powietrze-woda Alezio M i Alezio M V200 to wciąż ogrzewanie elektryczne?

Powietrzne pompy ciepła to doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy dbają o ochronę środowiska. Ich główną zaletą jest niezależność od wahających się na rynku cen nośników energii, np. cen gazu oraz niskie koszty eksploatacyjne. To rozwiązanie przyszłości, które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i modernizowanym domu.

Czy pompy ciepła typu powietrze-woda Alezio M i Alezio M V200 to wciąż ogrzewanie elektryczne?
Dane kontaktowe:
71 71 27 400, 801 080 881
Północna 15-19 54-105 Wrocław
Zobacz firmę w innym dziale: Kotły gazowe i olejowe Pompy ciepła

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Choć pompy ciepła zasilane są energią elektryczną, to…

Choć pompy ciepła zasilane są energią elektryczną, to większą część energii - nawet ok. 80%, czerpią ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu redukcja kosztów ogrzewania sięga nawet 70% w porównaniu do instalacji tradycyjnych. Niskie koszty użytkowe oraz przyjazne dla środowiska działanie skutecznie zachęcają, ale to nie wszystko, co pompy ciepła mają do zaoferowania.

Split lub monoblok

W przypadku powietrznych pomp ciepła moduł zewnętrzny może być zainstalowany wszędzie, niezależnie od ukształtowania terenu. Dostępność na rynku dwóch rodzajów pomp powietrznych, split lub monoblok, to jeszcze większe możliwości zastosowania. Urządzenie typu split składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej oraz wewnętrznej zainstalowanej w budynku. Oba moduły muszą być ze sobą połączone przewodami, w których przepływa czynnik chłodniczy.

Pompa ciepła typu monoblok składa się z jednej jednostki zawierającej wszystkie elementy układu i montowana jest na zewnątrz budynku. W przypadku domu modernizowanego istotny może być fakt, że urządzenia te dobrze współpracują z dodatkowym źródłem w postaci kotła, który może wówczas stanowić wspomaganie przy szczytowym zapotrzebowaniu ciepła w najzimniejszych okresach roku.

Pompa ciepła Alezio M V200
Pompa ciepła Alezio M V200

Pompa ciepła to pełna kontrola nad ciepłem

Co do zasady nie ma przeciwwskazań, aby pompa ciepła współpracowała z grzejnikami, jednak najefektywniejsze działanie osiąga w połączeniu z niskotemperaturowym ogrzewaniem płaszczyznowym, podłogowym lub ściennym. Dzięki temu, że pompa ciepła nie wymaga specjalistycznej kotłowni, system gwarantuje oszczędność miejsca i dowolną aranżację pomieszczenia technicznego.

Pompy ciepła typu powietrze/woda Alezio M i Alezio M V200

Takim urządzeniem, które spełnia te standardy jest pompa ciepła typu powietrze/woda Alezio M czy Alezio M V200 od marki De Dietrich. Prosta obsługa i energooszczędna konstrukcja gwarantuje 100% satysfakcji. Nowa formuła Alezio M sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy. To zupełna nowość, gdyż jednostki zewnętrzna i wewnętrzna połączone są ze sobą instalacją hydrauliczną i do montażu nie wymagają uprawnień F-gazowych.

To kompaktowe urządzenie, dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza zapewnia stały dostęp do ciepłej wody oraz jest dopasowane do programu PROSUMENT i Czyste Powietrze. W najnowszej ofercie De Dietrich znalazły się specjalnie dopasowane do pomp ciepła nowoczesne bufory oraz podgrzewacze zarówno z wbudowaną grzałką, jak i z możliwością jej zainstalowania.

źródło i zdjęcia: BDR Thermea Poland Sp. z o.o.