Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Pulsacyjny kocioł gazowy Pulsator sposobem na Czyste Powietrze
Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie kolejne edycje programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Rządowy program Czyste Powietrze, wspierany również przez wrocławską inicjatywę Kawka+, przewiduje likwidację czterech milionów kopciuchów do 2029 roku.

Jak odetkać odpływ umywalki?
Zapchany odpływ umywalki jest równie częstym, co nieprzyjemnym doświadczeniem. Korzystanie w takim wypadku ze środków chemicznych, wiaderek, misek czy w końcu z usługi hydraulika jest czasochłonne, kosztowne i dla wielu z nas ciężkie do zniesienia.

Montaż akcesoriów do centralnego odkurzania LEO TWIST od Leovac
Leovac radzi, jak w łatwy sposób zamontować zestaw akcesoriów do centralnego odkurzania LEO TWIST w meblu lub ścianie. LEO TWIST służy do przechowywania węża sprzątającego, bardzo szybkiego rozwijania go przed rozpoczęciem odkurzania, a także błyskawicznego zwinięcia po skończonej pracy.

Wspólne działanie rekuperatora i klimatyzatora
Rekuperator i klimatyzator to dwa zupełnie odmienne urządzenia, ale mogą z powodzeniem współpracować ze sobą, podnosząc tym samy komfort mieszkańców.

Stylowa łazienka - czyli jaka?
Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami, chcemy, aby nasz dom wyglądał zgodnie z naszym gustem i stylem, żeby wnętrza w których przebywamy było funkcjonalne i nawiązywały do aktualnych trendów. Wybierając najlepsze dla siebie rozwiązania nie kierujemy się jedynie tym, jak coś wygląda. Każdy produkt ma swoje przeznaczenie.

Grzejniki czy ogrzewanie podłogowe - co wybrać?
Czy grzejnik po osiągnięciu pożądanej temperatury pomieszczeń powinien przestać grzać, czy ma grzać nadal? Oczywiście, że powinien przestać grzać. Grzejąc nadal, naraża nas na straty finansowe i pogorszenie komfortu cieplnego.

Zalety i wady posiadania rekuperatora
Instalacja rekuperacji ma zdecydowanie więcej zalet, niż wad. „Wady” wynikają zazwyczaj z nieprawidłowego doboru urządzenia, błędów montażu lub niewłaściwego rozprowadzenia przewodów wentylacyjnych.

Jak oszczędzać wodę w mieszkaniu?
71% naszej planety to woda, całkiem sporo. Skąd więc tyle szumu o tym, że wodę trzeba oszczędzać? Bo tej zdatnej do picia jest niecały 1% - każda jej kropla jest bardzo cenna.

Który osprzęt elektroinstalacyjny wybrać?
W każdym domu, oprócz dobrze rozprowadzonej instalacji elektrycznej i teletechnicznej, niezbędny jest odpowiedni osprzęt. Obecnie można kupić dekoracyjne serie, które stanowią ozdobę wnętrz.

Top 10 najczęstszych mitów dotyczących pomp ciepła
Mity obala ekspert od pompy ciepła Alexander Sudermann.

Na co zwrócić uwagę instalując rekuperator?
Rekuperator, wraz z całą instalacją wentylacyjną, powinien być instalowany i uruchamiany przez osoby wykwalifikowane i doświadczone w tego typu systemach.

Jaki rekuperator wybrać do domu pasywnego?
W tzw. domu pasywnym wielokrotność wymiany powietrza (w sposób naturalny) jest na poziomie zbliżonym do zera, co całkowicie uniemożliwia naturalną wentylację budynku.

Grzejniki kolumnowe Laserline w wodnych instalacjach niskotemperaturowych
Doskonałym przykładem łączenia tradycji z nowoczesnością są grzejniki kolumnowe Laserline marki Vogel&Noot, pracujące w instalacjach zasilanych niskotemperaturowymi źródłami ciepła. Od czasu kiedy do ogrzewania pomieszczeń zaczęto wykorzystywać grzejniki członowe minęło ponad 150 lat. W instalacjach grzewczych zmieniło się od tego czasu bardzo wiele.

Dlaczego warto chronić całą posesję, a nie tylko wnętrze domu?
Im wcześniej wykryjemy próbę wtargnięcia na naszą posesję tym łatwiej unikniemy strat. Niestety wewnętrzny system alarmowy nie zabezpiecza przed uszkodzeniem np. okien, drzwi czy bramy garażowej. Często koszt naprawy tych elementów to największa strata materialna wywołana włamaniem. Dodatkowo nie chroni mienia pozostawionego na posesji – zaparkowanego samochodu czy narzędzi i materiałów.

Inteligentny dom - 5 popularnych mitów
Stereotyp to uproszczony sposób myślenia, przez który szybko ocenia się fakty i ludzi. Stereotypy najczęściej są nieprawdziwe. Podobnie jest w przypadku mitów dotyczących inteligentnych domów, dlatego ABB postanowiło zmierzyć się z najczęściej powtarzanymi stereotypami dotyczącymi automatyki budynkowej. Inspiracje do nazwania pięciu najpopularniejszych mitów były filmowe, ale scenariusze napisało samo życie, na podstawie wieloletnich doświadczeń współpracy z klientami.