Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Korzyści płynące z inteligentnej technologii w domu
Kiedy korzysta się z technologii domu inteligentnego, możliwe staje się m.in. obniżenie kosztu ekspolatacji budynku, zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu obsługi licznych instalacji. Co przy tym jest istotne – właściciele nie muszą być elektronikami, żeby potrafili ją na co dzień obsługiwać. Mniej lub bardziej rozbudowaną domową automatykę użytkują nasi Rozmówcy. Oto jak ją oceniają.

Ograniczony budżet na ogrzewanie? Kominki Dovre przychodzi z pomocą
Kominki Dovre odpowiada na pytanie dlaczego lepiej kupić lepszy piecyk wolnostojący niż oszczędzać na wkładzie kominkowym.

Nawiewniki ciśnieniowe czy higrosterowane?
Ekspert firmy FLOP SYSTEM Janusz Kopecki opowiada o rodzajach nawiewników i podpowiada które z nich wybrać.

Jaki rekuperator wybrać w ramach programu "Czyste powietrze"?
Zakup rekuperatora to jedno z przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste powietrze". Rekuperator dla programu "Czyste powietrze" musi spełniać określone kryteria, przede wszystkim pod kątem skuteczności odzysku ciepła i energooszczędności. Rządowy program "Czyste powietrze" ma być receptą na problemy z jakością powietrza w Polsce.

Jak zmniejszyć zużycie gazu dzięki nowoczesnemu kotłowi?
Jeżeli zużycie gazu przez kocioł gazowy odpowiada zapotrzebowaniu na ciepło, które wskazał użytkownik, a straty w przekazywaniu tej energii są ograniczone do minimum, to jedyną drogą jest ograniczenie komfortu cieplnego. Krótko mówiąc najprostszym rozwiązaniem jest obniżenie temperatury, do jakiej mają być ogrzane pomieszczenia. Warto pamiętać, że obniżenie żądanej temperatury o ok. 1°C to oszczędność ok. 4-7% paliwa.

Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż palnika na pellet?
Palnik peletowy montujemy w drzwiczki kotła CO lub z boku kotła – w miejsce palnika retortowego. Jednak w ponad 90% przypadków najkorzystniejszy jest montaż poniżej rusztu kotła, po prostu do popielnika. Poniżej przestawimy co wynika z tego rozwiązania.

Jak powstaje brykiet drzewny?
Brykiet drzewny produkowany jest z rozdrobnionych odpadów drzewnych takich jak trociny, wióry czy zrębki, które są sprasowywane pod wysokim ciśnieniem bez dodatku substancji klejących. Niska zawartość wilgoci sprawia, że wartość opałowa brykietów jest wyższa niż drewna.

Steinbacher Izoterm: Ocieplenie balkonu
Rolą każdej izolacji cieplnej - także balkonów - szczególnie w klimacie Polski, jest zmniejszenie strat ciepła budynku przez przenikanie do otoczenia. Podstawowym powodem ograniczenia strat ciepła, są stale rosnące ceny energii. Zatem, dla zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków, konieczne staje się zmniejszenie zużycia energii.

Jak zaizolować nowe i docieplić stare ściany z bali drewnianych?
Inwestorzy indywidualni coraz chętniej sięgają też po rozwiązania nieco mniej standardowe - na przykład domy z bali drewnianych. Ściany zewnętrzne o takiej konstrukcji zazwyczaj nie spełniają wymagań efektywności energetycznej bez zainstalowania dodatkowej warstwy izolacyjnej.

Nowy wariant kabiny prysznicowej
EasyLine - nowoczesne, stylowe odwodnienie liniowe Z UNIKALNYMI FUNKCJAMI REGULACJI. Odwodnienie liniowe zaczyna królować w naszych łazienkach. Skutecznie podbija serca tych, którzy m.in. nie mają miejsca na wannę lub opatrzyły się im brodziki oraz utrzymanie ich czystości. Odwodnienie powinno pozwolić na ekonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Ma też dać możliwość zaprojektowania łazienki tak, by nic nie zakłóciło naszego poczucia harmonii. I - co równie ważne - poczucia higieny. Dodatkowo usprawnia i skraca pracę montera!

Grzejniki łazienkowe jako elementy grzewcze i dekoracyjne?
Grzejnik w łazience już dawno przestał być wyłącznie źródłem ciepła, ponieważ zwykle pełni też funkcję suszarki. Z racji swoich rozmiarów i kształtów stał się również dekoracją pomieszczenia.

Ekologiczna energia w domu - fotowoltaika i kolektory słoneczne
Słońce dostarcza nam ogromne ilości darmowej, odnawialnej energii. Cała sztuka w tym, żeby umieć ją wykorzystać. Kolektory słoneczne na dachu nikogo już specjalnie nie dziwią, natomiast ogniwa fotowoltaiczne dopiero się upowszechniają. Oba te rozwiązania można z powodzeniem zastosować w już użytkowanym domu.

Jak znaleźć dodatkową przestrzeń w łazience radzi Prevex
Bez względu na wielkość łazienki z czasem okazuje się, że przydałoby się w niej więcej miejsca na przechowywanie potrzebnych drobiazgów. Projektanci i producenci, świadomi potrzeb użytkowników, starają się wprowadzać na rynek kompleksowe zestawy mebli łazienkowych. Mają one ułatwić klientom przechowywanie i aranżację powierzchni łazienki. Coraz częściej umywalki zestawia się z szafkami, co daje nowe możliwości przechowywania i trzymania pod ręką potrzebnych akcesoriów.

De Dietrich: Dlaczego warto inwestować w energię słoneczną?
Słońce wytwarza energię czystą, niewyczerpalną i bezpłatną. Promieniowanie słoneczne, jakie odbiera nasza planeta w ciągu jednej godziny, jest równe rocznej konsumpcji energii ludności świata, a w skali jednego roku jest to 1000 kWh odbierane przez 1m2 powierzchni każdego dachu.

Instalacja fotowoltaiczna - rozsądna inwestycja
Jednym z celów każdego właściciela domu jest ograniczenie kosztów eksploatacyjnych. Skutecznym sposobem na obniżenie rachunków za prąd jest z pewnością wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak instalacja fotowoltaiczna.