Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Klimatyzatory

Klimatyzatory ścienne Bosch z czynnikiem R32 idealnym rozwiązaniem do mieszkań

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-07-29

Oferta produktowa Bosch została w pełni uzupełniona o modele pracujące z czynnikiem R32, który jest bardziej przyjazny środowisku. Dzięki temu można zastosować jedną z 2 propozycji naściennych jednostek typu Single Split Climate 5000 lub Climate 8500. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się również w niewielkich pomieszczeniach biurowych i serwerowniach.

Klimatyzatory ścienne Bosch charakteryzują się dużą wydajnością, małymi wymiarami, ciekawym designem i atrakcyjną ceną w stosunku do wydajności. Objęte są 3-letnią gwarancją.

Klimatyzatory ścienne Bosch Climate 5000/8500 z czynnikiem R32

Wraz z pojawieniem się nowych modeli Climate 5000 z R32 należy zwrócić uwagę na lepszą funkcjonalność m. in. możliwość utrzymywania temperatury na poziomie 8°C, BIO filtr, Auto Swing (pionowo) czy też występująca dotychczas tylko w modelu 8500 funkcja Follow Me, czyli dostosowanie pracy urządzenia do osiągnięcia zadanej temperatury zgodnie ze wskazaniami czujnika znajdującego się z pilocie zdalnego sterownia. Pilot ten można umieścić np. na szafce nocnej przy łóżku w sypialni.

Na uwagę zasługuje również znikomy pobór mocy w trybie StandbyMode (poniżej 1 W), zakres temperatury pracy na potrzeby chłodzenia od -15°C do 50°C i grzania od -15°C do 30°C. Również maksymalna długość instalacji i różnica wysokości między jednostkami dochodząca nawet do 50 m (długości) i 25 m (różnicy wysokości) dla modelu o mocy 7 kW. Ponadto te same jednostki wewnętrzne mogą być wykorzystywane również w systemach Multi Split.

Klimatyzatory komercyjne typu Single Split

Do większych biur, domów, mieszkań, sklepów, aptek czy serwerowni idealnie sprawdzą się klimatyzatory komercyjne typu Single Split (jednostka zewnętrzna ”agregat” i jednostka wewnętrzna) kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-podstropowe w zakresie mocy od 5,3 kW do 14,0 kW.

Warto zwrócić uwagę na maksymalne długości instalacji i różnicę wysokości miedzy jednostkami, które mogą osiągać odpowiednio do 65 m oraz 30 m. Wbudowana pompka skroplin jest elementem niezbędnym do prawidłowej pracy urządzenia, a także kompatybilności z BMS, co doskonale wpisuje się w aktualne trendy inteligentnego zarządzania budynkiem.

Klimatyzatory typu Multi Split

Dla systemów Multi Split, które charakteryzują się możliwością podłączenia od jednej do pięciu różnych jednostek wewnętrznych (możliwość łączenia np. jednostek ściennych i kanałowych), również dostępne są urządzenia pracujące z czynnikiem R32.

Jednostki wewnętrzne (ścienne, kasetonowe lub kanałowe) w zakresie mocy od 2,2 kW do 7,3 kW pracują w systemie z jednym agregatem jednowentylatorowym w zakresie od 5,2 kW do 12,3 kW (możliwość przewymiarowania sumy jednostek wewnętrznych w stosunku do jednostki zewnętrznej nawet do ponad 150%). Urządzenia są kompatybilne z DryContact i BMS.

Źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum