Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Dom bezpieczny i inteligentny

Kontrola ogrzewania i chłodzenia podłogowego z Uponor Smatrix Pulse

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-02-19

Łatwy i sprawny montaż, zdalny dostęp do monitorowania pracy systemu oraz szybkie wykrywanie ewentualnych usterek – inteligentne i samouczące się rozwiązanie od Uponor to nie tylko komfort użytkowników, ale również wygoda instalatora.

Smatrix Pulse - nowoczesny sposób zarządzania komfortem cieplnym w domu

System sterujący ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym Smatrix Pulse może zostać sparowany z nowym lub modernizowanym ogrzewaniem podłogowym. Innowacyjne rozwiązanie "myśli za" użytkownika oraz uczy się jego przyzwyczajeń i nawyków, automatycznie dostosowując swoją pracę do aktualnych warunków na zewnątrz i preferencji domowników.

Sześć termostatów pod kontrolą jednego sterownika Uponor Smatrix Pulse

Za pomocą jednego sterownika Uponor Smatrix Pulse można kontrolować do 6 termostatów znajdujących się w różnych pomieszczeniach. Termostaty Uponor Smatrix mierzą temperaturę w każdym pomieszczeniu z wysoką precyzją, dostosowując ją do aktualnych potrzeb domowników. Sterowanie odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze panelu poprzez dedykowaną aplikację z poziomu tabletu lub smartfona.


Schemat inteligentnego systemu optymalizacji ogrzewania podłogowego Uponor Smatrix Pulse

Ekspert Uponor na temat możliwości systemu Smatrix Pulse

- Smatrix Pulse to nie tylko energooszczędne zarządzanie ciepłem, które wynika z pełnej automatyzacji systemu oraz jego możliwości uczenia się nawyków i przyzwyczajeń użytkowników, ale także stała kontrola nad działaniem systemu płaszczyznowego ogrzewania i chłodzenia podłogowego. Dostęp, przydzielony instalatorowi za zgodą domowników, do aplikacji znajdującej się w chmurze może przyspieszyć proces naprawy ewentualnych błędów czy usterek, wynikających z pracy ogrzewania lub chłodzenia podłogowego. Dzięki temu w wielu sytuacjach wykonawca nie musi opuszczać swojego domu, żeby zlokalizować źródło problemu i nawet zdalnie przywrócić poprawne działanie instalacji - podkreśla Sylwia Pałasz-Talarek z firmy Uponor.

Instalacja systemu Smatrix Pulse nawet bez dostępu do internetu

System Smatrix Pulse może zostać zamontowany nawet bez podłączenia do Internetu. Dzięki temu instalator może podjąć się pełnej instalacji nawet w nowopowstającym domu z gwarancją, że system będzie działał poprawnie po przyłączeniu Internetu. W ten sposób nie ma konieczności ponownego umawiania wizyty, która miałaby na celu jedynie konfigurację systemu z siecią.

Jak przebiega montaż i konfiguracja systemu Smatrix Pulse?

Instrukcja montażu w formie krótkich filmików video oraz dedykowany konfigurator krok-po-kroku znacznie usprawniają proces instalacji systemu Smatrix Pulse.

Zdaniem Eksperta Uponor: sam proces instalacji Smatrix Pulse przebiega szybko i sprawnie

- Wiemy, jak ważny dla instalatorów i wykonawców jest czas. Staramy się więc opracowywać produkty, które nie tylko na etapie końcowym zapewnią najwyższy komfort użytkowania, ale również dzięki jasnym wskazówkom, zredukują czas montażu. Instrukcja instalacji Smatrix Pulse składa się z wygodnych video tutoriali i konfiguratora, dzięki czemu sam proces przebiega szybko i sprawnie. Ponadto stała kontrola nad parametrami i szybka diagnostyka usterek poprzez aplikację to przyszłość tego typów systemów, która oszczędza - fachowiec nie traci czasu na przyjazd w dane miejsce, czasochłonną lokalizację awarii czy konieczność użycia dodatkowych narzędzi - dodaje Sylwia Pałasz-Talarek.

System Smatrix Pulse pracując w dwóch trybach Eco i Comfort, dopasowuje się do „nawyków grzewczych”, na podstawie których optymalizuje pracę ogrzewania podłogowego, ograniczając przy tym zużycie energii i znacząco podnosząc wygodę korzystania z systemu. Rozwiązanie jest już dostępne w największych hurtowniach w Polsce.

Źródło i zdjęcia: Uponor

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum