Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ensto Pol
Ensto: Efektywne dogrzewanie pomieszczeń
Zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w domu lub mieszkaniu jest zadaniem trudnym i nie zawsze osiągalnym za pomocą standardowego systemu ogrzewania. Sezon grzewczy w blokach mieszkalnych często zaczyna się znacznie później, niż chcieliby tego mieszkańcy, a domki letniskowe szybko wychładzają się podczas jesiennych nocy, podczas gdy ich właściciele wciąż pragną korzystać z uroków natury poza miastem.
Watersystem
Domowa Stacja Uzdatniania Wody - co zastosować? Gotowe rozwiązanie od Watersystem!
Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniego systemu uzdatniania wody jest wykonanie analizy fizykochemicznej i bakteriologicznej wody zasilającej. Znając parametry naszej wody zasilającej oraz parametry, jakim powinna odpowiadać woda zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z dnia 6 kwietnia 2007 r.) będziemy wiedzieli jakie wartości są przekroczone i które należy poprawić.
UST-M Sp. z o.o.
UST-M: Prosty sposób na jakość wody - korpusy narurowe
Skład chemiczny wody kranowej ma ogromny wpływ na życie mieszkańców. Jeżeli posiadamy twardą wodę, zanieczyszczoną mechanicznie lub ze zbyt dużą ilością związków chemicznych, konsekwencjami tego stanu rzeczy będzie krótsza żywotność sprzętu AGD, a nawet nieprzyjemny smak oraz zapach przygotowywanych potraw. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie korpusów narurowych – które są prostym rozwiązaniem na problem wody w kranie.
UST-M Sp. z o.o.
UST-M: Wszystko o centralnym odkurzaniu, czyli co powinieneś wiedzieć
System centralnego odkurzania jest systemem instalacji, składający się z jednostki centralnej, systemu rur i gniazd zssących. Zmienia całkowicie podejście do sprzątania, czyniąc je komfortowym, przyjaznym dla alergików i środowiska. Odpowiednio rozplanowana instalacja systemu wraz z wyborem jednostki centralnej dobrej jakości, z mocą dostosowaną do gabarytów naszego domu posłuży na przez wiele lat. Warto wybrać więc raz a dobrze.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Szambo kontra biologiczna oczyszczalnia ścieków - wady i zalety
Nosząc się z zamiarem wybudowania domu, przed większością ludzi staje pytanie: własna oczyszczalnia ścieków czy szambo? Nie jest na nie jednak tak łatwo odpowiedzieć. Decyzja zależy od bardzo wielu czynników, z którymi czasem po prostu należy się liczyć. Rozstrzygnięcie jej jest jednak bardzo ważne zarówno dla domu, jak i jego mieszkańców.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Pro-Vent: Czy sprawdziłeś efektywność energetyczną swojego rekuperatora?
Zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr 1254/2014 z dn. 11 lipca 2014 r., producenci mają obowiązek oznaczania central wentylacyjnych etykietami efektywności energetycznej.
Jak oszczędzić pieniądze na ogrzewaniu?
Zima w pełni! Lutowe mrozy rozgrzewają grzejniki w naszych domach do czerwoności, ale dopiero na widok rachunków za ogrzewanie robi się naprawdę gorąco! Co zrobić, żeby sezon grzewczy nie dał popalić Twojemu portfelowi? Dzięki 7 poradom, przygotowanym przez firmę wonga.com we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem, możesz obniżyć rachunki za ogrzewanie, nie obniżając temperatury w mieszkaniu. Wskazówki są elementem kampanii Kapitalni.org, mającej na celu edukację finansową z zakresu oszczędzania i pożyczania oraz bezpieczeństwa w sieci.
Komin-Flex
Jak wykonać dodatkowe piony wentylacji?
Potrzebuję dodatkowych pionów wentylacji grawitacyjnej w kuchni, i łazience i dodatkowo wyciągu od okapu z kuchni. Wszystkie rury chcę poprowadzić po elewacji budynku. Jakiego systemu i średnicy rur powinnam użyć? i pod jakim maksymalnym kątem mogę odgiąć rurę przeprowadzając ją przez ścianę żeby wentylacja dobrze działała? Moja kuchnia przylega do niższego garażu. Przez poddasze garażu chcę się przebić na dach. Ile musi wystawać komin? W jakiej najmniejszej odległości od siebie mogą być umieszczone rury?
REGULUS - system
System hybrydowej dystrybucji ciepła
Hybrydowa dystrybucja ciepła to nowy etap w ewolucji systemów grzewczych. Oznacza połączenie w jednym obiegu, w jednym pomieszczeniu, komponentu o dużej bezwładności cieplnej ("podłogówka") z komponentem o znikomej bezwładności cieplnej i dużej efektywności grzewczej (systemy grzejnikowe REGULUS®-system).
nVent Thermal Polska
Ochrona rur przed zamarzaniem
Pentair Thermal Management oferuje kompletne systemy grzejne zapewniające zabezpieczenie przed mrozem, pozwalające spełnić zróżnicowane wymagania wielu różnych branż gospodarki: górnictwa naftowego i gazownictwa, instytucji użyteczności publicznej, przemysłów petrochemicznego, chemicznego, papierniczego oraz farmaceutycznego.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Co należy wiedzieć o kotłach kondensacyjnych?
Po wprowadzeniu Dyrektywy ErP z rynku praktycznie zniknęły kotły inne niż kondensacyjne. Tylko one spełniają bowiem narzucone przez Dyrektywę warunki dotyczące sprawności. Co to oznacza dla Klientów? Czym się kierować, wybierając kocioł kondensacyjny?
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Pro-Vent: Ogrzewanie kominkowe - współpraca z rekuperatorem
Rozwiązaniem najlepszym pod względem sterowalności jest niezależny od wentylacji układ kanałów rozprowadzających powietrze kominkowe. Ilości powietrza, średnice kanałów, usytuowanie nawiewników i wywiewników oraz końcową regulację ustala się dla poszczególnych pomieszczeń niezależnie od wymogów wentylacji. Jest to jednak rozwiązanie niezbyt często stosowane.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Zawory trójdrogowe lub czterodrogowe - co warto wiedzieć?
W celu ochrony kotła przed zbyt niską temperaturą wody grzewczej zalecamy montaż kotła za pośrednictwem zaworu trój- lub czterodrogowego. Rozwiązanie to jest szczególnie wskazane w przypadku budynków dobrze zaizolowanych.
Watersystem
Przyczyny częstego załączania się hydroforu
Jeżeli po zakręceniu zaworu za pompą (na przewodzie tłocznym) hydrofor nadal będzie się włączać bez widocznego powodu, przyczyn należy szukać po stronie ssawnej pompy lub w samym hydroforze.
Vesbo Poland
VESBO: Jaka instalacja plastik czy metal?
Każdy, kto decyduje się na budowę domu, wcześniej czy później będzie musiał zadać sobie pytanie: jaki materiał najlepiej sprawdzi się przy budowie systemów zimnej i ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania? Czy lepiej postawić na metal czy plastyk? Rozwiązania tradycyjne czy nowoczesne?