Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Paroc
Jak zadbać o poprawną akustykę ścian działowych?
Jednym z wymagań odnośnie prawidłowego projektowania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej jest ograniczenie poziomu hałasu w taki sposób, aby umożliwiał pracę, odpoczynek i sen w zadowalających warunkach. Istotna staje się wówczas izolacja akustyczna przegród na poziomie dostosowanym do przeznaczenia danej powierzchni. Tym razem przyglądamy się ścianom działowym – konstrukcjom istotnym, lecz niekiedy marginalizowanym w kontekście poprawnej akustyki budynku.
GDE Polska
Jak przygotować okablowanie do wideodomofonów analogowych?
Prawidłowe przygotowanie instalacji wideodomofonowej umożliwia łatwy montaż i uzyskanie maksymalnej funkcjonalności, no i oczywiście unikniecie "przypadkowych" awarii.
Kospel
Dlaczego i gdzie warto stosować promienniki podczerwieni?
Promienniki podczerwieni powinny zapewnić komfort cieplny natychmiast po włączeniu, bez względu na to, czy znajdujemy się w wyziębionym pomieszczeniu, czy też na tarasie w chłodny dzień. Podczerwień jest niezastąpiona tam, gdzie ogrzewanie powietrza jest niemożliwe lub bezcelowe.
Kominki Dovre
Jak walczyć ze smogiem paląc drewnem?
Wraz ze spadkiem temperatury w Polsce wzrasta ilość smogu. Normy na południu naszego kraju przekroczone są już o ponad 3 tysiące procent. Nawet Warmia i Mazury – "zielone płuca" – zaczynają odczuwać problemy związane z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, smog może wywołać astmę, niewydolność oddechową, paraliż układu krwionośnego, a nawet zwiększyć ryzyko zachorowania na raka płuc.
Paroc
Jak docieplić strop nad pomieszczeniem nieogrzewanym?
Jedną z najbardziej problematycznych konstrukcji w budownictwie mieszkaniowym są stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi. Problematycznych nie tyle z powodu trudności samego wykonania, co właściwego zabezpieczenia przed stratami ciepła. Nieocieplone stropy nad piwnicami i garażami stanowią bowiem jedną z przyczyn wychładzania się pomieszczeń położonych wyżej, a w konsekwencji – rosnących kosztów ogrzewania. Jak zatem ocieplać, żeby nie żałować?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak zmniejszyć wydatki na energię elektryczną?
Rosnące koszty utrzymania domu zachęcają do poszukiwania innych sposobów na jego ogrzanie i zasilanie. Na szczęście możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie najbardziej optymalne dla siebie.
Eco-Palnik ZPD Skiepko Wiesław Skiepko
Jak odpowiednio dobrać palnik na pellet?
Podczas dobierania urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Najważniejsze są informacje o powierzchni ogrzewanego obiektu, czy wykorzystywana jest ciepła woda, czy obiekt jest ocieplony. Przydatne są też dane o spalaniu obecnie używanego paliwa np. gazu czy oleju w ujęciu rocznym, miesięcznym czy na sezon grzewczy.
Galmet
Czy samodzielny montaż nowoczesnych urządzeń grzewczych to dobry pomysł?
Dlaczego warto zostać certyfikowanym instalatorem urządzeń grzewczych wiodącej marki? Instalacja systemu grzewczego w budynku to poważna inwestycja, która przez długie lata decydować będzie o komforcie życia jego mieszkańców. Zaufaj fachowcom, nie ryzykuj, że coś zrobisz źle.
Ekopol
Kiedy zainstalować oczyszczalnię biologiczną typu BIO-HYBRYDA?
Oto kilka sytuacji, kiedy najlepiej sprawdzi się biologiczna hybrydowa oczyszczalnia ścieków typu BIO-HYBRYDA firmy Ekopol:
REKUPERATORY.PL
Rekuperacja w małym domu
Czy w domu o małej powierzchni (53,58 m2) rekuperacja spełnia swoją rolę?
nVent Thermal Polska
Ochrona przed gromadzeniem się śniegu i zamarzaniem
Systemy przeciwoblodzeniowe Raychem pozwalają zachować drożność rynien i rur spustowych. Do czego potrzebny jest system przeciwoblodzeniowy?
Thermoval Polska
Czy elektryczne grzewanie podłogowe można układać nie tylko pod płytkami ceramicznymi?
Elektryczne ogrzewanie podłogowe THERMOVAL® możemy zainstalować pod każdym rodzajem podłogi. Jeśli będą to płytki ceramiczne, to przełamiemy ich naturalne zimno osiągając szybko efekt ciepłej podłogi. Takie zastosowanie jest najlepsze w łazience lub pokoju kąpielowym. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się jeszcze elektryczna podłogówka?
AmeriGas Polska
Jak ogrzewać i osczędzać jednocześnie?
Podpowiadamy Państwu pierwsze kroki do oszczędzania energii. Kolejne możliwości wiążą sie z modernizacją całego systemu ogrzewania i założeniem izolacji termicznej.
JMC ADRIAWIK
Dlaczego warto zamontować włączniki LIVOLO?
Szlachetny charakter szkła i najwyższa jakość wykonania doskonale podkreśla walory każdego wnętrza a minimalistyczny styl dodaje dyskretnej elegancji.
Paroc
Izolacja akustyczna podłogi. Jak ograniczyć dźwięki uderzeniowe?
Ze względu na mnogość czynników, w tym maszyn i urządzeń wytwarzających hałas o niskich częstotliwościach we wnętrzach budynków, w pracy architektów coraz silniej akcentuje się aspekt akustyki. Spośród wszystkich konstrukcji budowlanych szczególną uwagę poświęca się betonowym stropom międzykondygnacyjnym, które przeważnie wymagają zastosowania odpowiedniej izolacji od dźwięków uderzeniowych. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak spełnić, a nawet przekroczyć obowiązujące wymagania w tym zakresie.