Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ICYPOL
ICYPOL: Termomodernizacja: ocieplenie ścian, a może dachu? Co wybrać?
Jeśli musisz zdecydować o tym co ocieplić w Twoim domu, na co się zdecydujesz? Wiadomo, iż kompleksowe ocieplenie budynku stanowi najlepsze rozwiązanie, ale bywa czasem tak, że budżet domowy nie pozwala na kompletną termomodernizację, dlatego lepiej polepszyć izolacyjności niektórych części budynku niżeli pozwolić na dalszą stratę energii i co za tym idzie pieniędzy.
Paroc
Projektowanie fasady wentylowanej
W polskim budownictwie coraz większą popularnością cieszą się fasady wentylowane. Wśród ich zalet najczęściej wymienia się trwałość, bogaty wybór dostępnych i łatwo wymienialnych okładzin oraz szerokie spektrum temperatur, w jakich mogą być one wznoszone. Projektowanie tego typu elewacji wymaga dokładnego zrozumienia zależności pomiędzy obciążeniem klimatycznym, a konstrukcją. O czym powinien więc pamiętać konstruktor, aby jego fasady wentylowane nie były wiatrem podszyte?
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Mieszkanie bez mostków cieplnych
Budowa domu czy zakup mieszkania to poważna inwestycja. Dlatego warto zwrócić uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły konstrukcyjne, które mogą w przyszłości znacząco rzutować na komfort mieszkania. Jednym z częstych problemów wynikających z niewłaściwych rozwiązań zarówno konstrukcyjnych, jak i materiałowych są mostki cieplne. O rodzajach i sposobach zapobiegania mostkom termicznym mówi Kierownik Działu Technicznego firmy Schöck, Maciej Kowalczyk.
IZOLACJE PLUIMERS
Ile kosztuje izolacja pianką poliuretanową PUR?
Pianka poliuretanowa PUR i jej cena zależna jest przede wszystkim od rodzaju pianki i jej gęstości/m3. Na rynku istnieje duża różnorodność.
Caparol Polska Sp. z o.o.
Caparol: Dlaczego warto ocieplić dom?
System ociepleń to jeden z najważniejszych elementów budynku. Od jego wyboru oraz prawidłowego wykonania zależy nie tylko trwałość elewacji, ale także jakość i komfort życia mieszkańców budynku oraz energooszczędność inwestycji. Niewłaściwie wykończona lub pozostawiona bez wykończenia elewacja domu ani nie wygląda ładnie, ani nie stanowi dostatecznej ochrony dla ścian budynku.
Paroc
Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie?
Nadeszła jesień. Ta kalendarzowa i ta meteorologiczna. Pikujące w dół słupki termometrów dla właścicieli domów jednorodzinnych nieubłaganie oznaczają jedno – początek sezonu grzewczego. Co roku zadajemy sobie pytanie: jak zmniejszyć koszty eksploatacji? Eksperci podpowiadają: najpierw zmniejszmy zapotrzebowanie domu na ciepło, później stawiajmy na wydajne ogrzewanie.
Foveo Tech
Jak prawidłowo kołkować styropian?
Klej to nie wszystko. Żeby styropian nie odpadał, trzeba zastosować też specjalne zabezpieczenie. Kołki to najlepszy sposób na mechaniczne przymocowanie termoizolacji do podłoża.
Paroc
Paroc: Adaptacja poddasza nieużytkowego krok po kroku
Kiedy rodzinie zaczynają być potrzebne dodatkowe metry kwadratowe przestrzeni, wielu właścicieli domów kieruje swój wzrok do góry. Polacy coraz chętniej wykorzystują nieużywane poddasza na cele mieszkalne, co dla ekip remontowo-budowlanych wiąże się z potrzebą dokładnej wiedzy w zakresie adaptacji istniejących pomieszczeń do nowych warunków. Krok po kroku podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas kolejnych etapów prac renowacyjnych.
Phoenix Distribution
Jak zapobiec przegrzaniu domu?
Na podstawie badań w akredytowanym ośrodku badawczym udowodniono że po aplikacji farby Phoenix EcoTherm Facade™ zmniejsza się zużycie energii dla chłodzenia (klimatyzacji) budynku mieszkalnego czy przemysłowego na poziomie do 58 %. Realny spadek temperatury wewnątrz budynków zanotowano na poziomie do 3⁰C co pozytywnie wpłynęło na oszczędność energii do 8 kWh/m2.
Termo Organika
Jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni, bez użycia klimatyzacji?
Kiedy temperatura powietrza ma ponad 30 stopni Celsjusza i żar leje się z nieba, nieocieplony dom zamiast być chłodną, przyjemną oazą, jest gorącym pudełkiem, z którego chce się uciec. Można to jednak łatwo zmienić, wystarczy wykonać jego termomodernizację. Przeprowadzona profesjonalnie, sprawdzonym izolatorem gwarantuje optymalną temperaturę w sezonie letnim i zimowym, a właściciel oszczędza minimum kilkaset złotych rocznie.
Foveo Tech
Łączenie powierzchni drewnianych i kamiennych z tynkiem na fasadach domów jednorodzinnych
Kamień a może drewno? O ile wcześniej na fasadach dominował "baranek", o tyle teraz modna jest gra kontrastów, czyli zastosowanie okładziny w duecie z tynkiem.
ICYPOL
ICYPOL: Jak uchronić dom przed przegrzaniem?
Do naszego kraju napływa ciepłe afrykańskie powietrze, na termometrach temperatury przekraczają nawet 35°C – mamy środek lata! Choć w naszym klimacie tak upalnych dni nie ma za wiele to bywają one bardzo uciążliwe…Ciepło przedostaje się do budynku poprzez okna, ściany i dach. Najszybszym rozwiązaniem wydaje się być zamontowanie klimatyzacji w budynku, ale profesjonalny system chłodniczy to dość spory wydatek, a jego koszty utrzymana również nie należą do najtańszych.
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Balkon - newralgiczne miejsce
Balkon to newralgiczne miejsce, na które należy zwrócić szczególną uwagę już na etapie projektowania budynku. Nieodpowiednia konstrukcja balkonowa na przestrzeni lat może przysporzyć mieszkańcom wielu problemów, a także wpłynąć na koszty eksploatacji budynku. Ze względu na budowę balkonu oraz wykorzystane technologie możemy rozróżnić liniowe oraz punktowe połączenia elementów z licem budynku. O tym, jak prawidłowo wykonać obydwa typy połączeń, aby uniknąć powstawania mostków termicznych opowie Kierownik Działu Technicznego firmy Schöck, Maciej Kowalczyk.
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?
Zakup nowego mieszania to bardzo poważna decyzja, ale i ogromna radość. Bierzemy pod uwagę liczne aspekty takie jak lokalizacja, metraż czy rozkład pomieszczeń. Często zależy nam również na przestronnym balkonie z malowniczym widokiem, na którym będziemy mogli posadzić kwiaty, zrelaksować się po ciężkim dniu czy wypić poranną kawę. Niestety, często nie zwracamy uwagi na aspekty techniczne, a nieprawidłowa konstrukcja balkonu może mieć w późniejszym czasie poważne konsekwencje. Czym kierować się przy wyborze mieszkania z balkonem podpowie nam Maciej Kowalczyk, Kierownik Działu Technicznego firmy Schöck.
Paroc
Paroc: Jak wykonać izolację rurociągu w systemach HVAC?
Podstawą funkcjonowania każdego systemu grzewczego są rurociągi, które transportują gorące medium w obrębie budynku. Od dokładnego montażu instalacji oraz jej izolacji zależy wiele, w tym zużycie energii i bieżące koszty operacyjne, dlatego warto korzystać z instrukcji producentów. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak poprawnie wykonać izolację przewodów HVAC przy pomocy otulin z wełny mineralnej.