Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zastosowanie wełny kamiennej od firmy Paroc

Wełną kamienną ocieplimy praktycznie wszystko, co składa się na konstrukcję domu – od drewnianych i murowanych fasad, poprzez ściany wewnętrzne, podłogi i stropy, aż po dachy, zarówno te płaskie, jak i skośne.

Zastosowanie wełny kamiennej od firmy Paroc
Paroc Izolacje techniczne
www.paroc.pl
Paroc Izolacje techniczne
Dane kontaktowe:
61 468 21 90
Gnieźnieńska 4, 62-240 Trzemeszno
Zobacz firmę w innym dziale: Wełna mineralna

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zalety wełny kamiennej 

Płyty o większej gęstości sprawdzą się w charakterze izolacji termicznej fundamentów, piwnic, stropów czy tynkowanych ścian zewnętrznych, a także jako wiatroizolacja fasad wentylowanych.

Produkty odporne na obciążenie punktowe stosuje się na dachach płaskich krytych papą, z kolei sprężyste i lekkie płyty oraz granulaty doskonale wypełniają puste przestrzenie w konstrukcjach szkieletowych ścian, dachów i podłóg.

Ciekawą alternatywą, zwłaszcza w przypadku nieużytkowanych, trudno dostępnych stropodachów, są produkty sypkie, które możemy wdmuchać do środka konstrukcji. Oprócz produktów standardowych, na rynku znaleźć można także płyty lamellowe, które charakteryzują się prostopadłym ułożeniem włókien do ocieplanej powierzchni.

Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko wyższą przyczepność do podłoża, ale w odpowiednich przypadkach umożliwia też montaż izolacji bez łączników mechanicznych. Oprócz powyższych zastosowań, wełnę kamienną wykorzystuje się także w formie mat i otulin, którymi zabezpieczamy urządzenia i przewody grzewcze, wentylacyjne, klimatyzacyjne i kanalizacyjne.

 

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: PAROC