Dom gotowy na nadejście zimy

Jesień w naszej szerokości geograficznej związana jest z krótkimi dniami, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego to najlepszy czas, aby bez wyrzutów sumienia spędzać miło jesienne wieczory na ulubionych czynnościach. Warto więc zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście zimy.

Dom gotowy na nadejście zimy
Termo Organika Styropian
termoorganika.pl
Dane kontaktowe:
12 427 07 40
Bolesława Prusa 33 30-117 Kraków
Zobacz firmę w innym dziale: Systemy ocieplania i termorenowacji

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Optymalna temperatura dopasowana do potrzeb domowników wpływa nie tylko na ich samopoczucie i komfort, ale także zdrowie, a o tym aspekcie bardzo często się zapomina. Niestety jej utrzymanie we wnętrzu domu nie jest łatwe i często bywa również kosztowne.

Dobry mikroklimat w domu

Zdrowy mikroklimat zależy od odpowiedniej temperatury i wilgotności panującej we wnętrzu oraz jakości powietrza. Kluczową rolę spełnia tu zastosowanie termoizolacji zapewniającej ochronę od zewnątrz. Jeśli jest wykonana z dobrej jakości materiałów izolacyjnych, pozwala na osiągnięcie i utrzymanie stałej temperatury we wnętrzu budynku. Latem więc w domu jest przyjemnie chłodno, zimą zaś ciepło.

Izolacja termiczna wykonana styropianami wysokiej jakości wpływa pozytywnie nie tylko na mikroklimat domu, a więc na komfort i zdrowie mieszkańców, ale także na portfel właściciela - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. - Przykładowo wykonując ocieplenie 15-centymetrową warstwą naszego najcieplejszego grafitowego styropianu z linii TERMONIUM, rocznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu domu nawet kilka tysięcy złotych.

Niestety z rozpoczęciem prac dociepleniowych trzeba poczekać do wiosny, kiedy temperatury nie będą spadać poniżej zera. Warto natomiast w optymalny sposób przygotować dom do zimy. Na pewno trzeba sprawdzić uszczelki wokół przewodów wentylacyjnych oraz komina oraz uszczelnić okna i drzwi. Kwestia izolacji i szczelności jest niezwykle istotna, ale należy także bardzo dokładnie zweryfikować pozostałe elementy i urządzenia znajdujące się zarówno w domu, jak i wokół niego.

Sprawdzenie stanu technicznego domu przed zimą

Przed sezonem zimowym należy odłączyć wszelkie zewnętrzne dopływy wody, m.in. węże ogrodowe, zrobić dokładny przegląd dachów oraz rynien. Instalacje wodno-sanitarne należy szczegółowo sprawdzić pod kątem szczelności oraz zabezpieczyć przed zamarznięciem.

Konieczne jest także sprawdzenie systemu ogrzewania. Warto również pamiętać, że jesienne dni to ostatni moment na naprawę uszkodzeń przydomowych chodników czy elewacji.

Na okres zimy należy schować wszystkie meble ogrodowe, grilla i narzędzia, aby nie były narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Warto natomiast już wcześniej przygotować łopatę do odśnieżania, tak by była pod ręką, gdy spadnie pierwszy śnieg.

źródło i zdjęcia: Termo Organika