Ocieplenie domu - najbardziej rentowna inwestycja budowlana

Wysokie ceny prądu, gazu, oleju opałowego, drewna, biomasy czy wciąż brakującego węgla nie napawają optymizmem właścicieli nieocieplonych domów, dlatego rozpoczęcie prac termomodernizacyjnych jesienią jest ostatnim momentem, w którym możesz zadbać o swój budżet przez cały sezon grzewczy i przez kolejne lata.

Ocieplenie domu - najbardziej rentowna inwestycja budowlana
Termo Organika System ociepleń TERMO ORGANIKA
Dane kontaktowe:
12 427 07 40
Bolesława Prusa 33 30-117 Kraków
Zobacz firmę w innym dziale: Styropian

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Termomodernizacja jest opłacalna jak nigdy! Eksperci są zgodni - ocieplenie domu jest najbardziej rentowną inwestycją budowlaną, szczególnie obecnie, kiedy ceny energii szybują na europejskich rynkach, a UE i Polska cierpią na brak surowców niezbędnych do ogrzania domów.

Profesjonalnie wykonana termoizolacja budynku obniża zużycie energii, zapewnia oszczędności liczone w tysiącach złotych rocznie oraz gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń. W ramach państwowego programu Czyste Powietrze, na inwestorów czeka bezzwrotna dotacja od kilkunastu do niemal 70 tysięcy złotych.

Ocieplenie domu jesienią

Nie tylko obecnie, w czasie kryzysu energetycznego związanego z wojną na Ukrainie, koszty ogrzewania budynków są jedną z najbardziej znaczących pozycji kosztowych związanych z ich eksploatacją.

Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego budynku stanowić mogą nawet do 70 procent wszystkich kosztów związanych z jego użytkowaniem. Na szczęście jest skuteczna metoda, by ograniczyć te wydatki i skutecznie zabezpieczyć dom przed nadchodzącym mrozem. Jeśli tegoroczną zimę chcecie spędzić w przytulnych czterech kątach, a do tego nie zamierzacie przepłacać za ich ogrzewanie, to wykonajcie ocieplenie domu jeszcze tej jesieni. Pamiętajcie - nieważne, czym ogrzewacie swój dom, i tak przepłacicie nie wykonując jego termomodernizacji. Eksperci są zgodni, że zastosowanie nawet najtańszego paliwa nie zrekompensuje oszczędności, jakie można uzyskać dzięki ociepleniu budynku - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki 

Termoizolacja domu - inwestycja na lata

By ocieplić dom w obecnym sezonie należy przede wszystkim podjąć szybką decyzję. Musimy to jednak zrobić mądrze, ponieważ to inwestycja na lata. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze dwa kluczowe elementy: profesjonale wykonanie oraz wysoką jakość użytych materiałów termoizolacyjnych.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór wszelkiego rodzaju produktów, jednak większość Polaków sięga po styropian, coraz częściej grafitowy, w kompletnym systemie ociepleń, będący najbardziej optymalnym i efektywnym rozwiązaniem. 

Coraz więcej Polaków sięga po grafitowy styropian do ocieplenia domu
Coraz więcej Polaków sięga po grafitowy styropian do ocieplenia domu, który jest częścią kompletnego systemu ociepleń - najbardziej optymalnego i efektywnego rozwiązania

Materiały do termoizolacji i ekipa remontowa

Jeśli możesz, skorzystaj z usług osób polecanych przez przyjaciół, rodzinę bądź specjalistów. Zawsze przed ostatecznym wyborem ekipy remontowej, sprawdź jej referencje i uzgodnij pisemnie zakres prac, terminy oraz koszty. Eksperci zalecają wybieranie markowych produktów, które mają prestiżowe rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej.  

W celu weryfikacji producentów, radzą sprawdzać wyniki kontroli produktów budowlanych na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Znajdziemy tu informacje na temat styropianów, które przeszły pozytywnie kontrole, oraz tych, które miały zaniżone kluczowe parametry.

Ocieplenie jest skuteczne tylko wtedy, kiedy zostanie prawidłowo wykonane z wykorzystaniem sprawdzonych materiałów. Tylko takie daje gwarancję trwałości i skuteczności wykonanego ocieplenia oraz  pozwala zaoszczędzić pieniądze. Warto pamiętać, że mniejsze zużycie energii na ogrzanie domu redukuje również niską emisję, tym samym ogranicza smog - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki.

Program Czyste Powietrze

Wykonanie kompleksowej termomodernizacji domu, zapewniającej komfort cieplny jego mieszkańcom i przynoszącej oszczędności, wpływa również bardzo pozytywnie na środowisko naturalne. Między innymi dlatego władze RP zwiększyły niemal stumiliardowy budżet programu Czyste Powietrze. Dotacje na termomodernizacje mogą sięgnąć do 90% kosztów przedsięwzięcia - nawet 79 tysięcy złotych.

Źródło i zdjęcia: Termo Organika