Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 46332
Baumit - Systemy ociepleń, chemia budowlana

Baumit Systemy ociepleń, chemia budowlana

Telefon 71 358 25 00
E-mail info@baumit.pl
Adres Wyścigowa 56G, 53-012 Wrocław
Baumit to jeden z najbardziej cenionych brandów na międzynarodowej scenie budowlanej. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding, a jego początki sięgają 1988 roku. Znają, a przy tym cenią go architekci, inwestorzy i wykonawcy w kilkudziesięciu europejskich krajach. ... Czytaj więcej
Baumit

Baumit to jeden z najbardziej cenionych brandów na międzynarodowej scenie budowlanej. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding, a jego początki sięgają 1988 roku. Znają, a przy tym cenią go architekci, inwestorzy i wykonawcy w kilkudziesięciu europejskich krajach.

Baumit - systemy ociepleń dla wymagających

W Polsce produkty oraz technologie Baumit dostępne są od 1994 roku i, podobnie jak w innych krajach, także u nas kojarzone są one z wysoką jakością oraz dobrymi praktykami budowlanymi. Wśród nich są zarówno propozycje ułatwiające i przyspieszające prace budowlano-remontowe, jak również poprawiające mikroklimat, wydłużające życie elewacji, a także zapewniające pożądany standard wykończenia wnętrz - wszystko, co potrzebne, by ludzie żyli w przyjaznych dla zdrowia, energooszczędnych i pięknych domach.

Co dokładnie?

Systemy ociepleń, wyprawy wierzchnie, tynki maszynowe, gładzie oraz szpachle, jastrychy, masy samopoziomujące, zaprawy budowlane, produkty do układania płytek, a także produkty do renowacji zabytków.

Ten, kto zna i obserwuje poczynania marki Baumit ten wie, że jednym z obszarów, w których czuje się najlepiej są systemy ociepleń, odgrywające ogromną rolę w kontekście zdrowego mieszkania. Jako jeden z wiodących producentów Baumit oferuje systemy zarówno na wełnie mineralnej, jak również na styropianie – zwykłym, grafitowym, a także rewolucyjnej płycie rezolowej Baumit ResolutionTherm o bardzo niskim współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,022 W/mK. Wszystkie posiadają Krajowe i Europejskie Aprobaty Techniczne, potwierdzające ich wysokie parametry termoizolacyjne oraz właściwości użytkowe.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą - wiele możliwości w zakresie stylistyki, struktury i kolorystyki elewacji

To jak wyglądamy, jakimi przedmiotami się otaczamy, a także to, w jakim domu mieszkamy wpływa na to, jak postrzegają nas inni. Systemy ociepleń Baumit zapewniają niemal nieograniczone możliwości w zakresie stylistyki, struktury i kolorystyki elewacji.

Faktury i rodzaje tynków cienkowarstwowych stosowanych w systemach ociepleń

Tynk silikonowy Premium - Baumit StarTop

Baranek i kornik to dwie najpopularniejsze faktury tynków cienkowarstwowych stosowanych w systemach ociepleń. Jeśli zależy nam na najwyższej jakości, znakomitą opcją będzie tynk silikonowy Premium - Baumit StarTop, tworzący szybkoschnącą i wysoce odporną na zabrudzenia powierzchnię, o zwiększonej ochronie przed grzybami, glonami i pleśnią.

Tynk modelowany Baumit CreativTop

Możemy również skusić się na tynk modelowany Baumit CreativTop – prawdziwego artystę wśród wypraw wierzchnich. W zależności od zastosowanej techniki nakładania, oprócz klasycznych struktur, pozwala osiągnąć m.in. efekt wałkowania, zacierania, szlamowania, szpachlowania, grubego ziarna lub gładzi. Jego główna zaleta to umiejętność imitowania innych, powszechnie znanych materiałów, np. piaskowca, kamienia, drewna, postarzałej cegły, betonu architektonicznego czy metalu.

Tynk mozaikowy Baumit Mosaik SuperFine

Nie zapominajmy również o tynkach mozaikowych, które również stwarzają ogromne pole do popisu. Świetną opcją dla wielbicieli dobrego designu może okazać się gotowy do użycia Baumit Mosaik SuperFine na bazie drobnych piasków. Oprócz podstawowych wzorów (Grupa M), do dyspozycji mamy tu również 40 wariantów unikalnych połączeń odcieni drobnych kamyczków (Grupa S), pozwalających uzyskać na elewacji efekt granitu, bazaltu, gnejsu czy trawertynu. Mika wykorzystana jako dodatek do niektórych kolorów rozświetli elewację i nada jej szlachetnego wykończenia.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum