Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak ułatwić izolację instalacji?

Montaż izolacji w systemach grzewczych, wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych dla fachowego wykonawcy nie stanowi problemu. Ale prace wymagają zachowania maksymalnej precyzji, szczególnie w przypadku, gdy przewody przechodzą w zakrzywione odcinki.

Jak ułatwić izolację instalacji?
Paroc Izolacje techniczne
www.paroc.pl
Paroc Izolacje techniczne
Dane kontaktowe:
61 468 21 90
Gnieźnieńska 4, 62-240 Trzemeszno
Zobacz firmę w innym dziale: Wełna mineralna

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Tu z pomocą przychodzi marka Paroc i jej produkty izolacyjne z wełny kamiennej. Łączenia prostopadłe rurociągów izoluje prosto, a w przypadku trójników otulinę przycina się na odpowiedni wymiar, zwracając uwagę na ciągłość izolacji. Następnie połączenie otulin zakleja się taśmą.

Do wykończenia końcówki otuliny użyć można manszet lub taśmy aluminiowej. Ewentualne wyzwanie może się pojawić w momencie, gdy przewody formują się w kolana rurociągowe. Takie elementy można jednak zabezpieczyć, docinając ręcznie izolacje przeznaczone do rurociągów prostych.

Metoda ta generuje ryzyko powstawania nieszczelności. Aby temu zapobiec, a jednocześnie zaoszczędzić czas potrzebny do ręcznego przygotowania materiału izolacyjnego, zaleca się wykorzystywanie gotowych elementów do zabezpieczania kolan rurociągowych.

Takim rozwiązaniem jest PAROC Hvac Bend AluCoat T - niepalna otulina z wełny kamiennej pokryta zbrojoną folią aluminiową z zakładką samoprzylepną, w kształcie kolana. Otulina sprawdza się szczególnie dobrze w charakterze izolacji termicznej i akustycznej rurociągów grzewczych, centralnego ogrzewania, parowych i wody użytkowej.

Wełna pozwala na dokładne dopasowanie izolacji do rurociągów o zróżnicowanym kącie zagięcia, co ułatwia prace izolacyjne, zaś pokrycie charakteryzujące się wysokim oporem dyfuzyjnym pary wodnej zapewnia optymalną ochronę przed niepożądaną kondensacją wilgoci, a w konsekwencji korozji zewnętrznych ścian rurociągu.

Wełna zapewnia najlepsze rozwiązanie w zakresie izolacji dla kolanek bez powstawania mostków cieplnych.

źródło i zdjęcia: Paroc