Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Paroc
Jak walczyć ze smogiem i poprawić jakość powietrza?
Zimowy krajobraz pokryty smogiem to obraz, który niestety znamy zbyt dobrze. Nie tylko nasze miasta, ale również wiejskie tereny, są regularnie narażone na zły stan powietrza. Wiele czynników wpływa na ten problem, lecz jednym z głównych sprawców jest sposób, w jaki ogrzewamy nasze domy, zwłaszcza używając węgla i paliw stałych. Chociaż przekształcenie energetyki w kierunku ekologicznych i odnawialnych źródeł jest istotnym krokiem do rozwiązania problemu, eksperci z branży budowlanej podkreślają, że kluczowe jest poprawienie efektywności energetycznej budynków.
Florian Centrum Sp. z o.o.
Prawidłowa izolacja poddasza
Izolacja poddasza jest czynnikiem, od którego zależy komfort cieplny w budynku.
PCC Prodex Sp. z o. o.
Termomodernizacja - znaczące obniżenie kosztów ogrzewania dzięki ociepleniu poddasza pianą PUR
Kluczowym elementem wpływającym na termikę budynku jest odpowiednia izolacja poddasza. Nieprawidłowo ocieplone może powodować utratę nawet 30% ciepła. To właśnie dlatego poddasze jest najczęściej modernizowaną częścią domu. Skutecznie zaizolowane ma zasadniczy wpływ na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem zimą oraz na utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach latem, podczas upałów.
Ecovario
Pozbądź się pleśni raz na zawsze! Odkryj skuteczność systemu płyt Renovario
Czy pleśń jest problemem w Twoim domu? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Pleśń jest jednym z najczęstszych problemów budowlanych, z którymi borykają się właściciele domów na całym świecie. Ale nie martw się - mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie!
STEICO
Dlaczego warto wybierać najlepsze materiały termoizolacyjne?
Odpowiednia termoizolacja wpływa na trwałość budynku, komfort cieplny jego mieszkańców i na wydajność energetyczną domu. Jakie materiały do izolacji cieplnej warto wybrać, żeby nasz dom był energooszczędny i bezpieczny?
Izodom 2000 Polska
Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą?
Koszty ogrzewania domu, np. węglem nieustannie rosną. Zamiast utartych i nieco przestarzałych rozwiązań, warto poznać te bardziej opłacalne i energooszczędne. Ogrzewanie pompą ciepła, fotowoltaika, modele hybrydowe - poznaj alternatywy i wybierz najlepsze oraz najtańsze ogrzewanie domu. Dowiedz się, jakie ogrzewanie do domu 2023 wybrać i co wziąć pod uwagę?
URSA
Izolacja z wełny mineralnej i XPS w jednym domu. Jak to zrobić mądrze?
Wełna mineralna to bardzo popularny materiał do izolacji termicznej i akustycznej przegród budynku. Jest dedykowana do prac związanych z adaptacją poddasza. Wełna mineralna pełni również funkcję ognioochronną. Nie jest natomiast odporna na wilgoć. Do izolacji termicznej przegród i elementów budynku narażonych na działanie wody stosowany jest natomiast polistyren ekstrudowany - XPS.
Paroc
Jak ocieplić dach zielony?
Dachy zielone stają się coraz bardziej popularne w polskich miastach, choć wciąż są nowością. Nowe trendy i technologie często są związane z brakiem doświadczenia i wiedzy, co jest szczególnie ważne w przypadku konstrukcji, które nie tolerują błędów lub niedociągnięć, zwłaszcza w kontekście izolacji termicznej i hydroizolacji. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym kwestiom i ryzykom związanym z tym obszarem.
KREISEL Technika Budowlana
Remont balkonu, czyli jak wykonać wylewkę samopoziomującą i ułożyć płytki?
Prawidłowe wykonanie balkonu oraz zastosowanie wysokiej jakości produktów specjalistycznych to podstawa, aby móc cieszyć się nim na długie lata.
climowool sp. z o.o.
Termomodernizacja za pomocą wełny mineralnej - to się opłaca!
Nie tylko obowiązujące Warunki Techniczne, ale też świadomość wpływu emisji dwutlenku węgla na środowisko i… zdrowy rozsądek przesądzają o tym, że budynki, z których ucieka ciepło, należy termomodernizować. Jednym z najpowszechniejszych materiałów izolacyjnych jest wełna mineralna, do produkcji której wykorzystane zostały wyłącznie surowce naturalne.
Arbet
Podłoga pływająca - skuteczna izolacja akustyczna stropu
Ochrona akustyczna budynków obejmuje dwa rodzaje dźwięków: dźwięk powietrzny oraz dźwięk uderzeniowy. Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na poprawę izolacyjności stropu na dźwięki uderzeniowe jest zastosowanie tzw. podłogi pływającej, w której warstwa użytkowa podłogi oddzielona jest od warstwy konstrukcyjnej izolacją akustyczną.
Lakma
Naprawa pęknięć i ubytków w Twoim domu - jak stosować akryl szpachlowy?
Czy zauważyłeś pęknięcia lub ubytki na ścianach i sufitach swojego domu? Te niewielkie uszkodzenia, choć mogą wydawać się nieznaczne, mogą wpływać na ogólny wygląd i wartość Twojego domu. Na szczęście, akryl szpachlowy jest tu, aby pomóc! Ten uniwersalny produkt jest idealny do szybkiego naprawiania pęknięć i ubytków, przygotowując powierzchnię do malowania.
Aluthermo dystrybuowany przez PBN Invest Sp. z o.o
Aluthermo® QUATTRO - idealna izolacja do domów modułowych
Polacy pokochali domy modułowe, m.in. za ich zawsze zaskakujący design, wychodzący dalece poza schematyczne projekty domów. Do tego kompaktowe rozmiary tego typu budynków pozwalają na postawienie ich nawet na niewielkiej działce - co znacznie ogranicza koszty.
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sconnex ® - redukcja mostków termicznych w ścianach i słupach
Ochrona klimatu i zrównoważony rozwój zyskują na znaczeniu także w branży budowlanej, co skutkuje rosnącymi wymaganiami wobec izolacji budynków. Strategia na rzecz neutralności klimatycznej Polski do roku 2050 stawia na zrównoważone budownictwo, a jej centralnym elementem jest ograniczenie strat energii w budynkach. W szczególności uwaga kierowana jest na mostki termiczne, które stanowią ostatnią możliwość znacznej optymalizacji bilansu energetycznego budynku.
Paroc
Jak ocieplić dach płaski z fotowoltaiką?
Zrównoważony rozwój i odnawialne źródła energii to pojęcia, które wymienia się dziś przez wszystkie przypadki. Pamiętajmy jednak, że ich sens nie ogranicza się do wpływu budynków na środowisko - to także bezawaryjność i trwałość na długie lata materiałów i konstrukcji, które je tworzą. W tym kontekście szczególnym wyzwaniem staje się ocieplenie dachów płaskich z fotowoltaiką. O jakich ryzykach należy wiedzieć oraz jak je zminimalizować poprzez dobór odpowiedniego rozwiązania?